Jednou z mnoha skvělých věcí o vlastnictví smartphonu je vestavěná kamera. Šli jsme ze dnů, kdy to trvalo doslova hodiny, než jsme vytvořili jednu zrnitou fotografii, k dnešnímu dni, kdy můžete zachytit HD obraz vašeho oběda během několika sekund.

Kamera v operačním systému iOS i Android se od prvního uvedení smartphonů zlepšila o skoky a meze. Dnes můžete fotografovat v profesionální kvalitě pomocí smartphonu a nikdo by nebyl moudřejší. Pokud však na svém iPhone hledáte něco trochu jiného, ​​můžete vyzkoušet pět alternativních aplikací pro fotoaparáty iOS.

starý fotoaparát

Alternativní aplikace pro fotoaparáty iOS, aby vaše fotografie byly o něco zajímavější

Tady nejsou, v žádném zvláštním pořadí nebo preferenci ...

Lenka (zdarma)

Vždy jsem zjistil, že černobílá fotografie je o něco stylovější než barva. Nebo možná jen znovu ukazuji svůj věk. Proto občas rád protrhnu nostalgii a použiji Lenku na několik černošských černobílých záběrů.

Jsou tam všechny obvyklé věci - zoom, osvětlení, expozice, kontrast atd. K dispozici je dokonce i možnost exportovat vaše fotografie na Instagram, ale pro práci musí být v telefonu instalována aplikace Instagram.

Vynecháním jednoho do očí bijícího je neschopnost natáčet kameru k použití přední kamery. Takže dělat selfies s Lenkou je poněkud trapné, pokud nemáte ponětí, na co směřujete telefonem. Podle stránky iOS pro aplikaci:

Lenka nedovoluje fotografování s bleskem ani použití fotoaparátu s čelní stranou. Toto jsou kreativní rozhodnutí, která hovoří o naší umělecké filozofii.

Což mi zní trochu snobsky. Neměli by mít lidé možnost se sami rozhodnout, jaké fotografie chtějí pořídit? Ale hej, ho, cokoli.

Kamera Horizon (zdarma)

Jedním z mých domácích mazlíčků je, když mi někdo udělá fotografii, když používá nesprávný režim. Takže pokud chci režim na šířku, skončí místo toho pomocí režimu na výšku a odříznou vše do stran. Existují lidé, kteří ani nevědí, jaký je režim krajiny! Pokud někoho takového znáte, naučí je Horizon Camera zapamatovat si.

U Horizon Camera je každý snímek pořízen v režimu na šířku, bez ohledu na to, jakým směrem držíte fotoaparát. Bez ohledu na to, jak otočíte telefon, objektiv se automaticky otočí zpět do režimu na šířku pro vaše obrázky. Může také provádět rozlišení 2 kB pro nahrávání videa. Horizon se rychle stává jednou z mých oblíbených fotografických aplikací.

PocketBooth (0,99 $)

PocketBooth je aplikace s 99 centy, která přináší trochu nostalgické zábavy. Podle webové stránky vývojáře má „napodobovat zážitek z modelu 11 z fotoklubu z 50. let 20. století“. To neznamená žádné barevné obrázky, ale protože jsem velkým fanouškem černobílých fotografií, je to pro mě stále aplikace.

Můžete ho použít se svým dalším přítelem / přítelkyní a zachytit ten roztomilý okamžik, když jste v „luvvv“.

Facetune2 Selfie Editor & Cam (zdarma)

Je skutečností, že většina fotek pořízených v těchto dnech je selfies. Stali jsme se planetou lidí posedlých našimi pohledy. Ale hej, já nesoudím. Jsem vinen občasným selfie sám.

Facetune2 prohlašuje, že je schopen vzít co nejlepší selfies kvůli jejich retušovacím funkcím. Není to nic jiného než fotografování supermodelky pro Cosmopolitan a poté ošetření Photoshopu, aby se ten bradavice odstranil z konce jejího nosu. Facetune2 dělá totéž pro vaše autoportrét.

Můžete vyhladit pokožku, odstranit vady, přidat filtry, vybělit zuby a mnohem více. Některé z možností jsou však k dispozici pouze u modelu měsíčního předplatného nebo statného jednorázového poplatku. Ale pokud si vezmete selfie každý den a chcete, aby to vypadalo dobře, možná si myslíte, že to stojí za peníze.

Phonto (zdarma)

Pokud pořizujete snímky pravidelně, pravděpodobně budete mít účet Instagram. Studie trvale ukazují, že obrázky s textem jsou dobré. Lidé mají rádi příjemné zprávy, inspirativní citáty a jiné slovní hry, které oživují jejich den. Phonto není jedinou aplikací, která přidává text k vašim obrázkům, ale je to stále hezké a je zdarma. Mnoho z jejích konkurentů si za své aplikace účtuje poplatky.

S Phonto vyfotíte snímek a poté se objeví textové pole. Zadejte text, poté vyberte písmo, velikost, styl, polohu atd. Poté ji uložte do svého fotoaparátu.

Závěr

Se standardní výchozí kamerou iOS není nic špatného. Ve skutečnosti bych šel tak daleko, abych řekl, že už nemusíš kupovat drahou kameru DSLR. Na iPhone můžete získat stejné výsledky, ne-li lepší. Ale vždy je dobré věci trochu promíchat a tyto 5 aplikace jsou docela zábavné. Přinejmenším to způsobí vaši kreativitu.