IFTTT je výkonný nástroj pro lidi, kteří nevědí nic o kódování, aby automatizovali svůj každodenní život. A s vynálezem Google Home mají běžní lidé ještě více způsobů, jak prostřednictvím automatizace co nejvíce usnadnit život.

V tomto článku se podíváme na čtyři kreativní automatizace IFTTT Google Home, abychom zefektivnili nejdůležitější oblasti vašeho života.

IFTTT Made Creating Applets Harder

Než začnete, je důležité vědět, že výroba nových automatizačních appletů na IFTTT je nyní o něco těžší. IFTTT předělal své webové stránky, takže je mnohem obtížnější najít, kde si můžete vytvořit svůj vlastní applet.

Při první návštěvě IFTTT si všimnete, že máte pouze možnost prozkoumat existující applety, které ostatní lidé vytvořili. Tato možnost je tlačítkem Prozkoumat v pravé horní části hlavní stránky.

ifttt hlavní stránka

To by mohlo být povzbudit lidi, aby používali existující applety, spíše než si vytvářeli vlastní. Ať už je důvod jakýkoli, stále si můžete vytvořit vlastní applety od nuly.

Vyberte možnost Prozkoumat. Hned pod polem Hledat se zobrazí velmi malá ikona + vedle položky Vytvořte si vlastní applety od nuly malým písmem. Vyberte tuto ikonu.

Zobrazí se obvyklá stránka pro tvorbu appletů, se kterou jsou uživatelé IFTTT dobře obeznámeni.

stránka vytvoření appletu

Nyní jste připraveni začít vytvářet své applety IFTTT Google Home!

1. Přidejte položky do svého seznamu potravin

Nejtěžší část o udržování běžícího seznamu potravin je to, že když si všimnete položek, které vám dojde, obvykle nemáte pero nebo papír po ruce. Domovská stránka Google vám může pomoci tím, že vám umožní přidat položky do seznamu potravin pouhým hlasem.

Chcete-li to provést, vytvořte nový applet IFTTT, jak je popsáno výše, a vyberte toto. Na stránce „Vyberte službu“ zadejte Asistenta a vyberte Asistent Google.

výběr asistenta google

Proč Google Assistant? Protože Google Assistant je služba používaná chytrými zařízeními Google Home ke zpracování vašich hlasových příkazů.

Chcete-li přijmout položku i množství, které chcete přidat do seznamu potravin, musíte vybrat Vyslovte frázi s číslem i textovou složkou.

počet a textové složky

V dalším okně můžete zadat až tři alternativní způsoby, jak vyslovit příkaz s položkou potraviny. Rovněž nastavíte, co vám domovská stránka Google po přidání položky řekne.

příkazy položek s potravinami ifttt

Po dokončení vyberte Vytvořit trigger. Na další obrazovce vyberte odkaz.

Do vyhledávacího pole zadejte název aplikace, kterou používáte k uložení seznamu potravin. Možnosti zahrnují:

  • EvernoteGoogle SheetsGoogle DocsNimbus NoteOneNote

Ať už si vyberete kteroukoli aplikaci, ujistěte se, že pro seznam Google Home existuje existující seznam potravin, do kterého můžete položky přidávat.

V tomto příkladu použijeme Evernote. Jednou z možností Evernote je Připojit k poznámce.

evernote-append-note

Ujistěte se, že pole Zápisník a Název jsou napsána přesně jako váš stávající Zápisník a Název seznamu potravin v Evernote. Přizpůsobte tělo textu tak, aby odpovídalo tomu, jak seznam položek s potravinami v Evernote zobrazujete. Až budete hotovi, vyberte Vytvořit akci a Dokončit.

ifttt-evernote

Nyní můžete do svého seznamu potravin EverNote přidat položky s potravinami pouhým vyslovením domovské stránce Google: „Ahoj Google, přidej do mého seznamu potravin čtyři vejce.“

2. Přidejte do svého seznamu úkolů připomenutí

Provozování domácnosti je někdy obtížné. Není vždy snadné zapamatovat si vše, co musíte udělat. Chcete-li to zjednodušit, můžete pomocí hlasu přidat připomenutí do své oblíbené aplikace bez ohledu na to, kde jste ve vašem domě.

Chcete-li to provést, vytvořte další příkaz Google Assistant pomocí stejného postupu jako výše. Zvolte: Řekněte frázi s číslem i textovou složkou. Do každého pole zadejte následující položky:

  • Co chcete říct ?: Přidejte todo položku do $ na #Co si přejete, aby Asistent odpověděl ?: Vaše todo položka byla přidána
Příkaz todo item

Pokud chcete, můžete také přidat alternativní způsoby vyslovení příkazu. Po dokončení vyberte Vytvořit trigger.

Vyberte možnost a vyberte preferovanou aplikaci todo. Možnosti zahrnují:

  • TodoistEvernote todo listGoogle CalendariOS Připomenutí CalendariOSMeisterTaskOneNote todo listRemember The Milk

V tomto příkladu použijeme ToDoist. Jediná akce dostupná pro ToDoist je Vytvořit úkol.

todoistická akční položka

Nejlepší způsob, jak zvládnout nové úkoly přidané hlasem, je přidat tyto úkoly do Doručené a přiřadit je pro dnešek v době, kterou jste zadali v příkazu. Upravte obsah úlohy pomocí složek TextField a NumberField z vašeho hlasového příkazu.

Až budete hotovi, vyberte Vytvořit akci a Dokončit.

Nyní můžete do svého účtu ToDoist přidat nové úkoly vyslovením domovské stránce Google: „Ahoj Google, přidejte úkol, abyste odstranili odpadky v 18 hodin.“

3. Ovládání zařízení Smart Home

Pokud máte jednu nebo více jednotek Google Home a máte také inteligentní domácí zařízení, ztrácíte příležitost tím, že je nepřipojíte.

Existuje několik způsobů, jak připojit Asistent Google k chytrým zařízením, abyste je mohli ovládat. Asistent Google můžete připojit k věcem, jako je váš Roku a mnoha dalším službám. Jedním z nejjednodušších způsobů, jak toho dosáhnout, je použití IFTTT.

Chcete-li to provést, vytvořte další příkaz Google Assistant pomocí stejného postupu jako výše. Zvolte Vyslovte jednoduchou frázi. Do každého pole zadejte následující položky:

Příkaz ifttt lights

Chcete-li dokončit, vyberte Vytvořit spouštěč. Klepnutím na odkaz Odkaz přejdete na krok akce. Vyberte chytré zařízení, které chcete ovládat. V tomto příkladu vybereme Philips Hue pro zapnutí osvětlení Philips Hue v prvním patře.

Pokud jste zařízení dosud nepřipojili k IFTTT, vyberte Připojit a procházejte průvodcem a nastavte službu. Jakmile to uděláte, uvidíte všechny dostupné akce pro toto chytré zařízení.

philips odstín akce

V tomto příkladu vybereme možnost Zapnout světla. Poté vyberte buď všechna světla v místnosti nebo jednotlivé lampy.

Po dokončení vyberte Vytvořit akci. Opakováním výše uvedeného postupu můžete vypnout světla, nastavit scény, ztlumit světla a další.

Dostupné akce závisí na tom, které chytré zařízení vyberete. IFTTT podporuje dlouhý seznam populárních inteligentních domácích zařízení.

4. Automatizujte svůj domov na základě vaší polohy

Už jste někdy opustili dům ráno, abyste si vzpomněli na půl cesty do práce, že jste zapomněli vypnout topení nebo světla? Tuto nepříjemnost můžete ze svého života odstranit tím, že necháte svou polohu ovládat domácí prostředí.

Jedná se o variantu ovládání inteligentních domácích zařízení pomocí IFTTT k začlenění používání telefonu Android jako spouštěče.

Chcete-li to nastavit, vytvořte nový applet IFTTT, jak je popsáno výše, a vyberte možnost Toto. Na stránce „Vyberte službu“ zadejte Android a vyberte Android Device.

Android zařízení ifttt

Při odjezdu nebo příjezdu domů budete používat WiFi připojení telefonu k domácí síti Wii. Vyberte možnost Odpojení od konkrétní sítě WiFi.

Android wifi odpojit

V dalším okně zadejte název své domácí sítě WiFi přesně tak, jak je uvedena v seznamu dostupných sítí WiFi v počítači.

název sítě v ifttt

Po dokončení vyberte Vytvořit trigger. Dále vyberte odkaz Tento odkaz a vyberte chytré zařízení, které chcete vypnout, když odejdete z domova. Může to být jakékoli chytré zařízení a jakákoli akce.

philips odstín zhasne světla

Vyberte konkrétní zařízení, které chcete vypnout, a vyberte Vytvořit akci.

Nyní, kdykoli opustíte domov, se toto inteligentní zařízení automaticky vypne. Ve výše uvedeném příkladu zhasne světla při opuštění domu. Tento postup můžete opakovat a zapnout světla (nebo jiné inteligentní zařízení), když přijedete domů a telefon se připojí k síti Wi-Fi. Zvažte také spuštění více akcí pomocí IFTTT.

Výše uvedené příklady jsou jen některé z nich, které můžete použít k automatizaci a zjednodušení vašeho domácího života pomocí IFTTT. Můžete kombinovat a spousta z nich vytvořit vlastní, zcela nové, kreativní automatizace.