Ze všech cloudových todo služeb zůstává ToDoist jednou z nejvíce plně vybavených, užitečných ze všech. Většina jeho energie však přesahuje funkce, které najdete ve službě. Pochází z externích aplikací, do kterých lze službu připojit.

Sledování všech věcí, které musíte ve svém životě udělat, není vždy snadné. Máte rodinné požadavky, pracovní úkoly, údržbu zdraví a mnoho dalšího. Integrací ToDoistu s dalšími online službami můžete zautomatizovat spoustu práce potřebné k udržení vašeho rušného života.

Poznámka: Zatímco snímky tohoto článku ze systému Android jsou k dispozici také pro iOS.

ToDoist a Google Home & Assistant

Po připojení aplikace Google Home a asistenta k ToDoist můžete pomocí hlasových příkazů přidat, dokončit a poslouchat svůj další úkol. To lze provést z jakéhokoli zařízení Google Home nebo pomocí aplikace Google Assistant v telefonu.

Chcete-li to nastavit, otevřete aplikaci Google Assistant a řekněte „Nechte mě mluvit s Todoistem“. Tím se dostanete na přihlašovací obrazovku, kde budete muset zadat své přihlašovací údaje.

Jakmile to uděláte, můžete pomocí hlasu požádat o další úkol nebo všechny úkoly pro dnešek vyslovením „přečtěte si můj další úkol“.

Pokud chcete do ToDoistu přidat nový úkol, řekněte „add a task“ následovaný úkolem, který chcete přidat.

Tím se úloha vloží přímo do vaší schránky Todoist. Pomocí této integrace můžete spravovat své každodenní úkoly odkudkoli, i když jste nikde poblíž počítače.

Automatizace ToDoist s IFTTT

IFTTT byl vždy jedním z nejpopulárnějších bezplatných nástrojů pro automatizaci vašeho života. Po integraci může výrazně zvýšit vaši každodenní produktivitu.

Chcete-li se připojit, přihlaste se ke svému účtu IFTTT, klikněte na svůj profilový obrázek a v nabídce vyberte Moje služby.

Po dokončení přidání ToDoistu ke svému účtu IFTTT znovu vyberte profilový obrázek a vyberte Vytvořit.

Pokud vyberete možnost This a vyberete službu ToDoist, budete mít přístup k následujícím „triggerům“ pro automatizaci IFTTT.

  • Pokaždé, když vytvoříte nový úkol se specifickým štítkem nebo bez něj, úkol dokončíte v ToDoistu se štítkem nebo bez něj

Pomocí těchto spouštěčů můžete provádět některou z následujících kreativních automatizací:

  • Kdykoli dokončíte úkol aktualizující váš web, automaticky pošlete Tweet nebo FB příspěvek na domovskou stránku vašeho webu. Pokud jste dokončili úkol, o který vás požádal váš manžel, automaticky jim pošlete e-mail s informacemi o nich. Když dokončíte týdenní nahlásit úkol pro svého šéfa, automaticky odeslat e-mailem odkaz Google Sheet vašemu šéfovi.

Pokud vyberete možnost To a vyberete službu ToDoist, získáte přístup k následujícím „akcím“ pro automatizaci IFTTT.

  • Vytvořte nový úkol

Díky různým spouštěcím prostředkům dostupným na IFTTT jsou možnosti, jak automaticky vytvářet úkoly, neomezené.

  • Udělejte jakoukoli SMS od svého manžela počínaje slovy „mohl byste“ vytvořit nový úkol v ToDoist pomocí textu SMS. Nastavit časovač pro automatické vytvoření nového úkolu v první den měsíce k zaplacení nájemného. Kdykoli přidáte dokument na svůj účet Dropbox s názvem „osnovy projektu“, vytvořte v ToDoistu nový úkol a rozdělte projekt na úkoly. Když jste označeni na fotografii na Facebooku, vytvořte úkol ToDoist s odkazem na příspěvek a podívejte se na příspěvek později během dne.

Jak vidíte, rozmanitost životních automatizací, které můžete vytvořit pomocí spojení IFTTT a ToDoist, je omezena pouze vaší fantazií.

Automatizace ToDoist s Zapierem

Zapier je hodně podobný IFTTT, ale v mnoha ohledech je také mnohem silnější. Umožňuje řetězové automatizace, takže můžete zpracovat dlouhou řadu událostí.

První, co budete chtít udělat, je navštívit integrační stránku Zapier ToDoist a propojit své účty.

Spouštěče ToDoist, které jsou k dispozici v Zapieru pro zahájení automatizace, zahrnují:

  • Dokončení úlohyPřidání nového úkoluPřidání nového projektu

Akce ToDoist, které jsou k dispozici v zařízení Zapier a které můžete spouštět z jiných aplikací, které jste v zařízení Zapier připojili (jako SMS, Slack, Gmail a další), zahrnují:

  • Vytvoření projektuVytvoření úkoluZnačka úkolu jako dokončenaPřidat komentář k projektuPřidat uživatele k projektuUpdate task taskPřidat komentář k úkolu

Jak vidíte, automatizace ToDoist v Zapieru je mnohem flexibilnější.

Mezi působivé automatizace, které můžete v aplikaci ToDoist vytvořit pomocí aplikace Zapier, patří:

  • Kdykoli obdržíte e-mail od uchazeče o zaměstnání, přidejte do svého úkolu ToDoist najmout komentář s e-mailovou adresou uchazeče a novou dílčí odpovědí na e-mail. Když jste v Excelu zaškrtli políčko, že nový zaměstnanec je plně vyškolen, automaticky je přidají do svého projektu pro úkoly přiřazení v ToDoist.When předpověď počasí je pro déšť, spustí upozornění na úkol, aby váš deštník do práce.

Pomocí aplikace Zapier můžete automaticky spravovat své úkoly. To vám umožní více se zaměřit na věci, na nichž záleží, a méně času na správu úkolů.

ToDoist aktualizuje váš kalendář za vás

V nastavení ToDoist můžete ToDoist integrovat do svého účtu Google. Pokud tak učiníte, můžete je integrovat do Kalendáře Google.

Integrace Kalendáře Google je užitečná a pohodlná. Do kalendáře automaticky přidá všechny vaše úkoly s naplánovaným termínem splatnosti.

Všechny přidané úkoly jsou přidány s podobným barevným kódem, takže víte, že pocházejí z vašeho účtu ToDoist.

Nyní se nemusíte starat o správu ToDoistu a kalendáře současně. Kdykoli přidáte úkol s datem splatnosti (ať už se jedná o jeden úkol nebo opakující se), ToDoist spravuje váš kalendář za vás.

Tím se sníží šance, že na tento úkol zapomenete. Zejména pokud již máte zvyk kontrolovat svůj Kalendář Google každý den.

Připomenutí podle polohy s Mapami Google

Nebylo by hezké připomenout si, co musíte udělat na místě, když dorazíte? Seznam potravin můžete vytvořit v sekci poznámek úkolu nakupování potravin ToDoist. Až dorazíte do obchodu s potravinami, nechte toto připomenutí úkolu vyskočit. Nebo si nechte trénovat na noční vyskakovací okno, když dorazíte do posilovny.

To je snadné, když používáte připomenutí podle polohy ToDoist synchronizovaná s vaším účtem Google.

Chcete-li použít tato připomenutí založená na poloze, vyberte místo, když nastavujete připomenutí pro jakýkoli úkol v ToDoist.

Poté jednoduše zadejte adresu místa, které chcete použít pro toto připomenutí. Uvidíte místo na malé mapě Google. Jakmile přidáte umístění, připomenutí zavřete.

Dokud máte v telefonu nainstalovánu aplikaci ToDoist, obdržíte při příjezdu na toto místo připomenutí podle polohy.

Vytváření úkolů z Slack

K dispozici je také užitečná integrace Slacku s ToDoist, která vám umožňuje přidávat úkoly pomocí příkazů přímo z rozhraní Slack.

Integrace ToDoistu se Slackem vyžaduje oprávnění vlastníka pracovního prostoru. Vlastník pracovního prostoru stačí navštívit stránku integračních oprávnění, aby ji poskytl.

Jakmile je integrace ToDoist nainstalována v pracovním prostoru Slack, můžete pomocí příkazu / todoist spustit nové úkoly.

Například zadáním: „/ todoist v sobotu ve 20:00 napíšete groovypost článek“ automaticky přidá tento úkol v den a čas, který jste uvedli, na váš účet ToDoist.

Pomocí rozbalovací nabídky Další možnosti můžete tyto úkoly také dokončit.

Používání integrace ToDoist

Toto jsou některé z nejužitečnějších ToDoist integrací, které vám pomohou zůstat produktivní a organizovaní. To platí i v případě, že používáte aplikace a služby mimo samotný ToDoist. S těmito integracemi můžete přidávat a spravovat úkoly bez ohledu na to, kde jste a co děláte.