horizontální vs. vertikální okna 7 na hlavním panelu

1. Širokoúhlá obrazovka je standardní

Pamatujete si, když standardní monitory měly poměr stran 4: 3? Pepperidge Farm si pamatuje. Ale kdokoli, kdo se narodil v novém tisíciletí, možná ne. Dnešní monitory jsou širokoúhlé 16: 9, dokonce i na špinavých netbookech, jako je můj EEEPC. To znamená, že máte více obrazovky nemovitosti tuk-moudrý, než si vysoký. Obzvláště když se domníváte, že procházíme webové stránky nahoru a dolů, nikoli doleva a doprava. Takže nalepení hlavního panelu vlevo nebo vpravo je efektivnější využití prostoru, protože nebudete svisle čumět.

2. Většina aplikací nezabírá celý horizontální prostor

Navzdory hardwarovému přechodu ze 4: 3 na 16: 9 většina každodenních aplikací upřednostňuje vysoký a hubený výhled. Například Microsoft Word. V rozložení tisku vyvolá list papíru o rozměrech 8 × 11 a zanechává značné množství volného místa na obou stranách pracovního prostoru.

vertikální boční panel v aplikaci Microsoft Word

Podobně se webové návrhy obvykle mýlí na straně rozlišení dolních os x, což umožňuje menším obrazovkám vidět celou stránku bez vodorovného posouvání. Pokud jste na běžné ploše, bude vaše rozlišení pravděpodobně velké. To vše vytváří na hlavním panelu další prostor vlevo a vpravo.

svislý postranní panel v prohlížeči Google Chrome

3. Můžete vložit více věcí

Když je hlavní panel podél spodní části, zabírá obvykle jen jeden řádek. Ale kvůli velkému prostoru na boku ho můžete narazit až na dva nebo tři sloupce. To znamená, že na hlavním panelu a na panelu rychlého spuštění uvidíte více ikon. Rovněž vaše běžící tlačítka úloh mají jednotnou výšku a šířku namísto škálování na základě počtu otevřených. Osobně mám pocit, že je to hezčí.

vertikální vs. horizontální panel úloh

4. Bude se vám to líbit

Věř mi, budeš. Jsem pravým chlapcem na hlavním panelu od roku 2006, kdy jsem ve svém počítači viděl spolupracovníka a nikdy jsem se nevrátil. Kromě výše uvedených důvodů nemohu opravdu vysvětlit, proč to pro mě funguje mnohem lépe. Ale to ano. Zkuste to na týden a zjistěte, zda souhlasíte.