Naposledy jsem mluvil o výhodách Dropboxu ao tom, jak slovo „Dropbox“ vstoupilo do našeho jazyka jako sloveso. Ale ne každý má rád Dropbox, zejména pokud jde o cenu. Přestože soupeři snižují své ceny na téměř hloupé peníze, Dropbox tvrdě udržuje své ceny vyšší. To otevírá dveře důvěryhodným výzvám na trhu cloudových úložišť. Jedním z takových důstojných protivníků je Disk Google.

Když lidé uslyší „G-slovo“, syčí, vytáhnou své dásně zpět v úšklebku a vytáhnou krucifix. Ale mějte se mnou. Disk Google to má hodně, hlavní je cena. Jejich synchronizační nástroj (Backup & Sync) je stejně dobrý jako Dropbox. Navíc se vše integruje do ekosystému Google. Pokud tedy používáte Gmail, Dokumenty, Tabulky atd., Možná budete chtít používat Disk a vše uchovávat pohromadě.

Jako někdo, kdo prakticky žije na Disku každý den, zde je 5 velmi užitečných tipů a triků na Disku Google, díky kterým je používání služby ještě příjemnější.

5 užitečných tipů a triků na Disku Google

Chtěl bych zdůraznit, že Disk byl ve Spojených státech přejmenován na „Google One“, ale ve zbytku světa je to stále Disk Google. Takže to budu jen označovat jako Drive. Vy nitpickers můžete nyní přestat psát korekční komentáře!

Otevřít nové dokumenty pomocí zkratek prohlížeče [NOVINKA!]

Vzhledem k tomu, že jste líný člověk, je nepříjemné vždy chodit na hlavní stránku Disku Google nebo Dokumentů Google, najít možnost nabídky pro nový dokument, kliknout sem, kliknout sem… Určitě musí existovat jednodušší způsob?

Google konečně jeden nabídl. Do adresního řádku prohlížeče (nejen Chrome), ale můžete také napsat docs.new (pro spuštění nového dokumentu), sheets.new (pro spuštění nové tabulky), forms.new (pro spuštění nového formuláře) , a tak dále.

Není třeba http: // www. Pouze název formátu dokumentu a nové domény. V současné době jsou však podporovány pouze služby Google Office, což znamená, že neexistují žádné další služby, jako jsou Gmail a Kalendář. Dosud.

Přidání Disku Google do nabídky Chrome Klikněte pravým tlačítkem myši

Pokud se snažíte přesunout co nejvíce svého života do cloudu, jak je to možné, je třeba usnadnit přenos souborů a obrázků. Jedním ze způsobů je stáhnout je nejprve do počítače a poté je nahrát na Disk. Ale to je příliš komplikované. Musíme vystřihnout prostředníka (počítač).

Zde můžete v nabídce prohlížeče kliknout pravým tlačítkem na možnost Přidat na Disk Google. Pokud chcete něco nahrát na Disk prostřednictvím prohlížeče, klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte možnost Disk. Pokud nejste přihlášeni ke svému účtu, budete nejprve vyzváni k přihlášení.

Používáte-li systém Windows a raději byste jej měli pevně zakódovat do okna Průzkumníka, na které klepnete pravým tlačítkem myši, jsme to zde popsali.

Uložte přílohy Gmail přímo na disk, aniž byste je nejprve stahovali

V duchu vyříznutí prostředníka se můžete také vyhnout stahování příloh Gmailu. Místo toho je nahrajte přímo na Disk Google.

Když obdržíte e-mail s přílohou, zobrazí se jeho náhled ve spodní části e-mailu. Pokud umístíte kurzor myši na náhled, zobrazí se dvě ikony, z nichž jedna je ikona Disku. Kliknutím na toto se příloha automaticky nahraje na váš účet na Disku.

Obejít limity velikosti přílohy Gmail uložením přílohy na disk

E-mailové přílohy byly od začátku e-mailu tvrdohlavě nastaveny na maximálně 25 MB. Ale co když potřebujete někomu poslat větší soubor?

Samozřejmě existují služby sdílení souborů, jako je WeTransfer (můj oblíbený favorit). Můžete také rozdělit soubor na několik menších souborů, ale to je příliš chaotický a časově náročný. Snadnější metodou je říct Gmailu, aby se připojil k příloze uložené na vašem účtu Disku. Příjemce e-mailu ji může stáhnout odtud.

Při vytváření nového e-mailu se v dolní části e-mailového okna zobrazí ikona Disku. Kliknutím na toto se otevře struktura složek vašeho účtu na Disku. Vyberte soubor, na který chcete odkazovat, a vložený odkaz bude umístěn do vašeho e-mailu.

Otevřete dokumenty Microsoft Office v Google Office

Ne všichni používají Google Office nebo LibreOffice. Mnoho lidí dává přednost tomu, co vědí, a to je do značné míry Microsoft Office. Navzdory velkým překážkám ze strany soupeřů, jako je Google, Microsoft stále tvrdohlavě drží lidi jako virus Ebola.

Pokud vám někdo pošle soubor sady Microsoft Office, můžete jej snadno otevřít, zobrazit a upravit. Jednoduše přetáhněte soubor do otevřeného okna Disku nebo použijte tlačítko Odeslat na Disk. Po nahrání na Disk klikněte pravým tlačítkem myši na soubor a vyberte příkaz Otevřít pomocí–> Dokumenty Google.

Pokud otevíráte tabulku aplikace Excel, budou Dokumenty Google v nabídce nahrazeny Tabulkami Google. Prezentace Google otevře soubor Powerpoint a tak dále.

Pokud potřebujete poslat soubor zpět druhé osobě, otevřete soubor a vyberte Soubor–> Stáhnout jako. Poté vyberte správný formát souboru Microsoft (doc, xls atd.).

Čestné uznání - Dokumenty Google offline

Tento článek jsem nemohl dokončit bez zmínky o Dokumentech Google offline. Bez tohoto rozšíření pro Chrome je služba Google Office zcela závislá na připojení k internetu. Jinak je to naprosto nepoužitelné.

Dokumenty Google offline vám však umožňují přístup k souborům, jejich čtení a úpravy bez připojení k internetu. Nic však nebude zálohováno a synchronizováno se servery Google, dokud znovu nenajdete wifi.