iTunes pro mě oficiálně přežila jeho užitečnost. Zde je důvod, proč jsem to prokopával a chodím čistě na iOS a iCloud.

iOS se aktualizuje sám

# 1 Aktualizace se provádějí na samotném zařízení.

obraz

Zálohy č. 2 jsou vytvářeny přímo do iCloud

Většina mých citlivých dat, která nosím, je již zálohována pomocí jiných služeb, jako je Dropbox nebo e-mailové servery. Zálohování přes iTunes bylo vždy poměrně snadné, dostupné a automatické, nicméně se zavedením iCloud se to vše změní.

iCloud usnadňuje zálohování zálohováním všeho do nového Apple iCloud. Každý dostane zdarma 5 GB, což je dost pro mé potřeby a pravděpodobně většina lidí tam venku, zejména pokud používáte iTunes Match k zálohování a ukládání veškeré hudby.

icloud storage nahrazuje itunes zálohy

# 3 Předchozí nákupy jsou k dispozici v App Store.

itunes předchozí nákupy

# 4 iCloud synchronizuje nové nákupy do všech zařízení.

icloud synchronizuje nové nákupy

Fotografie: Creative Commons

# 5 iTunes saje

itunes helper a itunes ve správci úloh
  • iTunes je systémový prase, který využívá až 150 MB RAM při nečinnosti, někdy i více. Systém Apple Software Update mě žádá, abych aktualizoval Quicktime a nainstaloval Safari, a neexistuje způsob, jak se odhlásit. Synchronizace není příliš zpětně kompatibilní , ráda smaže nákupy provedené v mobilním obchodě na zařízení.iTunes je buggy a někdy bezdůvodně havaruje. Jakmile jsem ohodnotil několik stovek skladeb, iTunes havaroval a vzal všechna hodnocení s it.iTunes neustále vyžaduje aktualizace sám, jen aby bylo možné aktualizovat na nejnovější verzi iOS. Nemluvíme ani o malých aktualizacích, jedná se o úplné opakované instalace vs. opravy. Promiň, to je jen nedbalé.

Přestože může být iTunes více než pěti důvodů, pro mě osobně stačí pět. Myslíte si, že byste mohli žít bez iTunes? Plánujete to skládku? Rád bych slyšel vaši zpětnou vazbu a vaše oblíbené iTunes Alternativy.