Ze všech sociálních mediálních sítí online musí být nejvyhrannějším z nich LinkedIn. Je to téměř výhradně pro obchodní sítě a hledání vaší další práce. A zázračně, navzdory tomu, že společnost Microsoft koupila společnost, ještě nebyla zničena Redmondovou kletbou. Lidé jsou rušní a shovívaví, vydělávají peníze (nebo se pokoušejí) a leští své hřiště ve výtahu. Ale jen velmi málo lidí ve skutečnosti ví, jak LinkedIn využívat efektivněji.

Někteří si myslí, že jde pouze o nahrání jejich životopisu, osednutí a čekání na pracovní nabídky. I když je pravda, že můžete použít LinkedIn jako svou statickou životopisnou stránku, musíte udělat mnohem více práce než to, pokud chcete, aby si vás společnosti a headhunters všimli.

Tipy a triky, které vám pomohou využívat LinkedIn efektivněji

Pouze v posledních několika měsících jsem začal brát LinkedIn vážněji. Během této doby, tady jsou věci, které jsem objevil na této platformě.

Napište svůj profil správně a optimalizujte ho pomocí SEO

V této oblasti lidé okamžitě padají.

Musíte si pamatovat, jak LinkedIn funguje z pohledu náborového pracovníka / headhunteru. Hledají konkrétní typ člověka, který má najmout - řekněme inženýra. Takže do vyhledávače zadají „inženýra“ a uvidí, co přijde. Mohou také přidat „Londýn“, protože chtějí inženýra v Londýně.

Nyní, pokud jste inženýr v Londýně hledající práci, co si myslíte, že musíte udělat, abyste se dostali na radary těchto najímajících společností? Musí váš profil zmínit vaši lásku k extrémnímu wrestlingu? Potřebujete odkaz na webové stránky vaší kočky? Ne, musíte se ujistit, že slova „inženýr“ a „Londýn“ jsou uvedena v celém textu.

Upozorňujeme, že neobhajuji spamování klíčových slov. Co doporučuji, je udržovat relevantní profil, aby vás našli správní lidé.

Shrňte svůj nadpis na LinkedIn s tím, co děláte

Nadpis vašeho profilu je jednou z prvních věcí, které lidé uvidí, když se objeví ve výsledcích vyhledávání. Musí to být stručné, relevantní a zajímavé. To také souvisí s SEO-optimalizace, kterou jsem právě zmínil.

Pokud jste spisovatelem na volné noze, neříkej jen „spisovatel na volné noze“. V opačném případě vás utopí stovky tisíc dalších spisovatelů na volné noze. Navíc nevysvětlujete, co děláte a v čem jste odborník.

Takže jsem dal svůj „Autor beletrie, editor na volné noze a spisovatel na volné noze se specializací na techniku, kybernetickou bezpečnost, B2B copywriting a SEO“. Tak každý, kdo hledá spisovatele v těchto oblastech, ví, co dělám. Analyzujte své vlastní dovednosti a rozhodněte se, jak byste se popsali ve dvou nebo třech větách. Už ne.

Seznam vašich současných a minulých zaměstnavatelů

Poté musíte začít uvádět všechny své současné i minulé zaměstnavatele. V závislosti na vaší pracovní historii to může být rychlé nebo může chvíli trvat.

Pokud máte dlouhou pracovní historii napříč různými průmyslovými odvětvími, držím se pracovních míst, která jsou relevantní pro to, co děláte nyní. Zaměřil jsem se tedy na psaní a vyloučil jsem čas, který jsem se v Nizozemsku oblékal jako hot dog, abych inzeroval silniční kavárnu (ah, bezstarostné radosti mládí). Proč by měl editor zájem, abych byl v roce 1995 hotdogem? Takže mějte věci v pořádku.

Klikněte na „+“ vedle „Zkušenosti“ a vyplňte pole, které se objeví. Důrazně doporučuji rozbalit „Aktualizovat můj titulek“. V opačném případě bude tento skvělý nadpis optimalizovaný pro SEO, který jste právě vytvořili, vymazán.

Přidejte odkazy na svou práci včetně videí YouTube

Jakmile potenciální náboráři uvidí, že jste možným kandidátem, budou chtít vidět vaši práci. Jak se říká, „ukaž, neříkej.“ Vyjměte svou práci a ukažte jim, co máte.

V políčku, které jste vyplnili pro přidání zaměstnavatele, byla sekce pro nahraná média a odkazy na web. Zde můžete nahrávat soubory PDF, přidávat webové odkazy na své zaměstnanecké stránky a weby a přidávat odkazy na videa na YouTube.

Tyto typy médií lze také přidat k vašemu úvodu v horní části stránky.

Čím více přidáte na svou stránku, tím působivější budete vypadat. A první dojmy se počítají.

Přidejte profesionální kvalifikace a členství v organizaci

Je samozřejmé, že nemůžete říci, že jste doktor, pokud nemáte lékařský titul. Nebo právníka, pokud nemáte právní titul. Uveďte tedy větší důvěryhodnost tím, že uvedete svou odbornou kvalifikaci a členství v organizaci.

Jen profesionální organizace. Lidé nemusí být informováni o vašem čestném členství v asociaci Cookie Monster Association.

Vybudujte si svoji síť

LinkedIn nemá nic za to, pokud nemáte vybudovanou profesionální síť. Koneckonců, to je podstata toho, co je LinkedIn. Je to online ekvivalent rozdávání vizitek na konferencích a zůstat v kontaktu.

LinkedIn nabízí možnost propojit váš seznam e-mailových kontaktů, aby jej mohl prohledat a najít lidi, kteří jsou již členy LinkedIn. Poté se zeptá, zda chcete, aby LinkedIn poslal ostatním kontaktům pozvánku k založení účtu LinkedIn.

Při této poslední možnosti buďte velmi opatrní. V minulosti LinkedIn spamoval kontakty s pozvánkami na LinkedIn. Pak jsem dostal vinu z mých kontaktů za spam.

Požádejte o připojení LinkedIn

Na své stránce LinkedIn můžete všem říci, jak skvělí jste ve své práci. Přináší však větší váhu a důvěryhodnost, pokud ostatní také říkají, jak jste skvělí. Každý potenciální nový zaměstnavatel chce vidět doporučení od minulých zaměstnavatelů. LinkedIn se neliší.

Nicméně pár předpokladů. Nejprve musíte být kontaktem na LinkedIn s osobou, od které žádáte odkaz. Zadruhé, příslušná úloha musí být na vaší stránce LinkedIn. Za třetí, můžete odeslat pouze jednu žádost, která zastaví spam.

V části „Přidat profil“ přejděte dolů na „Další informace“ a poté na „Požádat o doporučení“. Budete požádáni, abyste vybrali kontakt, pro který chcete doporučení a práci, pro kterou jsou. Pak počkejte.

Jakmile doporučení dorazí, budete jej moci před schválením provést dříve, než se objeví na vaší stránce. Nemusíte se tedy obávat, že vás přepadne strašné doporučení. Můžete dokonce požádat o změnu doporučení.

Přidejte k dalším diskusím užitečné užitečné komentáře

LinkedIn je jako každé jiné sociální médium. Roste a padá na základě kvality rozhovoru. Pokud by to byla veškerá propagace a málo konverzace, lidé by byli rychle vypnuti a odešli.

Chcete-li tedy ukázat, že na LinkedIn nepoužíváte pouze lidi, abyste zaplatili další nájem, dejte více, než získáte. Přidejte užitečné promyšlené komentáře do konverzace. Usadit se jako někdo, koho by lidé měli sledovat a poslouchat. Podnik bude následovat později.

Pokud máte společnost, uplatněte svou stránku

Stejně jako osobní profil si můžete také nárokovat firemní stránku, pokud máte společnost. To může být neocenitelné pro získání vaší značky tam. Mám stránku pro své psaní, ale já ji opravdu nepoužívám. Jako jediný majitel se více zaměřuji na propagaci sebe sama.

Pokud však chcete propagovat zaměstnance a značku, klikněte v pravém horním rohu na „Work“. Poté „Vytvořte firemní stránku“. Ujistěte se, že na to dáte své logo a požádejte své zaměstnance, aby stránku umístili na své profily jako zaměstnavatel.

Sledujte další firemní stránky a lidi a získejte jedinečné informace

Mnoho společností provozuje stránky nejen proto, aby rozšířily svou značku, ale také sdělovaly lidem zprávu. Může to být cokoli od „nákupu našeho produktu!“ odhalit, co je prohlášení společnosti o poslání.

Vysokoprofiloví lidé také nastavují firemní stránky, které lidé sledují, protože s největší pravděpodobností nechtějí být ohromeni požadavky na připojení na běžné stránce LinkedIn.

Sledování společností a lidí, které obdivujete, je vynikajícím způsobem, jak získat informace o tom, jak pracují a přemýšlejí. Ukazuje také lidem, kteří si prohlíží vaši stránku, jaké společnosti a lidé vás zajímají.

Nastavení oznámení o hledání práce

Místo, kde se mají zveřejňovat volná pracovní místa a žadatelé reagovat, je stále více LinkedIn a proč ne? Tam je připravené publikum. Náboráři hledající lidi a lidé hledající náboráře. Pokud také něco najdete, mnoho inzerátů vám umožní přihlásit se kliknutím na jedno tlačítko a odesláním vašich údajů na LinkedIn.

Chcete-li procházet volná místa, klikněte na „Úlohy“ v horní části stránky. Poté zadejte, jakou práci hledáte a na jakém místě. Poté můžete procházet výsledky a vidět podrobnosti úlohy vpravo na rozdělené obrazovce.

Chcete-li toto hledání úlohy uložit (a získat e-mailová upozornění na nové úlohy), klikněte na „Vytvořit upozornění na vyhledávání“.

Exportujte svůj profil jako obnovený soubor PDF

Pokud potřebujete jít osobně na pohovor, budete si muset vzít svůj životopis (nebo životopis v jiných částech světa). Ale proč vynakládat veškeré úsilí na obnovení životopisu, když místo toho můžete změnit svůj profil na LinkedIn?

Jednoduše přejděte na stránku svého profilu, klikněte na tlačítko „Více“ a poté na „Uložit do PDF“. Pokračování bude automaticky staženo do vašeho počítače.

Zvažte upgrade

Až v posledních měsících jsem se rozhodl upgradovat na LinkedIn Premium. První měsíc získáte zdarma a poté je to jen 10 $ měsíčně.

Jedna prémiová funkce, která se mi líbí, je na stránce úloh. Když se díváte na inzerát, řekne vám to, jak se řadí mezi ostatní uchazeče na základě informací na vaší stránce profilu. To vám může poskytnout okamžitou představu o tom, jak velkou šanci máte na získání práce.

Získáte také pokročilou analytiku, včetně totožnosti každého, kdo se podíval na váš profil. Něco není k dispozici zdarma uživatelům.

Konečně normálně nemáte povoleno zasílat zprávy nikomu, s kým nejste připojeni na LinkedIn, znovu z důvodu spamu. Ale prémiovým členům je každý měsíc přidělen omezený počet kreditů, aby mohli posílat nevyžádané zprávy členům LinkedIn, ke kterým nejsou připojeni (myslím, že je jich pět). To může být užitečné pro předběžné oslovení obchodních vyhlídek, ale samozřejmě tuto funkci používejte opatrně.

Závěr

Ve srovnání s Facebookem a Twitterem, LinkedIn je možná přehlédnutou runou vrhu. Skutečnost, že má vysoce specializovaný výklenek (podnikání), znamená, že ne každý je přitahován, aby tam šel. Ale to je vlastně velké plus. LinkedIn obývají pouze vážní podnikatelé, což znamená, že atmosféra a kvalita konverzace jsou vynikající.