Společnost Microsoft vynaložila obrovské úsilí, aby zajistila hladký průběh aktualizací systému Windows 10. Ale nevyhnutelně existuje spousta uživatelů, kteří mají problémy s upgradem. Je to kvůli milionům konfigurací, které existují, a složitosti výroby produktu, jako je Windows 10, na velké většině z nich.

V tomto příspěvku vám ukážeme několik věcí, které musíte udělat před aktualizací systému Windows 10. Některé z nich jsou jednoduchými zárukami, které by měl udělat každý. Jiní jsou konzervativnější opatření, která by stála za to, kdyby váš počítač se systémem Windows 10 byl kriticky důležitý.

V této příručce projdeme: zálohování dat, vytvoření média pro obnovu a deaktivaci softwaru a hardwaru, který by mohl ovlivnit upgrade. V této příručce se dozvíte, co musíte udělat, abyste se ujistili, že aktualizace systému Windows 10 bude spuštěna bez problémů.

Než začnete: Mohu upgradovat?

Nejnovější kumulativní aktualizace pro systém Windows 10 nyní inzeruje aktualizaci systému Windows 10 uživatelům, kteří by mohli mít zájem o brzké přijetí. V Nastavení> Aktualizace a zabezpečení> Windows Update se zobrazí zpráva „Dobrá zpráva! Aktualizace Windows 10 Spring Creators je na cestě. Chcete být jedním z prvních, kdo to získá? “ Pokud jste nadšeni, že jste mezi prvními, připojte se k upgradu podle odkazu „Ano, ukázat mi jak“. Pokud odkaz nevidíte, ujistěte se, že máte již nainstalované nejnovější veřejné aktualizace.

Podívejte se na našeho průvodce: Jak nainstalovat systém Windows 10 1803 (aktualizace jarních tvůrců) pomocí aktualizace Windows

1. Na webových stránkách výrobce zjistěte, zda je váš systém kompatibilní

Výrobci různých značek skutečně vykonávají dobrou práci při udržování seznamu systémů, které jsou kompatibilní s konkrétními verzemi systému Windows 10. Zkontrolujte následující odkazy a zjistěte, zda váš systém podporuje aktualizace Creators. Pokud výrobce OEM označí, že určitý model není kompatibilní s Windows 10 1803, je možné, že budete moci nainstalovat aktualizaci pomocí metody čisté instalace. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je samozřejmě zajistit, abyste měli dobrý plán zálohování. Windows 10 obsahuje funkci vrácení zpět od prvního vydání, ale není to dokonalé, takže bych na to příliš nepočítal.

  • ToshibaPanasonicPackard BellASUSFujitsuHewlett Packard (HP) / CompaqDell IncLenovoAcerSamsungSony VaioGIGABYTEMSIASROCKBIOSTARGateway

2. Stáhněte a vytvořte záložní přeinstalační média pro aktuální verzi systému Windows

Při pokusu o upgrade na nejnovější aktualizaci systému Windows 10 nechcete své mosty vypálit. Je to docela jisté, že v den, kdy společnost Microsoft vydá novou verzi, odstraní předchozí verzi systému Windows 10 z nástroje Media Creation Tool. To znamená, že již nebudete moci stáhnout starší verzi systému Windows 10 nebo dřívější verze, například 1511 nebo 1507, pokud se potřebujete vrátit. Ukázalo se, že některé systémy, i když jsou kompatibilní s konkrétní verzí systému Windows 10, nemusí fungovat s nejnovější verzí. Před zahájením instalace si přečtěte naše komplexní průvodce zálohováním systému. Pokud je to ještě před spuštěním nejnovější aktualizace systému Windows 10, můžete nyní pomocí nástroje Media Creation Tool stáhnout záložní kopii Anniversary Anniversary, Creators Update ISO nebo aktualizovat jednotku pro obnovení, která vytvoří spouštěcí kopii verze aktuálně jste nainstalovali, které můžete použít k opětovné instalaci.

3. Ujistěte se, že váš systém má dostatek místa na disku

Windows 10 vyžaduje minimálně 10 GB volného místa; abych byl v bezpečí, holé minimum, které bych doporučil, je 16 GB. Nastavení nejnovějších aktualizací systému Windows 10 je citlivější na problémy s diskovým prostorem. Nyní by bylo vhodné investovat do USB flash disku nebo externího pevného disku s minimálním 16 GB volného místa. Instalační program může taková úložná zařízení použít, aby usnadnila upgrade v případě,

Můžete také spustit rutinní čisticí práce, jako jsou vestavěné nástroje pro čištění úložiště systému Windows 10 a průvodce dobrým starým čistěním disku. Pokud se vám stále nedaří vyčistit dostatek místa pro upgrade, podívejte se do našeho výukového programu pro TreeSize Jam Software, bezplatného nástroje, který usnadňuje nalezení těchto tvrdohlavých velkých souborů.

4. Připojte se k UPS, ujistěte se, že je nabitá baterie a počítač je zapojen

V dokonalém světě se aktualizace funkcí systému Windows 10 stáhne za 25 minut a poté se nainstaluje během 10 až 15 minut. To může platit pro mnoho uživatelů, ale pro ostatní uživatele to nebude tak hladké plachtění. Zatímco společnost Microsoft významně pokročila ve snižování velikosti aktualizací systému Windows, nová verze systému Windows 10 bude velkou aktualizací. To je pouze část aktualizace systému Windows - instalace je nejsložitější sekvencí nastavení. Windows 10 bude muset dekomprimovat soubory, pohybovat se po klíčových souborech operačního systému a osobních souborech a znovu nakonfigurovat vše, aby pracovalo s hardwarem. V zásadě vám systém Windows poskytuje čistou instalaci nového operačního systému bez narušení konfigurace nebo osobních údajů. Jedná se o delikátní vyvažovací akt, který může ve skutečnosti prodloužit čas potřebný k dokončení aktualizace. Ujistěte se tedy, že baterie notebooku je nabitá a nabitá. Pokud upgradujete stolní počítač, připojte jej k UPS. Není nic ničivějšího než přerušená aktualizace systému Windows.

5. Zakažte antivirový program - ve skutečnosti jej odinstalujte…

Věř mi na tohle. Na rozdíl od toho, co by odborníci v oboru mohli říci, zůstává bezpečnostní software jednou z nejčastějších příčin problémů během hlavních upgradů operačního systému. Konec konců dělá to, co má dělat: blokování změn v konfiguraci systému. Antivirový software někdy detekuje a předpokládá neočekávanou aktualizaci, takže hlavní změna systémových souborů může být útokem. Totéž platí pro software, jako je firewall. Aby se předešlo falešným pozitivům, společnost Microsoft obvykle doporučuje před aktualizací aktualizovat antivirový software; můžete zkusit štěstí a zjistit, jestli to funguje. Pokud tomu tak není, pak pravděpodobně víte důvod. Níže jsou uvedeny některé odkazy na pokyny, jak zakázat populární bezpečnostní nástroje. Po dokončení upgradu můžete antivirový program znovu nainstalovat.

  • Norton - klikněte pravým tlačítkem na Norton v oznamovací oblasti a poté klikněte na Zakázat AntivirusMcAfeeESET NOD32KasperskyAvastAVGTrend MicroBitdefenderWebroot Secure AnywhereF-SecurePandaComodo

6. Zakažte veškerý software na pozadí

Spouštěcí programy mohou také ovlivňovat nastavení; může pomoci jejich deaktivace provedením čistého spuštění.

7. Zakažte periferie a externí USB zařízení

Ukázalo se, že zařízení, jako je vaše čtečka čipových karet, mohou matit nastavení. To platí zejména v případě, že provádíte aktualizaci offline pomocí média USB. Běžná paměťová zařízení USB, jako jsou externí pevné disky, mohou také zmást nastavení, takže pokud je máte připojená, odpojte je. Totéž platí pro periferní zařízení, jako je tiskárna a skener. Nejlepší doporučení je mít jednoduchou konfiguraci, ne jen klávesnici a myš.

Pokud máte čtečku karet SD, před upgradem vysuňte médium. Čtečku SD karet můžete také odinstalovat jako zvláštní opatření. Stiskněte klávesu Windows + X> Správce zařízení> Zařízení paměťové technologie. Klepněte pravým tlačítkem myši na položku Řadiče SD a potom klepněte na tlačítko odinstalovat. Pokud existuje více než jeden, klepněte pravým tlačítkem myši na každý a pak klepněte na Odinstalovat.

8. Aktualizujte nebo deaktivujte grafické adaptéry

Některé instalace vyžadují pokročilejší přípravu. Váš grafický adaptér může být ve skutečnosti také blokátor upgradu. K tomu obvykle dochází, když během instalace uvidíte černou obrazovku a poté se nastavení automaticky vrátí zpět. Je známo, že odinstalace ovladače grafické karty pomáhá. Také, pokud máte připojeno více obrazovek, ponechejte si pouze jednu připojenou po celou dobu instalace. V některých případech může také pomoci aktualizace ovladače grafické karty na nejnovější verzi.

Chcete-li odinstalovat ovladač grafické karty, stiskněte klávesu Windows + X> Správce zařízení> Grafické adaptéry a klepněte pravým tlačítkem myši na ovladač grafické karty a poté klepněte na odinstalovat.

9. Při používání ISO se odpojte od Internetu

Pokud se chystáte upgradovat pomocí média ISO, během instalace se odpojte od Internetu. Existuje několik způsobů, jak to provést: ethernetový kabel můžete odpojit ručně, nebo pokud jste připojeni k bezdrátové síti, můžete Wi-Fi ručně vypnout vypnutím bezdrátového přepínače na notebooku. Snadnějším způsobem je otevřít Centrum akcí (stiskněte klávesy Windows + A) a poté klikněte na Režim v letadle. Tím zakážete všechny síťové technologie. Pokračujte v aktualizaci.

Pokud aktualizujete prostřednictvím služby Windows Update, když stahování dosáhne 100% odpojení od sítě Internet LAN (Ethernet) nebo Wi-Fi, pokračujte v instalaci.

10. Přeskočte „Získat důležité aktualizace“

Všiml jsem si během několika posledních vydání systému Windows 10, průvodce upgradem může začít svůj vlastní sladký čas, pokud zvolíte možnost Získat důležité aktualizace. Doporučuji, abyste si vybrali právě teď. Pokud to zvolíte a nastavení se zdá být směšně dlouhé, než se přesune přes tuto fázi, zavřete průvodce nastavením a restartujte počítač.

11. Přepněte na místní uživatelský účet

Počítače připojené k doméně Windows Server by měly buď přepnout na místní uživatelský účet ve stroji, nebo opustit doménu před pokusem o nastavení. Viz část následujícího článku, Opustit doménu: Jak se připojit k počítači se systémem Windows 10 k doméně - groovyPost

12. Spusťte tyto příkazy k vyřešení problémů s integritou systému

Příkaz DISM (Deployment Image Servicing and Management) je užitečný diagnostický nástroj pro řešení problémů s integritou souborů, které by mohly bránit úspěšné instalaci. Uživatelé mohou před zahájením upgradu spustit následující příkazy jako součást své přípravné rutiny.

Stiskněte klávesy Windows + X, klepněte na položku Příkazový řádek (Správce), zadejte každý příkaz a stiskněte klávesu Enter na klávesnici.

Dism / Online / Cleanup-Image / CheckHealth

Dism / Online / Cleanup-Image / ScanHealth

Dism / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth

Další příkaz, který byste měli spustit, je ovladač vyčištění. Stiskněte klávesu Windows + X, klepněte na položku Příkazový řádek (Správce), zadejte následující příkaz a stiskněte klávesu Enter na klávesnici. Po dokončení restartujte počítač. To by mělo pomoci při notoricky známé selhání nebo neodpovídající instalaci během migrace ovladače.

rundll32.exe pnpclean.dll, RunDLL_PnpClean / DRIVERS / MAXCLEAN

Závěr

Smyslem této příručky není vystrašit vás, abyste se vyhnuli upgradu Windows 10 Creators Update. Pro většinu uživatelů může být a bude upgrade úspěšný bez provedení některého z výše uvedených kroků. Ale pro ty, kteří zřejmě mají smůlu nebo si nemohou dovolit neúspěšnou aktualizaci, znát běžné příčiny problémů s upgradem vám může ušetřit spoustu času a potíží.

S každou novou revizí Windows bude vždycky neočekávané a bude to v procesu učení. Další informace o řešení některých běžných chyb při instalaci, s nimiž se uživatelé pravděpodobně setkají, naleznete v našem praktickém článku pro systém Windows 10. Naše živé fórum Windows 10 je také skvělým zdrojem pro nalezení řešení.

Inovovali jste na nejnovější aktualizaci systému Windows 10? Jak to šlo? Dejte nám vědět v komentářích.