Většina výukových programů Microsoft Word a úvodních průvodců je zaměřena na produktivitu kanceláře. Ve skutečnosti má mnoho funkcí aplikace Word v podnikovém prostředí největší smysl. Věřte tomu nebo ne, Microsoft Word funguje stejně dobře i pro kreativní psaní. Pokud jste se vyhnuli indoktrinaci do světa Microsoft Office prostřednictvím školení na pracovišti, budete chtít dostat základy rychlostí a přeskočit některé z více obchodních tipů a triků. Těchto pět tipů pro kreativní spisovatele vám pomůže navlhčit nohy a psát prsty.

1. Přidejte do svého slovníku fiktivní slova a místa

Dokážete si představit, jaké by to bylo napsat fantasy román jako Game of Thrones nebo Lord of the Rings? Tato beletristická díla mají jedinečná jména, místa a dokonce i zcela vytvořené jazyky. Jak je možné psát příběhy této povahy, aniž by byly autokorigovány nebo neustále ponořeny „pravopisnými chybami“? Samozřejmě tím, že je přidáte do svého slovníku!

Jako příklad jsem psal příběh, ve kterém jedna z postav měla jméno „Sylver“, a samozřejmě, Microsoft Word se to pořád snažil změnit na barvu „stříbro“, která mě po několika odstavcích pohnala naprosto ořechy. Nakonec jsem si uvědomil, že mohu jen přidat slovo do slovníku a Word ho opustí tak, jak je.

Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na slovo a kliknout na Přidat do slovníku.

2. Autosave Your Work

Jako spisovatel se chcete ujistit, že máte k dispozici zálohy. Nejhorší, co se může stát, je ztráta úplných kapitol, které jste napsali, protože jste neměli automatické ukládání dokumentů. Naštěstí je to jednoduché. Než začnete psát, přejděte do nabídky Soubor> Možnosti> Uložit a zkontrolujte, kde je uvedeno Uložit informace automatického obnovení každých X minut. Tímto způsobem je vaše práce v bezpečí, ale ujistěte se, že budete chtít soubor zálohovat na několika dalších místech. Zvažte OneDrive nebo Dropbox.

3. Uspořádejte své nápady a výzkum pomocí aplikace Word & OneNote

Podle mých zkušeností je OneNote lepším nástrojem při zkoumání a nastínování vašich románů, ale jakmile píšete v aplikaci Word, můžete stále pokračovat přímo k výzkumu OneNote a obrysy, které jste dříve vytvořili. Přejděte na kartu recenze a klikněte na propojené poznámky OneNote. Nyní stačí najít OneNote notebook nebo sekci, kterou potřebujete, a můžete pracovat bok po boku, aniž byste museli ukončovat aplikaci Word.

Toto je opravdu užitečný způsob, jak přesunout své počáteční nápady do svého konceptu. OneNote umožňuje přidat do poznámek obrázky, což vám dává svobodu psát úžasné popisy umístění nebo postav pro svůj příběh.

Když pracujete v OneNote, můžete k notebooku připojit své koncepty aplikace Microsoft Word, aby celý příběh zůstal od začátku do konce vše na jednom místě. Stačí přejít na Vložit a připojit soubor a přidat dokument Word.

4. Použijte komentáře pro úpravy nebo poznámky pro sebe

Ať už pracujete s editorem nebo jen děláte řadu úprav sami, funkce komentářů je skvělým nástrojem pro psaní poznámek při čtení vašich příběhů. První koncepty jsou obzvláště hrubé kolem okrajů a čtení a zanechání komentářů vám pomůže dostat se do další fáze procesu psaní. Možnost Nový komentář najdete na kartě Recenze.

5. Psaní bez rozptylování

Jedním z větších prodejních míst textových procesorů zaměřených na autory je funkce rozptylování bez psaní. Význam dokumentu zabere celou obrazovku. Karty nebo cokoli jiného neuvidíte, dokud nenarazíte na ESC. Něco podobného je možné ve slově Microsoft a jednoduše stisknete Ctrl + F1 a stuha zmizí a slovo bude mít mnohem čistší vzhled. Pokud potřebujete znovu zobrazit možnosti na pásu karet, stiskněte ještě jednou klávesy Ctrl + F1. V aplikaci Word pro Mac můžete použít režim zaostření.

Mnoho lidí se vám pokusí říct, že musíte utratit peníze za jiný procesor, abyste mohli napsat román, ale Microsoft Word je pravdou, že je stále dobrým nástrojem pro autory a můžete psát skvělé příběhy, aniž byste měli fantastický program.

Používáte Microsoft Word pro kreativní psaní? Podělte se o své nejlepší tipy v komentářích níže.

Hlavní obrázek přes iStockPhoto.com