Pokud jste zvyklí pracovat na šíleně omezených počítačích, jako jsou pracovní nebo vysokoškolské počítače, je třeba najít řešení mnoha věcí, které obvykle děláte. Naštěstí přenosné aplikace jsou tu, aby vás zachránily, takže od nynějška byste je měli stále uchovávat na USB kľúči.

Mnoho lidí zaměňuje přenosné aplikace s nelegálním nelegálním softwarem. To rozhodně není tento případ. Přenosné aplikace jsou vyráběny společností, která vlastní plně instalovatelný software, nebo vývojářem, který má požehnání vlastníka, aby vytvořil přenosnou verzi.

Co jsou přenosné aplikace?

Nejprve je samozřejmě nutné objasnit, co je přenosná aplikace. Pokud do počítače nainstalujete program (jako příklad použijeme Skype), nainstaluje se spousta potřebných souborů. Tyto soubory sedí na pozadí a jsou nezbytné pro správnou funkci programu. Tyto soubory však mají potenciál zpomalit počítač a při odinstalaci programu mohou být tyto dodatečné instalační soubory v počítači ponechány, čímž dojde k ucpání systému nahoru.

U přenosné verze není nutná žádná skutečná instalace aplikace Skype. Jednoduše poklepejte na soubor .exe a program se okamžitě otevře, abyste mohli začít používat. Samotný soubor je velmi lehký, na pozadí není nic nainstalováno. Protože není nainstalováno nic, můžete přenosnou aplikaci přesunout na USB flash disk, vyměnitelný pevný disk, cloudové úložiště nebo vypálit na disk. Až přijde čas na jeho odstranění, stačí smazat složku aplikace a je okamžitě pryč.

Proč je mám používat?

Kromě skutečnosti, že váš počítač bude běžet hladce, zde jsou některé další důvody, proč jsou přenosné aplikace tak cool.

  • Pokud používáte počítač někoho jiného (přítel, příbuzný, zaměstnavatel, internetová kavárna atd.), Můžete připojit USB disk pomocí preferovaných přenosných aplikací a nastavení. Ostatní počítače lidí jsou buď uzamčeny pro nové aplikace, nebo je prostě jen hrubé instalovat něco bez dotazu. Pokud používáte starší počítač, který způsobuje, že hlemýžď ​​vypadá jako mistr světa v rychlosti, pak lehčí přenosné aplikace udělají vše. Pokud váš počítač nemá prakticky žádný úložný prostor pro instalaci něco, přenosné aplikace na USB flash disk jsou absolutní godsend.If učíte někoho starší generace, jak používat počítač, dostat je k používání přenosných aplikací je mnohem jednodušší než výuka jak něco nainstalovat.

Tři nevýhody jejich používání

  • Nové funkce pro plně instalovatelné verze někdy trvat věčně, aby si cestu do přenosné verze.Portable aplikace jsou pouze pro počítače se systémem Windows.Když otevřete přenosnou aplikaci, může vám říct, že je k dispozici aktualizace. Když ji však aktualizujete, nainstaluje plnou verzi. Tento problém jsem měl neustále s Skype.

12 nejlepších přenosných aplikací, které můžete vložit na USB flash disk

USB disky jsou v dnešní době levné. Získejte jednu z Amazon za nejméně 5 $ a nasaďte těchto 12 aplikací. Až se příště ocitnete na počítači, který není váš, budete všichni nastaveni na rock and roll.

Firefox

Můj aktuální výchozí prohlížeč. Tato přenosná verze z PortableApps.com je stejná jako oficiální instalovatelný prohlížeč od Mozilly. Můžete se přihlásit a synchronizovat všechny své záložky a nastavení a ty zůstanou na USB kľúči.

Chrome

Nebo možná preferujete prohlížeč Google Chrome? Každý ke svému vlastnímu. Tato verze je opět stejná jako instalovatelná verze a podporuje synchronizaci záložek a webových stránek.

Skype

Přestože je Skype v těchto dnech zatměňován jinými platformami VOIP, jako jsou Zoom a Facebook Messenger, stále zůstává oblíbený pro lidi, kteří zůstávají v kontaktu s přáteli, rodinou a pracovními kolegy. Přenosná verze vám dává možnost zůstat v kontaktu, kamkoli můžete připojit USB disk.

Přehrávač VLC

Pokud jde o přehrávání všech možných typů obrazových a zvukových souborů, zůstává přehrávač VLC Player absolutním vládcem. Ve všech těch letech, kdy jsem ho použil, mě nikdy nezklamalo. Nyní ji můžete použít jako přenosnou aplikaci pro sledování televizních pořadů a filmů na cestách.

CDBurnerXP

Vypalování disků může být tak 2000, ale někteří lidé to stále dělají. Obzvláště oldies jako já, kteří mají rádi v rukou pocit fyzického disku. CDBurnerXP je all-in-one řešení vypalování disků, které je tak jednoduché, dokonce i pes může udělat pro vás.

Nahoře jsem odkazoval na stránku ke stažení. Klikněte na Další možnosti stahování a uvidíte odkazy na přenosné verze. Nezapomeňte získat správnou verzi (32 nebo 64 bitů).

KeePass

Jsme velcí fanoušci KeePassu zde na gP. Mnozí si možná neuvědomili, že existuje přenosná verze tohoto populárního správce hesel s otevřeným zdrojovým kódem.

Jednou z výhod KeePass je, že můžete databázi hesel vložit do účtu cloudového úložiště. Takže bez ohledu na to, na jakém počítači jste, databáze hesel se bude vždy synchronizovat pokaždé, když ji aktualizujete.

GIMP

Photoshop může být špičkovou softwarovou aplikací, která přilepí hlavu vašeho šéfa na tělo krávy, ale ne mnoho lidí si může dovolit dechberoucí cenovku, kterou Adobe požaduje. To je místo, kde GIMP více než obratně zasahuje, aby uspokojil potřeby těch, kteří nemají tolik peněz a nenávist vůči svému šéfovi.

Přenosná verze je ještě lepší, i když jednou nevýhodou je, že při prvním spuštění má tendenci běžet trochu pomalu.

LibreOffice

Dny, kdy máte jako textový procesor Microsoft Office, jsou dávno pryč. Nyní máte další možnosti - bezplatné - a pokud Google Docs není podle vašich představ, můžete zkusit populární a snadno použitelné LibreOffice.

V mnoha ohledech je identický s Microsoft Office. Jediný rozdíl je v tom, že je zcela zdarma - a je zde přenosná verze. Které dvě věci o Microsoft Office nemůžete říct.

Guma

Pokud používáte počítač někoho jiného a potřebujete soubor stáhnout, nemůžete být příliš opatrní, abyste jej později zlikvidovali. Zejména pokud se tento spis týká interních pracovních diskusí nebo osobních údajů, které by byly trapné, kdyby spadl do nesprávných rukou.

Guma je bezpečný nástroj pro mazání souborů a dat. Je to jako koš na Windows, ale s připojenou jadernou bombou. V době, kdy Eraser dokončí mazání vašeho souboru, bude jakákoli šance, že ho někdo obnoví, téměř nulová.

Spybot Search & Destroy

Pokud jste v internetové kavárně, je velká šance, že na počítačích může být několik skrytých gremlinů. Ať už se jedná o virus trojského koně, keylogger nebo něco horšího, při používání veřejného terminálu byste měli být vždy opatrní.

Spybot Search & Destroy je tedy dobrý program, který chcete spustit, než začnete zadávat uživatelská jména a hesla. Spusťte jej a zjistěte, kolik virů v počítači používáte. Můžete být šokováni výsledky.

Závěr

Přenosné aplikace pro ně mají opravdu hodně. Skutečnost, že jsou určeny pouze pro počítače se systémem Windows, má však hodně společného s tím, jak jsou nastaveny operační systémy a každý, kdo systém Windows nepoužívá, je prostě smůlu.

Pokud ale používáte Windows, měli byste hledat přenosné verze vašeho oblíbeného softwaru (za předpokladu, že existuje) a ponechat jej na USB klíčence na klíčence.