Pokud pracujete v systému Windows s omezeným prostorem obrazovky, je užitečné mít určitá okna nad sebou. Některé programy v systému Windows tuto funkci „vždy navrchu“ začleňují automaticky, ale většina programů tuto funkci nezahrnuje a systém Windows tuto funkci také nezahrnuje.

Dnes budeme pokrývat tři způsoby, jak snadno přidat funkci „vždy navrchu“ do každého jednotlivého programu ve Windows.

1. Použijte klávesovou zkratku se vždy zapnutým skriptem AutoHotkey

AutoHotkey je bezplatný program, který vám umožňuje vytvářet skripty pro provádění více akcí pomocí jediné klávesové zkratky. Běží na pozadí a sedí v systémové liště.

Použijeme AutoHotkey k vytvoření skriptu, který udrží vybrané okno nad všemi ostatními, když stisknete Ctrl + mezerník, když je toto okno aktivní. Ukážeme vám skript a vysvětlíme, jak to funguje. Poskytneme však také soubor skriptu AutoHotkey, který můžete použít.

Stáhněte a nainstalujte AutoHotkey a poté jej spusťte.

Stáhněte si soubor skriptu AlwaysOnTop.ahk, rozbalte soubor .zip a vložte skript do složky na pevném disku, která nebude přesunuta nebo odstraněna.

Skript obsahuje některé komentáře a následující příkaz:

^ SPACE :: Winset, Alwaysontop,, A

Tento příkaz nastaví, že aktuálně aktivní okno bude vždy nahoře, když stisknete Ctrl + mezerník. Pokud byste raději použili jinou kombinaci kláves, můžete změnit první část příkazu „^ SPACE“. Znak „^“ představuje klávesu Ctrl. Symboly, které lze použít pro další klávesové zkratky, najdete v části Symboly modifikátorů klávesových zkratek na této stránce nápovědy AutoHotkey.

Skript AlwaysOnTop AutoHotkey

Skript můžete umístit do spouštěcí složky systému Windows (% AppData% \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ Startup), takže se spustí automaticky při spuštění systému Windows.

Poklepáním spusťte skript AutoHotkey

Skript AutoHotkey zůstává na hlavním panelu.

Chcete-li, aby aktivní okno bylo vždy nahoře, stiskněte Ctrl + mezerník (nebo klávesovou zkratku, kterou jste přiřadili). Opětovným stisknutím klávesové zkratky deaktivujete „vždy navrchu“ aktivního okna.

Skript AutoHotkey spuštěný v systémové liště Windows

Možnosti skriptu získáte klepnutím pravým tlačítkem myši na ikonu AutoHotkey na hlavním panelu.

Možnosti skriptu AutoHotkey

2. Používejte myš s DeskPins

DeskPins poskytuje kolíky, které můžete uchopit a použít k udržení jakéhokoli okna nad všemi ostatními okny. Program sedí v systémové liště a používá minimální zdroje.

Stáhněte si a nainstalujte DeskPins. Spusťte program, klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu na hlavním panelu a vyberte Možnosti pro změnu nastavení Pinů, Autopin a Klávesové zkratky.

Vyberte Možnosti pro DeskPins

Na kartě Špendlíky můžete změnit barvu špendlíků. Míra sledování určuje, jak často každý pin kontroluje polohu a stav připnutého okna. Nižší hodnoty způsobí, že kolíky budou lépe reagovat. Můžete zadat libovolné číslo od 10 do 1 000 ms (milisekund).

Pokud máte starší počítač, možná budete chtít zvýšit rychlost sledování, abyste předešli zpomalení počítače.

Můžete také zvolit jedno kliknutí nebo dvojité kliknutí v části Aktivace ikony zásobníku, abyste určili, jak získat kolíky z ikony na hlavním panelu systému DeskPins. Výchozí nastavení je jedno kliknutí.

Možnosti kolíků v aplikaci DeskPins

Pomocí pravidel na kartě Autopin můžete nechat DeskPins automaticky připnout určité typy oken.

Zaškrtněte políčko Povolit a kliknutím na Přidat přidejte nové pravidlo. Chcete-li povolit nebo zakázat jednotlivá pravidla, zaškrtněte políčka vedle pravidel.

Klepnutím na Nápověda otevřete soubor nápovědy DeskPins, kde získáte další informace o automatickém připínání oken.

Možnosti automatického spuštění v aplikaci DeskPins

DeskPins poskytuje výchozí zkratky pro vstup do režimu pin a přepínání aktivního pin okna. Tyto zkratky můžete změnit na kartě Klávesové zkratky.

Možnosti klávesových zkratek v aplikaci DeskPins

Chcete-li připnout okno nahoře, klepněte na ikonu (nebo poklepejte v závislosti na nastavení) na ikonu DeskPins na hlavním panelu.

Klepnutím na ikonu DeskPins na hlavním panelu systému Windows získáte pin

Poté klikněte na záhlaví okna, které chcete mít vždy nahoře.

Připnout okno pomocí aplikace DeskPins

Špendlík se zobrazí na záhlaví vybraného okna v barvě, kterou jste zadali, nebo ve výchozí červené barvě.

Opětovným klepnutím na špendlík zakážete okno vždy nahoře.

Uvolněte okno pomocí aplikace DeskPins

3. Pomocí TurboTop použijte nabídku systémového zásobníku

TurboTop také sedí v systémové liště, jako je DeskPins. Funguje to však jinak.

Stáhněte a nainstalujte TurboTop. Poté spusťte program.

Chcete-li ponechat okno vždy nahoře, klikněte na ikonu TurboTop na hlavním panelu. Zobrazí se seznam všech otevřených oken. Vyberte název požadovaného okna.

S TurboTopem nastavte okno vždy nahoře

Všechna okna, která se rozhodnete být vždy nahoře, jsou v nabídce TurboTop označena zaškrtnutím.

Chcete-li přestat udržovat okno vždy nahoře, klikněte na ikonu TurboTop na hlavním panelu a vyberte toto okno znovu, takže vedle názvu okna v nabídce není zaškrtnutí.

Uvolněte okno pomocí TurboTop

Přineste funkci Vždy nahoře do všech Windows

Ať už chcete používat klávesové zkratky nebo raději používat myš, existuje snadné řešení, jak udržet okna vždy nahoře. Pokud jste našli další možnosti, jak udržet Windows vždy nahoře, dejte nám vědět v komentářích.