Pokud jste uživatelem LinkedIn, máte všechny důvody, proč se rychle přihlásit ke svému účtu a změnit hesla. Proč? No, protože docela vážný počet šifrovaných hesel pro službu unikl online.

linkedin hack

Přibližně 6,5 milionu hesel (zašifrovaných tak, jak jsou) se dostalo na fórum ruských hackerů. Norské Dagens IT (Google Translated) říká, že nejméně 300 000 hesel již bylo dešifrováno. Hesla v souboru jsou hashována pomocí algoritmu SHA-1 a soubor také neobsahuje e-mailové adresy. Graham Cluley ze společnosti Sophos pro zabezpečení webových dat přesto tvrdí, že lze předpokládat, že útočníci mohou mít i tato data. Rovněž nazval praxi používání stejného hesla pro více webů „receptem na katastrofu“.

Hackeři mají tendenci zveřejňovat šifrované soubory online ve snaze získat pomoc při jejich dešifrování.

LinkedIn v Tweetu uvedl, že se vyšetřuje, ale v tuto chvíli nemůže potvrdit narušení zabezpečení. Uživatelé píší na tweet a říkají, že v seznamu našli svá hesla.

Nejlepší teď udělat, je rychle změnit své heslo pro LinkedIn. Pokud používáte stejné heslo i pro jiné weby, změňte také tato hesla.

Změňte své heslo pro LinkedIn

Přihlaste se ke svému účtu LinkedIn a poté vlevo nahoře najeďte kurzorem na své jméno a klikněte na Nastavení.

linkedin settings

Na obrazovce, která se objeví, klikněte na Účet a poté na Změnit heslo.

heslo pro změnu propojeného účtu

Nyní zadejte své aktuální heslo, nové heslo a poté nové heslo potvrďte. Poté klikněte na Změnit heslo a vše je nastaveno.

heslo pro změnu propojeného účtu

Není to příliš obtížné, ale může vám to ušetřit dost problémů. Nejlepší praxí je vytvořit silné, ale snadno zapamatovatelné heslo.