obraz

Domácí videokamery za poslední roky skutečně prošly dlouhou cestu. Ve skutečnosti, že Google přidává podporu 1080p HD na YouTube. I když je pravda, že YouTube je již nastíněn zastaralým rozvržením a pomalou podporou 720p, domnívám se, že aktualizace budou rychle vycházet z čistě nutnosti.

Aktualizace se uskuteční příští týden, počínaje 15. listopadem. Podpora 1080p bude zahrnovat již nahraná videa v této kvalitě. Podle YouTube ohledně lidí, kteří již nahráli videa v kvalitě 1080p

"Právě probíhá proces kódování vašich videí, abychom jim mohli ukázat, jak jste zamýšleli."

To je vzrušující zpráva, ale opravdu pouze pokud máte připojení k internetu, které dokáže zpracovat obrovskou velikost souborů videí vyšší kvality.

Podívejte se na testovací video s rozlišením 1080p (varovaní čtenáři s pomalým připojením jsou upozorněni, načítání může chvíli trvat!)

Počkejte sekundu, co je to „1080p?“

Full HDTV nebo 1080p je pouze video s původním rozlišením 1920 × 1080 pixelů (nebo 1 080 tv řádků). P je zkratka pro progresivní skenování, což je formát používaný k dekódování obrázků, který zabraňuje blikání obrazu, na rozdíl od metody prokládání používané v 1080i. Jedna věc, na kterou je třeba mít na paměti, je však to, že displej dokáže použít toto rozlišení, což nutně neznamená, že může podporovat 1080p. Ve skutečnosti mnoho nízkých zařízení, která inzerují „Full HD“, bude schopno zobrazit pouze 720p nebo v nejlepším případě 1080i, takže pokud si vyberete novou obrazovku, ujistěte se, že jste ji dvakrát zkontrolovali. Většina z novějších televizí, které se vyrábějí letos, podporuje 1080p, stejně jako mnoho monitorů a některých notebooků.

Jinými slovy, 1080p je velmi pečlivá kvalita obrazu.

Otázky? Komentáře? Vložte komentář níže nebo ho zanechte v komunitě groovy!