Běžnou otázkou, kterou dostávám e-mailem (dostanu spoustu e-mailů, buďte trpěliví, odpovím na každý e-mail, který dostanu), je „Jak mohu urychlit počítač?“ Také pravidelně dostávám otázku od mých mladších synovců a neteřů „MrGROOVE, MrGROOVE! Nechte mé videohry jít rychleji !! “ Dobře, vytvořil jsem část „MrGroove“, ale bez ohledu na to, co děláte na počítači, je vždy hezčí nechat to udělat trochu rychleji.

Můj dobrý přítel grooveDexter nedávno přispěl novým článkem How-To: Zvýšení stability a rychlosti prostředí Průzkumníka Windows pro uživatele XP. Takže jsem se rozhodl využít svůj volný večer na zapisování seznamu pro čtenáře, aby mohli rychle zlepšit celkový výkon počítače pro systémy Vista a XP.

Budu tomu říkat „MrGroove Quick 10 Performance Tips“. Hmm .. ne tak vzrušující. Bez ohledu na to, jdete!

1) Zakázat indexování souborů

Indexování souborů je služba, která zvyšuje rychlost vyhledávání v systému Windows. Pokud ji použijete, je to skvělé! Pokud tak neučiníte, je to plýtvání zdroji.

Vypnutí indexování souborů:

  1. Poklepejte na ikonu Tento počítačKlikněte pravým tlačítkem myši na své jednotky a klepněte na VlastnostiUkontrolujte zaškrtávací políčko Povolit službu indexování pro indexování disku pro rychlé vyhledávání souborů Klikněte na OK a použijte jej na všechny podsložky a soubory, pokud vám dává možnost Opakovat pro každou jednotku

2) Prohledejte a vyčistěte registr počítače

Registr Windows může být chaotický při instalaci nových programů a aktualizaci aplikací, zejména při odinstalaci nežádoucích programů. Vynikající způsob, jak zvýšit rychlost počítače, je provádět údržbu čas od času v registru počítače pomocí čističe registru. Doporučil bych CCleaner. Zde si můžete prohlédnout moji recenzi produktu: Bezpečně vymazat / smazat soubory a historii mezipaměti pomocí CCleaner

3) Zakažte čítače výkonu

Systém Windows XP obsahuje nástroj pro sledování výkonu, který monitoruje všechny načtené soubory DLL v počítači. Tyto čítače výkonu mohou být užitečné, ale domácí uživatel je nepotřebuje. Tyto nástroje jsou určeny spíše pro podniková síťová prostředí, a tak jejich využití paměti domácího počítače bude jen plýtvat. Můžete je rychle deaktivovat. Stačí si stáhnout a nainstalovat seznam čítačů rozšiřitelného výkonu. Poté zaškrtněte každé nastavení v okně Rozšířitelné čítače výkonu a zrušte zaškrtnutí políčka Povolené čítače výkonu v dolní části.

4) Nepoužívejte obrázek na ploše

Může být opravdu skvělé mít vaše oblíbené scenérie, auto nebo super-model na ploše. Věděli jste však, že to spotřebovává systémové prostředky a zpomaluje tak výkon počítače? Pokud se rozhodnete obrázek odebrat a použijete pouze obyčejné barevné pozadí, může to zvýšit rychlost vašeho počítače.

Jediné, co musíte udělat, je kliknout pravým tlačítkem na prázdné místo na ploše a vybrat Vlastnosti. Poté přejděte na kartu Plocha a v části Pozadí klikněte na Žádný a poté klepnutím na OK dokončete.

5) Pravidelně defragmentujte své pevné disky

Pravidelné defragmentace systémů Pevné disky jsou pravděpodobně jedním z nejjednodušších způsobů, jak zlepšit výkon systému. Zdá se, že mnoho lidí si myslí, že pokud do počítače zaplníte BEEFY procesory a gigabajty paměti, váš počítač bude křičet rychle. Co si neuvědomují, je pevný disk s nízkým výkonem (Chudý disk IO) hraje velmi důležitou roli ve výkonu počítače. Chaotický pevný disk (defragmentovaný) může systém rychle dostat na kolena. (Ehm, jo, rychle woot!)

Jedna věc, na kterou je třeba pamatovat, je, že pokud chcete defragovat svůj disk efektivně, měli byste se pokusit udržet 15% vašeho disku zdarma, když zahájíte čištění. Ačkoli pravidlo 15% není vyžadováno, když systém začne pohybovat soubory kolem, aby optimalizoval disk, tím více místa bude k dispozici, tím lépe (a rychleji).

Přestože se jedná o ruční proces pro starší operační systémy (Windows XP, 98 atd.), Windows Vista a Server 2008 vám umožňují naplánovat Defrag, aby byla vaše jednotka optimalizována pro IO. Podívejte se na tento Groovy How-To, kde najdete podrobné podrobné pokyny pro Windows Vista a Windows XP: https://www.groovypost.com/howto/microsoft/vista/improve-windows-performance-by-defragmenting-your -pevné disky/

6) Zbavte se zbytečných nastavení zobrazení

Windows má mnoho vestavěných vizuálních efektů, které opravdu nic nedělají, a pravděpodobně si ani nevšimnete, že jsou pryč. Odstraněním některých z těchto zbytečných vizuálních možností můžete pomoci opravit pomalý počítač nebo jen zlepšit výkon.

Chcete-li deaktivovat všechny efekty,

  1. Klepněte na tlačítko Start a klepněte pravým tlačítkem myši na Tento počítač, klepněte na příkaz Vlastnosti a poklepejte na Systém a otevřete jej. Klikněte na záložku UpřesnitVýkon výkonu, klikněte na tlačítko Nastavení Klikněte na Upravit pro nejlepší výkon a poté na OK

Pro názornost na krok 6 se podívejte na článek Goovy krok za krokem: Vylepšení výkonu Windows vypnutím vizuálních efektů Windows

7) Použijte Vista ReadyBoost

Používáte-li systém Windows Vista, existuje skutečně elegantní integrovaná služba s názvem ReadyBoost, která pomáhá rozšířit vaši systémovou paměť v počítači. Tímto způsobem může Vista Readyboost pomoci celkovému výkonu systému, včetně zlepšení výkonu pro aplikace, hry, prohlížení internetu atd. Chcete-li jej jednoduše použít, připojte USB flash zařízení a zaškrtněte „nastavení, které bude použito pro ReadyBoost“. Chcete-li se krok za krokem podívat, podívejte se na toto groovy write-up: Zvýšení výkonu Windows Vista pomocí ReadyBoost

8) Zjednodušit procházení Průzkumníka Windows a zlepšit stabilitu

A samozřejmě, plug pro nejnovější příspěvek groovyDexter - Vylepšete procházení složky tak, že jediné okno Průzkumníka nezruší zbytek systému spuštěním každého okna v samostatné složce a deaktivací síťového předběžného načítání (trochu).

  1. Klepněte na nabídku Start a na příkaz Tento počítač. V nabídce Soubor v horní části okna klepněte na kartu Nástroje. Klepněte na kartu Možnosti složky a klepněte na kartu ZobrazitKontrola a zrušení zaškrtnutí dvou samostatných polí - Nejprve zrušte zaškrtnutí políčka Automaticky hledat síťové složky a tiskárny. Poté přejděte dolů a zaškrtněte políčko Spustit okna složek v samostatném procesu.

Podrobný podrobný krok za krokem získáte také na stránce https://www.groovypost.com/howto/microsoft/xp/increase-windows-explorer-shell-stability-and-speed/

9) Vyhledejte spyware a viry

Spyware, viry a viry se stávají stále častějším, jak se internet neustále rozšiřuje. Pokud vaše bezpečnostní funkce nejsou 100% aktuální, můžete získat virus nebo spyware pouhým procházením Internetu. Jakmile je váš počítač napaden, bude to opravdu poškozovat jeho výkon mimo jiné problémy, včetně zranitelnosti informací a úplné selhání systému. Nejlepší způsob, jak se chránit, je zajistit, aby byly vždy nainstalovány všechny nejnovější aktualizace systému Windows. A dalším způsobem, jak se udržet v bezpečí, je získat antivirový program. Chvíli jsem udělal zápis. Neváhejte se podívat nebo si pořiďte vlastní AV: Stáhněte si bezplatnou a spolehlivou antivirovou ochranu

10) KOUPIT RYCHLEJŠÍ POČÍTAČ

Omlouvám se ... :), ale ten je pro mé blízké přátele, kteří stále používají stejný počítač, který si koupili zcela nový s Windows 95 na něm. Ano, ano, ano ... Pomohl jsem vám a nainstaloval na něm Windows XP a ano, je čas koupit si nový počítač. Koneckonců, pravděpodobně můžete získat jeden od DELL nebo HP za méně než 500 dolarů! Udělejte tedy všem svým počítačovým geek přátelům a rodinám laskavost (ano, těm, kterým zavoláte pokaždé, když váš počítač zemře, a potřebujete je, aby to naskočili zpět do života) a Kupte si nový počítač. :) :)