Dnes jsem dnes přeprogramoval telefon Android a po obnovení továrního nastavení neustále vyhodil „Chyba při načítání informací ze serveru. (RPC: S-5: AEC-0), kdykoli jsem se pokusil stáhnout aplikaci z Obchodu Google Play. Ukazuje se, že se jedná o poměrně častý problém, který společnost Google doposud musí opravit. Nikde na internetu jsem nenašel solidní řešení. Po nějakém testování a vyladění jsem se konečně této chyby zbavil, takže níže uvedu, co pro mě při řešení tohoto problému dlouho fungovalo, s tím, o čem se hovoří, že pracuje pro mnoho dalších uživatelů.

RPC: S-5: Snímek obrazovky chyby AEC-0

Možné RPC: S-5: AEC-0 Oprava č. 1 (co pro mě fungovalo):

  1. Přímo si stáhněte nejnovější soubor APK Google Play. AndroidPolice s ním udržuje aktualizovanou stránku. Přejděte do části Nastavení> Správa aplikací> Vše> Aktualizace odinstalovat v obchodě Google Play. Tím se vrátíte do Obchodu Play na základní verzi, která byla dodána s vaším zařízením od výrobce (nebo ROM). Nainstalujte nový obchod Google Play ze souboru APK. Spusťte Google Play ze zásuvky aplikace obvyklým způsobem a vaše aplikace by se nyní měly stáhnout.
odinstalovat aktualizace obchodu Google Play

Možná oprava č. 2:

  1. Přejděte do části Nastavení> Účty> GoogleOdstranit účet Google. Možná bude nutné klepnout na ni a poté stisknout klávesu nabídky, aby se tato možnost zobrazila. Nyní přejděte do části Nastavení> Spravovat aplikace> Všechny existují tři aplikace, které musíme vymazat. Jedná se o: Správce stahování, Google Play Store a Google Service Framework. Na každé informační stránce o aplikacích klepněte na Vymazat data. Nyní přejděte zpět na Nastavení> Účty> GooglePřidat ve svém účtu Google. .
odeberte účet Google z Androidu

Vyzkoušeli jste výše uvedené dvě opravy a stále se obávají obávané chyby RPC: S-5: AEC-0? Dejte nám vědět v sekci komentářů níže.