Opláchněte a opakujte, nová verze systému Windows 10 je tu znovu - aktualizace Windows Fall Creators! Bylo to teprve před šesti měsíci Microsoft vydal Windows 10 1703. Softwarová firma přešla na strategii dvojitého upgradu ročně; jeden na jaře a na podzim. Aktualizace Windows 10 Fall Creators Update vychází z jejího předchůdce, který vychází z tak dobrého konce; s nedávnými zprávami o aktualizované aktualizaci a měsíčním problémem s Microsoft Edge. Doufejme, že nová verze věci vyhladí. Tento článek se zabývá některými novými funkcemi a vylepšeními, které nás vzrušují. Pokud jste právě upgradovali a přemýšleli jste, co je jiného, ​​máte šanci to zjistit a začít kopat.

microsoft-windows-10-release

Seznam některých nových funkcí a vylepšení, které by uživatelé měli vyzkoušet v systému Windows 10 1709

Nedávno jsem upgradoval svůj Surface Pro 3 na 1709 a po přihlášení se objevil trochu ohromující pocit. Funkce a funkce prostě nebyly zřejmé. Níže uvedený seznam není v žádném konkrétním pořadí, ale co mě napadlo, když jsem prozkoumal a prohrabal se.

1. Microsoft Edge získává vyhrazenou funkci Reset a Repair

V úvodu jsem zmínil mizerný měsíc, který Edge měl v září, a nadále trpí nedávnou aktualizovanou aktualizací KB4041676. Dříve jsme se zabývali tím, jak to udělat, ale pro moderní operační systém 21. století v roce 2017 by jít na příkazový řádek vyřešit problémy s tím nemělo být cestou. Technický tým Edge poslouchal a stejně jako jiné aplikace můžete nyní Edge opravit nebo resetovat.

Nyní můžete otevřít nabídku Start> Nastavení> Aplikace> Aplikace a funkce, vyhledat Edge, vybrat ji, kliknout na Rozšířené možnosti a poté vybrat jednu nebo dvě možnosti, Obnovit nebo Opravit. Pokud tedy Edge nejedná správně, máte snadný způsob, jak to opravit.

Jednoduchý způsob, jak dát Edgeovi kop, pokud to nejedná správně.

2. Soubory OneDrive On Demand se vrací

OneDrive On Demand byl původně zabudován do systému Windows 8, ale jeho uvedení na trh bylo zavedeno se systémem Windows 10. Nyní je jeho záda a podrobnější informace o jeho nastavení a použití v našem článku s náhledem funkcí. Pokud chcete lépe spravovat a přistupovat k souborům bez využití místa, zejména na nízkokapacitních zařízeních, budete rádi, že je máte.

3. My People Hub - získejte rychlý přístup ke kontaktům na hlavním panelu

Komunikace je velkou součástí aktualizace Fall Creators. Aplikace My People, původně plánovaná na verzi 1703, vyžadovala více práce, ale vypadá to, že je konečně připravená. Nyní můžete snadno odeslat zprávu, zahájit chat nebo sdílet soubory s rodinou, přáteli a kolegy přímo z hlavního panelu. Můžete dokonce přiřadit oblíbené kontakty, ke kterým chcete mít rychlý přístup, a přetahovat soubory také na připnuté kontakty.

4. Připojte své oblíbené webové stránky k hlavnímu panelu nebo nabídce Start

Funkce, kterou jsem v Internet Exploreru miloval, jsou připnuté stránky. To přidalo zástupce na mé oblíbené webové stránky na hlavní panel. V Edge to nefunguje úplně stejně, ale je dost blízko. Najdete jej tak, že otevřete svůj oblíbený web, klikněte na nabídku Další akce a poté klikněte na Připnout tuto stránku na hlavní panel nebo Připnout tuto stránku pro spuštění. Po otevření zástupce otevře web na nové kartě Edge. Doufejme, že v budoucnu umožní, aby se zkratky otevřely v jejich vlastním okně. Pokud dáváte přednost použití Chromu, podívejte se na článek Briana.

5. Kalkulačka nyní může provádět výpočty měny

Toto je vítaná funkce, kterou musíte mít, když potřebujete zkontrolovat své směnné kurzy. Obzvláště díky síle zpětné vazby vůči místnímu dolaru to neustále kontroluji. Chcete-li ji použít, klikněte na nabídku Hamburger> Měna> zadejte částku> vyberte zemi. Kalkulačka automaticky převede sazby nebo je můžete ručně aktualizovat.

6. Vyhrazená kategorie telefonu v nastavení

Windows 10 Mobile je mrtvý, dlouho žijící Windows Phone ve svých aplikacích. Microsoft se možná vzdal toho, že se stal účastníkem v telefonním průmyslu, ale zatím to vše nenechává na Googlu a Apple. Žádná siree, společnost hledá příležitost, jak zjistit nějaký význam v závodě, a vypadá to, že by mohli najít způsob.

Nové nastavení telefonu vám umožní připojit váš Android nebo iPhone k systému Windows 10, takže můžete snadno zahájit jednu aktivitu, jako je procházení webu, e-mail, pomocí konkrétních aplikací ve vašem smartphonu, a pak pokračovat v práci na zařízení se systémem Windows 10. Je to docela podobné Apples Continuity, nedávno jsme se zabýval, jak to funguje na iPhone a Android.

7. Cortana dostane svou vlastní kategorii také

Správa nastavení Cortana v systému Windows 10 je nyní přístupnější než kdy dříve. Navigace vyhrazeného nastavení je snadnější, protože různá nastavení jsou rozdělena do snadno vyhledatelných kategorií, jako je například rozhovor s Cortanou, oprávnění a historie, oznámení a další podrobnosti.

8. Nainstalujte Ubuntu Linux a další subsystémy z Microsoft Store

Dříve představený v aktualizaci Windows 10 Anniversary Update, Windows 10 Subsystem pro Linux byl trochu pokročilá funkce pro nastavení. Ukázali jsme vám podrobnosti, ale Microsoft nikdy nepřestal pracovat na jeho zdokonalování a můžete je nastavit ještě snadněji stažením jako jednoduchá aplikace z Windows Store. Hotovo!

9. Šablony virtuálních strojů jsou nyní k dispozici v Hyper-V Quick Create

Potřebujete inspiraci pro další VM? Proč si vybrat jednu z galerie Hyper-V? Předkonfigurováno a připraveno jít se všemi potřebnými nástroji. Není třeba se hádat s ISO nebo konfigurovat nastavení, stačí si z galerie vybrat Dev VM a bude dole a bude připraven jít. Přál bych si, aby existovala možnost přizpůsobit ji, takže ji přesunete do většího oddílu nebo jednotky.

10. Edge může také upravovat a komentovat soubory PDF a EPUB

Nedávno jsme se zabývali tím, jak používat soubory PDF v systému Windows 10. Zdůraznili jsme, jak slabá je Edge, pokud jde o zacházení s průmyslovým standardem pro digitální dokumenty. Edge v systému Windows 10 1709 se ujímá vedení tím, že při zpracování souborů PDF poskytuje bohatou sadu funkcí. Můžete nejen upravovat formuláře PDF, ale také je můžete uvádět na trh - ne to, že to budete chtít dělat v každém dokumentu, ale vidím, jak to může učitel nebo editor najít. Edge také umožňuje přístup k obsahu vašich souborů PDF. Rovněž existuje lepší podpora pro dokumenty EPUB a schopnost je také upravovat.

11. Storage Sense dostane více možností

Storage Sense, inteligentní obslužný program pro správu prostoru, nyní přidává podporu složky Ke stažení. Nyní můžete nakonfigurovat automatické mazání souborů, které nebyly změněny po 30 dnech.

12. Ready Against Ransomware Controlled access folder

Windows 10 je postaven s hlubokým zaměřením na ochranu uživatelů před největšími hrozbami v oblasti výpočetní techniky. Rok 2017 se ukazuje jako ten, který dal ransomware na první místo. Windows 10 1709 obsahuje nové obrany, které chrání váš systém před takovými útoky. Řízený přístup ke složce omezuje poškození, které může mít útok ransomwaru na vašem počítači. Zabraňuje škodlivým aplikacím a hrozbám v provádění změn ve vašich souborech. Kdykoli se podezřelá aplikace pokusí upravit vaše soubory, je okamžitě zablokována a budete upozorněni. To samo o sobě dělá z toho hodný upgrade.

13. Emojis Získejte Boost ve Windows 10

Emojis vzal svět bouřkou, ale Windows 10 doposud ve skutečnosti neumožňuje jejich snadné použití. Vyvolání panelu Emoji je mnohem jednodušší pomocí nového klíče Windows +. (to je klávesa Windows plus klávesa období). Můžete vyhledávat a vybírat z různých kategorií emodži. Windows 10 také podporuje nový standard Emoji 5.0.

14. Vylepšená klávesnice na obrazovce

Pokud používáte tablet, jako je Surface Pro, bude se vám líbit vylepšená klávesnice, která podporuje až 26 jazyků. Vrcholem používání nové klávesnice jsou vestavěné prediktivní textové služby, které vám ušetří čas při psaní. Klávesnice obsahuje některé další triky, jako je diktát a podpora jednou rukou, která vypadá jako klávesnice na Windows Phone.

15. Windows Update je podrobnější

Windows Update v systému Windows 10 1709 poskytuje trochu podrobnější informace o stavu aktualizací, včetně postupu stahování a instalace. To vám dává lepší představu o tom, co se děje, ať už je to zaseknuté, nebo jen trvá dlouhou dobu jako obvykle.

Windows 10 Build 16299-15 Kumulativní aktualizace

16. Vytvořte filmy s efekty filmu pomocí remixu příběhu

Začátkem tohoto roku společnost Microsoft ukončila svou sadu Windows Essentials, která obsahovala milovaného Movie Makera. Uživatelé začali přemýšlet, jaký by mohl být nástupce programu Windows Live Movie Maker? Ukázalo se, že společnost po celou dobu pracovala na nástupci. Tato funkce se nazývá Remory Remix a integruje se do aplikace Photos, což usnadňuje výběr fotografií a videí pro zahájení projektu. Někteří by mohli říci, že to není tak robustní; nemá časovou osu jako běžní editoři videa, ale s tím můžete hodně udělat.

Můžete například přetahovat klipy a fotografie v libovolném pořadí, nastavit konkrétní dobu trvání pro obrázek nebo klip, použít filtry, stylové tituly a přidat pohyb. Uživatelé si také mohou vybrat z předem zabalených témat, abyste mohli začít, a můžete dokonce přidat hudbu na pozadí. Obzvláště působivé na tom všem je, jak snadné je používat. Aplikace dokonce ví, kdy zkrátit hudbu automaticky podle délky videa a dělá to tak hladce. Až budete hotovi, můžete video nahrát na svůj web nebo vybrat nejlepší formát pro televizory s vysokým rozlišením nebo e-mail a zařízení s malou obrazovkou.

Není to Premier Elements, není to Movie Maker, není to žádná stará věc, na kterou jste zvyklí, ale je to víc než vítané. Snadné použití, zábavné, magické a rychlé. Brian nám nedávno ukázal, jak funguje Story Remix. Je to fantastický tutoriál o nové aplikaci, takže se nezapomeňte na to podívat.

17. Vylepšená dostupnost - Přepínání mezi barvou nebo šedou

Pokud jste nevidomí a chcete lépe vidět obrazovku, existuje klávesová zkratka pro změnu obrazovky / displeje na šedou. Stisknutím klávesy Windows + Control + C funkci zapnete nebo vypnete.

18. O stránce Nastavení je podrobnější

Pokud chcete více informací o vašem systému, spolu s jeho stavem, vylepšená stránka About vám poskytne dostatek podrobností. Pryč je velké logo Windows, nahrazené informacemi, jako je ochrana a stav zabezpečení z programu Windows Defender. Můžete také zadat obvyklé specifikace zařízení a specifické specifikace související se systémem Windows, jako je vydání, verze a číslo sestavení operačního systému.

19. Vzdálená plocha získává moderní nastavení

Vzdálená plocha, která je stále v kategorii Systém, získá své vlastní nastavení a další zastaralou původní nastavení dříve nalezená v části Pokročilá nastavení systému. Určitě je mnohem snazší najít a nastavit.

20. Nová značka Microsoft Store a aktualizované rozhraní

Windows Store je nyní Microsoft Store. Branding je v souladu s fyzickými maloobchodními prodejnami společnosti Microsoft a poskytuje jednotný název pouze proto, že z něj nelze koupit hardware, jako je Surface Book. Rozhraní je mnohem čistší a snadnější navigace, ale uživatelé by si mohli nechat ujít to, jako je nalezení nastavení stahování a aktualizací, nyní k dispozici v nabídce Zobrazit další elipsy. Tam si můžete prohlížet svou existující knihovnu a snadno instalovat aplikace, spravovat nastavení obchodu, uplatnit kódy a spravovat své nákupy.

21. Správce úloh získává aktualizace napájení - využití GPU a omezení výkonu

Správce úloh se zlepšuje s každou aktualizací; Windows 10 1709 přidává podporu pro využití GPU, takže můžete sledovat výkon grafického adaptéru. Další funkcí, která funguje pouze s novějšími procesory Intel 6. generace, jako jsou Skylake a Kabylake, je Power Throttling. Funkce Power Throttling poskytuje účinnost v oblastech, jako je výdrž baterie, a dává aplikacím šanci stále běžet na pozadí a plnit úkoly.

22. Ještě více způsobů sdílení

Windows 10 1703 představil vylepšené funkce sdílení, s možností sdílení pomocí People Picker. Nyní k němu máte přístup z nabídky klepnutí pravým tlačítkem na ploše nebo v Průzkumníku souborů.

23. Cortana může přijímat příkazy k vypnutí vašeho zařízení

Zmínili jsme, že Cortana získává svou vlastní kategorii, ale digitální asistent může provádět více každodenních úkolů, jako je například vypínání, restartování nebo uzamčení zařízení. Stačí říct „Hej, Cortane“ - Restartujte počítač, odpovězte - Ano.

24. Pero je ještě silnější ve Windows 10 1709

Pokud vlastníte zařízení se systémem Windows 10, které podporuje vstup Pen, můžete s ním udělat mnohem více. Například nyní můžete pomocí pera procházet v aplikaci Microsoft Edge; kolem obrázků můžete dokonce vytvořit laso a Cortana poskytne informace o vybrané položce. Zjistil jsem, že to funguje jen s Surface Pro 4 nebo později. Pero a inkoust mají také lepší rozpoznávání rukopisu. Dokázal jsem volně psát a přepisovat svůj text bez obav z chyby.

25. Nové uživatelské prostředí - akryl

V průběhu let si Windows osvojuje nové téma, které trochu povzbuzuje. Windows XP měl Luna, Windows Vista měl Aero; Windows 8 měl moderní. Windows 10 1709 představuje Acrylic, který ještě není plně implementován, ale můžete vidět jeho zjevné známky v oblastech, jako je Start, přibalené aplikace jako Edge, My People Hub a Action Center. Pro uživatele, kteří milovali Aero Glass, nastává rovnováha mezi novým a starým, které se cítí moderní a stylové.

Závěr

Je tu mnohem více, co je třeba objevit, a jsem si jistý, že se o své poznatky podělíte v komentářích. Aktualizace Windows 10 Fall Creators vypadá jako pevná aktualizace, ale jsem si jist, že mnozí z vás začínají cítit únavu z upgradu. Udělejte si čas a nespěchejte. Nezapomeňte si prohlédnout průvodce podle potřeb, abyste zajistili hladký průběh upgradu, a také se nepřetržitě zapojte do fór Windows10.help, kde získáte nepřetržitou pomoc a podporu.