Provozování vlastního blogu může vyžadovat spoustu práce. Mezi vytvářením obsahu, zpracováním propagačních akcí na sociálních médiích a reagováním na komentáře může trvat hodně času.

Zapier je služba cloudové automatizace, která vám umožní propojit online služby dohromady a automatizovat tato připojení kreativním způsobem. Má řadu spojení s nástroji, které používáte pro blog, což vám dává spoustu možností k automatizaci správy vašich stránek.

V tomto článku prozkoumáme pět nejužitečnějších zapierových automatizací, které můžete použít, abyste ušetřili čas a námahu při spuštění vašeho webu.

Automatizovat příspěvky sociálních médií

V Zapieru vyberete Make a Zap! zahájit proces automatizace. V poli Vyberte aplikaci a událost se zobrazí pole. Do tohoto pole zadejte RSS.

Chcete-li automaticky zveřejňovat příspěvky na Facebooku nebo Twitteru, potřebujete způsob, jak zjistit, kdy na svém webu publikujete novou stránku. Zapier sice nabízí připojení WordPress, ale ověřování je notoricky buggy a bylo by užitečné pouze pro lidi, kteří používají WordPress ke spuštění svých webových stránek. Lepší možností je Zapierovo připojení RSS od Zapiera.

Ze seznamu aplikací vyberte RSS od Zapiera.

RSS od zapier

Tento konektor je perfektní, protože téměř každý web na internetu má výchozí widget RSS a dokonce i lidé, kteří provozují svůj vlastní blog WordPress, si ani neuvědomují, že existuje. Tento zdroj můžete zobrazit na libovolném webu přidáním / rss na konec adresy URL.

rss-feed

RSS od Zapiera se spustí vždy, když se RSS kanál aktualizuje novým příspěvkem.

V poli Choose Trigger Event vyberte New Item in Feed.

nová položka ve zdroji

Pro pokračování vyberte Pokračovat.

Na stránce Přizpůsobit položku budete muset vyplnit adresu URL zdroje RSS. Pole Uživatelské jméno a Heslo jsou volitelná a obvykle se nevyžadují.

rss url

Vyberte Pokračovat. Krok Test a recenze můžete použít k zajištění toho, aby Zapier viděl váš RSS kanál.

V kroku Proveďte tento krok vyberte tlačítko Upravit. Do vyhledávacího pole zadejte Twitter, Facebook nebo LinkedIn, v závislosti na sociální síti, do které chcete přidat příspěvek.

sociální sítě

Poznámka: K automatickému zveřejňování příspěvků na více sociálních sítích nemusíte vytvářet více Zaps. Zapier poskytuje „multi-zap“, což znamená, že můžete vytvořit více akcí v řadě uvnitř jedné automatizace.

Vyberte sociální síť, do které chcete přidat příspěvek, a v části Choose Action Event vyberte příslušnou akci. Například pro stránku na Facebooku byste chtěli vybrat Vytvořit stránku.

připojení k sociální síti

Vyberte Pokračovat pro přechod na další krok. Bude třeba vybrat sociální účet, ke kterému se chcete připojit. Pokud jste dosud nepřipojili žádný ze svých účtů k aplikaci Zapier, vyberte možnost Přidat nový účet a přihlaste se ke svému účtu Facebook.

vyberte sociální účet

Vyberte Pokračovat. Na této poslední stránce vyberte stránku Facebook, na kterou chcete přidat příspěvek, a pomocí ikony „+“ v pravém horním rohu pole vyberte položky z vašeho kanálu RSS, které chcete použít v sociálních příspěvcích.

vytvoření sociálního příspěvku

Zvolte Pokračovat pro dokončení Zap.

Chcete-li přidat příspěvek na další účty sociálních médií, přejděte zpět na stránku nastavení Zap a v dolní části vyberte modrou ikonu +.

vytvořit multi zap

Poté můžete výše uvedený postup opakovat a automaticky posílat příspěvky na další sociální účty.

Automatická upozornění pro komentáře

Disqus používá 750 000 webových stránek po celém světě, což z něj činí vynikající volbu pro vaše vlastní stránky. Je také podporována společností Zapier, takže můžete automatizovat upozornění pro kdykoli dostanete komentář.

Chcete-li to provést, přihlaste se ke svému účtu Zapier a vyberte Make a Zap!

V části Vyberte typ aplikace a události Disqus a ze seznamu vyberte Disqus.

disqus v zapier

Na další stránce v poli Choose Trigger Event vyberte New Comment.

Vyberte Pokračovat. Na další stránce budete muset vybrat Přihlásit se do Disqus a přihlásit se pomocí účtu, který používáte k moderování komentářů Disqus. Po dokončení vyberte znovu pokračovat.

V části Přizpůsobit komentář musíte vybrat fórum pro svůj web, ke kterému se chcete připojit, a v části Zahrnout vyberte typ příspěvků, na které chcete být upozorněni.

disqus připojení

Vyberte Pokračovat a poté Testovat a pokračovat.

Pro akci budete muset vybrat aplikaci, kterou chcete použít, abyste dostali upozornění na komentář. Několik možností je SMS od Zapiera (pro zasílání textových upozornění), e-mailová aplikace jako Gmail nebo E-mail od Zapiera pro zasílání e-mailových upozornění.

gmail v zapieru

Na další stránce budete muset vybrat akci Akce. V takovém případě vyberte možnost Odeslat e-mail.

poslat e-mail

Vyberte Pokračovat a na další stránce se připojte k e-mailovému účtu, na který chcete dostávat upozornění. Můžete si vybrat účet, který jste již nakonfigurovali v aplikaci Zapier, nebo přidat účet v tomto kroku.

nastavit e-mailový účet

Na další stránce můžete přizpůsobit příchozí e-mail s upozorněním. Můžete přidat prvky komentáře Disqus a vyplnit pole Komu (e-mail, na který chcete dostat upozornění), Předmět nebo Tělo e-mailu.

přizpůsobte disqus email

Po dokončení vyberte Pokračovat. Nakonec stačí vybrat Test a Pokračovat pro dokončení.

Kdykoli obdržíte na svém blogu komentář Disqus, automaticky dostanete e-mail s některými podrobnostmi o komentáři. Pomůže vám to rychleji reagovat na připomínky vašich čtenářů.

Další nápady na automatizaci blogu

Kromě automatizace sociálních příspěvků a upozornění na nové komentáře máte mnoho dalších aspektů blogování, které můžete také automatizovat.

Následuje několik kreativních nápadů:

  • Vytvořte nový příspěvek pomocí SMS pomocí e-mailu od Zapiera k detekci nového příchozího e-mailu a WordPress Create Post Action k vytvoření nového konceptu příspěvku pouhým zasláním e-mailu se štítkem „zapier“. Použijte spoušť New York Times na základě sekce zpráv související s vaším blogem a kalendářem Google spouští naplánování nápadů na příspěvky, když se v novinách objeví nové potenciální nápady na články. Použijte událost Twitter „User Tweet“ na Twitteru a událost „Create Tweet“ na Twitteru k automatickému přesměrování relevantních uživatelů Twitter souvisejících s na svém blogu na svém Twitteru.

Spuštění blogu zahrnuje mnohem více než jen psaní obsahu. Zapier je skvělý zdroj pro automatizaci všech ostatních aspektů provozování vašich vlastních webových stránek.