Dear Sensationalist Media: Smartphony jsou skutečně dobré pro vaše tělo, mysl a ducha

toto je váš mozek na chytrých telefonech

Ale vidím to takto: Sociální média a internet jsou součástí struktury moderní společnosti. Naše telefony jsou nezbytnou součástí účasti na kultuře a podnikání stejně jako automobily a nákladní automobily. Mobilní technologie a sociální média jsou pouze branami do obrovského vesmíru různých lidí, skupin, her, pohybů, filozofií a aplikací. Kam létáte svou vesmírnou lodí skrz tyto galaxie, je zcela na vás.

Chtěl bych tvrdit, že chytré telefony, tablety, webové stránky a sociální média mohou skutečně zlepšit naše mozky, naše těla a naši emoční inteligenci. A existuje několik aplikací, které to dokazují.

V tomto kole jsem přitáhl dohromady několik aplikací, které berou ty chytré titulky na strach z chytrých telefonů a obracejí je na jejich hlavu tím, že dělají přesně opak toho, co odborníci říkají, že technologie udělá vášmu měkkému mozku.

Lumosity na vašem smartphonu: Vylepšete paměť a pozornost

Titulek: zkracují sociální média naši pozornost?

Toto je klasická stížnost proti miniaplikacím: získání náhlého okamžitého uspokojení pokaždé, když se podíváte na svůj telefon, zničí naši motivaci zapojit se do dlouhých forem médií nebo zkušeností, jako jsou knihy, články z časopisů a skutečné rozhovory s lidmi v reálném životě. Smartphony nás hloupě sledují na čtecích strojích s novými informacemi, bezduchými stěrači, kteří hledají další obrázek, který se bude líbit, nebo seznam, který se má sbírat. Ve skutečnosti některé studie zacházejí až tak daleko, že říkají, že čas na obrazovce způsobuje ADHD.

lumosity: aplikace, která ve skutečnosti zlepšuje vaši pozornost

Lumosity je však aplikace, která je navržena tak, aby tyto fakulty znovu vybudovala vylepšením paměti a pozornosti. Jak to dokážou? Věřte tomu nebo ne, jsou to videohry. Nejedná se však o žádnou starou počítačovou hru. Jedná se o cvičení, která byla navržena neurovědci za účelem „zlepšení základních kognitivních funkcí“. S podporou projektu Human Cognition Project (HCP) se Lumosity opírá o totéž pojetí neuroplasticity, které senzacionista upozorňuje na úpadek kabelového lidstva. Výzkum zdůrazňuje důležitost nervových drah, které určují vaše myšlenky, emoce, postřehy a impulsy. Stejně jako vaše svaly budou tyto cesty prořezány nebo zesíleny na základě nadměrného nebo nedostatečného používání. V zásadě je Lumosity navržen tak, aby „posílil a protáhl mozek“ a zlepšil řadu kognitivních funkcí, včetně:

  • Paměť: vzpomínka na umístění objektů, zapamatování si jmen po prvním představení, rychlé a přesné učení nových předmětů, sledování několika myšlenek současně Upozornění: udržování soustředění na důležité úkoly po celý den, zvyšování produktivity a přesnosti v práci nebo doma, soustředění při učení něčeho nového, vyhýbání se rozptýleníSpeed: rozhodování v časově citlivých situacích, zrychlení kognitivních procesů, přizpůsobení se měnícím se prostředím, rychlá reakceFlexibilita: jasná komunikace, přemýšlení mimo krabici, vyhýbání se chybám, rychlá a efektivní multi-taskPollem řešení: pitevní komplex argumenty, rychlé a přesné odhady, výpočet čísel v hlavě, určení nejlepšího postupu

Lumosity je placená stránka (asi 14,95 $ měsíčně), ale má bezplatnou verzi, kterou si můžete vyzkoušet. Po zadání mého věku a mých cílů Lumosity pro mě vytvořil personalizovaný tréninkový plán a odhadl jsem, že za pár týdnů bych se mohl zlepšit o 92%. Což znamená, že jsem v současné době kompletním vrakem, nebo jsou si opravdu jistí svým produktem.

Podívejte se na to v Lumosity.

Podobné aplikace: Fit Brains, PositScience BrainHQ, Memory Trainer (Android), Brain Fitness Pro

OhLife: Napište o svém životě soukromě

Titulek: Jak nás gadgety a internet mění v národ emocionálních košů

Sociální média jsou zjevně dokonalým živnou půdou pro narcismus, předsudky, nejistotu a udržování krok s Jonesovým v humungous měřítku. Zdá se, že znát svého souseda prostřednictvím News Feed se může rychle stát překážkou v poznání sebe sama. Jsme pohlceni ego tahy, které nám dává Like nebo upboat, a ztratíme ze zřetele to, co nás nutí zatrhnout a co je opravdu důležité v našich životech. Nebo to říkají studie.

ohlife - znáte se, soukromé blogování

OhLife vám dává příležitost uvolnit část této toxicity na bezpečném místě. Na rozdíl od vaší zdi na Facebooku nebo osobního blogu vás společnost OhLife zve, abyste svůj každodenní deník soukromě žurnálovali. Dělá to jednoduchým, ale přesto efektivním způsobem. Každý den vám aplikace pošle e-mail s jedinou otázkou: „Jak šel váš den?“ Odpovíte s tím, kolik chcete a stisknete tlačítko odeslání, a pak ho OhLife uchová v soukromé sbírce pro vaše pozdější prozkoumání. OhLife vám občas pošle výbuch z minulosti - náhodný záznam z trezoru, abyste viděli, co se tehdy dělo ve vaší mysli.

Vypadá to jako příliš zjednodušující koncept, ale zkusil jsem to a funguje to. Je zábavné, jak najdeme čas odpovědět na každou jednotlivou textovou zprávu, e-mail, nástěnku na Facebooku a blogový komentář za den. Nikdy jsme však nevybrali čas na pouhých 15 minut introspekce a osobní rekapitulace. Vyskočením do vaší doručené pošty se OhLife vrhne do stejné nádoby věcí, na kterou obvykle reagujeme. A protože je to soukromé, osvobozuje nás to, abychom byli otevřenější a čestnější, než bychom mohli být, pokud bychom je zveřejňovali v našem zpravodaji.

Doporučuji kombinovat OhLife s ranními stránkami nebo konceptem 750 slov denně. I když se zdá, že je to nástroj pro spisovatele, praxe psaní na třech stránkách, ať už je ve vaší hlavě něco užitečného, ​​se ukázala jako užitečná pro obchodní profesionály, malíře, vědce, v domácnosti, atd. licence opravdu dobrých nápadů volně plynout.

Získejte OhLife.

Podobné aplikace a weby: 750words.com, Penzu.com, NaBloPoMo, Day One

Headspace: Všímavost ve stresujícím světě

Titulek: Kultura neustále zapnutá: chytré telefony, stres a sebevražda

Podobně jako v případě ztráty na společenském prostředí, mohou být chytré telefony agentem ohromného nadbytku. Pro ty, kteří se připoutají k práci nebo rodinnému dramatu prostřednictvím svého telefonu, může být telefon horkou linkou k úzkosti.

Klíčem k udržení chladné hlavy ve stresujícím prostředí je procvičování všímavosti. To znamená, že si uvědomujete své myšlenky a schopnost překonat bludy, které mohou zatemnit váš úsudek. Všímavost je jako sval a meditace ho posiluje.

lépe spát, zvyšovat zaměření, zvyšovat energii, bojovat se stresem pomocí meditačních aplikací

Meditační aplikace bývají spíše jednoduché. Koneckonců, veškerá práce pokračuje ve vašem mozku. Pěkný design aplikací a solidní program však usnadňují vyzvedávání školení. Doporučuji Headspace (on-the-go), který nabízí bezplatný 10denní program.

Podobné aplikace: Meditace Mindfulness (Mental Workout), Omvana, Relax Complete (Android)

Spánkový cyklus: Lepší spánek, klidný pocit

Headline: Světlo z elektronických obrazovek v noci spojené se ztrátou spánku

Obrazovky nás udržují vzhůru. Částečně kvůli modrému světlu, které brání produkci melatoninu, ale také proto, že nás strhávají nebo nás trhají plné adrenalinu, když ležíme v posteli nebo na gauči. To vše je součástí hlavního plánu telefonu. Nechce, abys to položil a šel spát. Chce, abyste si s tím hráli navždy a navždy.

lépe spát s spánkovým cyklem - množství vs. kvalita

Existuje však jedna aplikace, která však vyžaduje, abyste si odpočinuli dobrou noc. Říká se tomu spánkový cyklus. Spánkový cyklus funguje (předpokládám magii) sledováním spánkových cyklů a necháním vás spát v hlubokých spánkových fázích a probouzet vás během lehké spánkové fáze. To je důležité, protože podle vědy, pokud se probudíte během světelné fáze, budete se cítit skvěle, ale pokud se probudíte během hluboké fáze, budete se cítit jako zombie.

Protože spánkové cykly trvají přibližně 90 minut, aplikace budík Sleep Cycle vás může probudit během ideální doby do 30 minut. Takže v nejhorším případě se probudíte o něco dříve než obvykle. Ale budete se cítit o milionkrát lépe, než kdybyste zachytili dalších 15 minut spánku, ale vklouzli do dalšího hlubokého spánku.

Cyklus spánku také pomáhá udržováním nočních protokolů spánku, včetně případů, kdy jste šli spát, když jste se probudili, kvalitu spánku a to, co jste dělali před a po spánku.

Vyzkoušejte na svém iPhone cyklus spánku.

Podobné aplikace: FitBit, Sleepbot (Android / iOS), Beddit. Chcete-li získat ten dokonalý šum prostředí při odletech, podívejte se také na White Noise od našeho přítele Todda Moore v TMSoft, který je k dispozici na iOS, Mac, Windows a Android.

White Noise TMSoft

Fooducate: Jezte zdravěji

Headline: Waistlines of the World: Vliv informačních a komunikačních technologií na obezitu

fooducate - demystifikované štítky potravin

Jednou z věcí, které pro velký potravinářský průmysl považuji za nejvíce frustrující, je to, že označování potravin je absolutní žert. Ve většině případů platí, že čím více zdravotních tvrzení něco obsahuje, tím méně je zdravé. („Methinks ladyfingers příliš protestuje.“) Čtení údajů o výživě a přísadách příliš nepomáhá. Je to jídlo nebo poezie ze železného glukonátu? Je cochineal extrakt nějakým antioxidantem nebo jsou to kvílené chyby, které mi dají smrtelné úly? A nikdy si nepamatuji, který je dobrý tuk a který je špatný tuk.

Fooducate je aplikace, která vše zjednodušuje tím, že populárním obchodům s potravinami nabízí známku na základě jejich výživy. Jednoduše naskenujte čárový kód a dá vám jeho známku, proč vydělal tuto známku (vysoce zpracované, hodně přidaného cukru, klamavá reklama) a nejlepší ze všech, seznam lepších alternativ. Některé známky jsou docela překvapivé - strávil jsem nahoru hodinu pouhým připojováním náhodných potravin, o kterých jsem si myslel, že jsou zdravé a překvapení. Je ironií, že kuřecí Parmigiana „Zdravá volba“ má nízkou C (i když kuře a sladké brambory se zdravou volbou získají B +). Fooducate má také hodnocení rychlého občerstvení, ale to by nemělo být důležité: je to pro vás všechno špatné.

Zkuste Fooducate a demystifikujte své jídlo.

I když jsme na téma pasu, chtěl jsem vyhodit několik aplikací, které jsou také dobré pro sledování cvičení. Mohou to být skvělé motivační nástroje, proto jsem je zahrnul do podobných aplikací.

Podobné aplikace: MyFitnessPal, FitBit, Locavore, Seafood Watch, Don't Eat That, MyPlate

Závěr

Váš smartphone je nástroj. Zda tento nástroj používáte jako destruktivní rozptylovací zařízení nebo konstruktivní tréninkový nástroj, je jen na vás. Všechny věci, které věda říká, že jsou škodlivé pro váš smartphone, mohou být také prospěšné. Pokud zvolíte správné aplikace a použijete je správným způsobem, váš telefon nemusí být nejchytřejší věcí připevněnou k vaší lebce.

Používáte aplikaci, která zlepšuje vaši mysl, tělo nebo ducha? Sdílejte s námi komentáře.