Nová verze mobilní platformy společnosti Apple, verze iOS 11, je významnou aktualizací se spoustou vylepšení funkcí pro iPad a iPhone. V tomto článku jsou uvedeny některé z nejlepších, které byste měli po upgradu vyzkoušet.

Nové funkce v systému iOS 11, které byste měli zkontrolovat

Uzamkněte obrazovku nyní pomocí integrovaných oznámení

Systém iOS 11 mění chování oznámení a obrazovky uzamčení. Místo samostatných gest k vyvolání je nyní jedna obrazovka; i když jste v aplikaci nebo na domovské obrazovce. Nejprve to vypadá trochu otřesně, ale nakonec si to zvyknete.

Soubory App

Správa souborů na systému iOS již roky chybí. A teď je to konečně tady. Aplikace Files vychází z iCloud, ale podporuje další služby hostování souborů, jako jsou OneDrive, Dropbox, Disk Google a BOX. Můžete tedy centrálně spravovat a ukládat své soubory. Stejně jako v aplikaci Finder nebo Průzkumník souborů v systému Windows 10 můžete vytvářet složky, přetahovat soubory (pouze iPad) a barevný kód a připojovat často přístupné složky. Soubory však uvidí na iPadu užitečnější než iPhone.

Nové kontrolní středisko

Řídicí centrum získalo hlavní přepracování v systému iOS 11; pomocí rozhraní založeného na widgetech můžete spravovat všechna nastavení za chodu, aniž byste je museli opustit. Widget Hudba je také integrován do Řídicího centra. Funkce, jako je hlasitost, jsou pouze posunutím nahoru nebo dolů pomocí posuvníku založeného na gestech.

Uživatelé mohou upravit jas nebo začít nahrávat obrazovku. Je také přizpůsobitelnější, takže pokud se vám nelíbí, kde je konkrétní widget, můžete jej přesunout. Chcete přidat další widgety? Otevřete nastavení Control Center a pak přepněte na další ovládací prvky, ke kterým chcete mít rychlý přístup.

Screen Recorder

Pokud chcete vytvořit výukový program pro video, společnost Apple díky vestavěnému videorekordéru výrazně usnadnila práci. V Ovládacím centru klepněte na tlačítko záznamu. V horní části obrazovky se objeví červený pruh označující, že se vaše obrazovka zaznamenává. Po dokončení klepnutím na banner ukončete nahrávání.

Pokud nevidíte tlačítko záznamu v Control Center, možná budete muset zapnout. Otevřete Nastavení> Ovládací centrum> Přizpůsobit ovládací prvky.

Zachyťte a přidejte poznámky

Práce se snímky obrazovky je také mnohem jednodušší. Když uchopíte snímek obrazovky, umístí miniaturu do levého rohu, kde k němu budete mít snadný přístup a provádět změny, jako je oříznutí nebo přidání poznámek.

Efekty smyčky na fotografiích

Pokud vlastníte iPhone 6s nebo novější, pravděpodobně jste si vědomi funkce Live Photos, která vám umožní zachytit živé fotografie. Systém iOS 11 nyní umožňuje tyto fotografie upravovat, takže můžete použít efekt, jako je smyčka nebo odskok. To poskytne skutečný efekt živé fotografie.

Poznámky - skener, rychlé poznámky

Mobilní skenery v poslední době vzlétly; aplikace, jako jsou OneDrive, Office Lens a Dropbox, nyní umožňují skenovat dokumenty z jejich příslušných aplikací. Poznámky mohou dělat totéž - dokumenty můžete dokonce podepisovat. Skener Notes také automaticky odstraní odlesky a artefakty. Pokud používáte iPad Pro s tužkou, můžete na obrazovce zámku vytvářet poznámky, aniž byste museli zařízení otevírat.

Skener QR kódu

Dalším doplňkem, který uživatelé najdou v aplikaci fotoaparátu, je schopnost skenovat QR kódy. Když naskenujete kód QR, aplikace fotoaparátu nabídne návrhy, jak s ním pracovat.

Rozšířená realita

Další výhodou použití fotoaparátu s iOS 11 je podpora AR. Augment Reality je v podstatě způsob, jak vrstvit digitální informace v reálném světě. Pokud jste použili Pokemon Go v minulých letech, máte první chuť na AR. V letošním roce to Apple posouvá dále a nepotřebujete nový iPhone, abyste jej mohli používat - jsou podporovány 6s, SE a iPhone 7. Zde jsou některé aplikace, které si nyní můžete vyzkoušet s vestavěným AR:

  • Průvodce SkyView FreeSky ARThomas the Tank EngineIKEA CatalogKompletní anatomie

Při jízdě nerušte

Mnoho řidičů se za to provinilo: posílání textových zpráv nebo odpovídání na hovory během řízení. Je to však nebezpečný postup, který může vést k nehodě i pro zkušené řidiče. Apple si je tohoto problému vědom a usnadňuje uživatelům neodpovídat na text ani přijímat hovory během řízení.

Systém iOS nyní detekuje, kdy se vaše vozidlo pohybuje, a automaticky povolí funkci Nerušit během jízdy. Můžete nechat iOS reagovat automatizovaným textem nebo si ho můžete přizpůsobit vlastní odpovědí. Systém iOS ve výchozím nastavení navrhne jeho zapnutí i pro cestující v jedoucích vozidlech - myslím, že tito uživatelé mohou zůstat výjimkou z pravidla.

Správa úložiště

Nastavení úložiště bylo pěkně aktualizováno, s barevnějším grafem, který vám dává lepší představu o tom, co by mohlo využívat celý váš prostor.

Siri - přirozený hlas a osobní DJ

Apple Digital Digital Assistant absolvoval vokální trénink a vylepšení se projevilo v přirozeněji znějící Siri. I když ji jen zřídka používám, všimnete si a oceníte rozdíl, když to uděláte. Siri může být také vaším osobním DJem - mohl jsem ji zavolat vyslovením „Ahoj Siri, zahraj si můj seznam skladeb popové hudby 80. let“ a ona překvapivě dobře odpověděla.

Bonus: Tapety

Počínaje iOS 5, Apple začal svazovat nové tapety, což vám umožní přizpůsobit vaši Zámek a Výchozí obrazovku s krásnými obrázky. Verze 11 není výjimkou, která zahrnuje kombinaci síly květin a retro bannerů inspirovaných duhou Apple. Miluji květiny - vypadají trochu CGI / ilustrované, ale jsou pěkné a způsobí, že se vaše obrazovka objeví a bude svěží.

Je jich mnohem víc, ale jsou to některé z těch, které si budete pravděpodobně přát po upgradu na systém iOS 11 vyzkoušet. IPad uvidí největší výhody plynoucí z upgradu a uživatelům, kteří stále nemohou, nabídne zážitek více podobný stolnímu počítači. zavázat se k tomu ještě na plný úvazek. Budeme pokračovat ve zkoumání systému iOS 11 a pokud najdeme další funkce, o kterých si myslíme, že se vám budou líbit, budeme tento článek aktualizovat. Mezitím nám sdělte, co se vám při upgradu líbí nebo nelíbí.

Pokud jste dosud neprovedli upgrade na systém iOS 11, postupujte podle pokynů pro zálohování.