Amazon má nejrozsáhlejší přítomnost online obchodu na světě. Ať už hledáte prázdninové dárky nebo něco pro sebe, je to jedno z nejlepších míst, kde si můžete zakoupit velké množství produktů, a to jak z hlediska výběru, tak ceny. Ale ne za všechno. Existuje několik položek, které byste si neměli koupit u prodejce.

Gadgety třetích stran

Pokud jste na trhu pro nový gadget vyrobený společností, jako jsou zařízení Amazon Alexa, jděte na to. Amazon je nejlepším místem pro nákup těchto položek. Totéž bohužel nelze nutně říci o gadgetech třetích stran. Důvodem není nutně cena. Amazon je místo, kde falešné výrobky často končí. Pokud jde o padělky gadgetů, může být ohroženo vaše zdraví nebo bezpečnost.

Pokud na Amazonu toužíte po gadgetu třetí strany, ujistěte se, že je dodán a prodán společností. Přestože se vyskytují chyby, většinou to zaručuje, že produkt je pravý. Pokud požadovaná položka nepochází od maloobchodníka nebo Amazonu a stále ji chcete, podívejte se na hodnocení a informace prodejce. Zcela nový prodej na Amazonu je velká červená vlajka. Podívejte se také na falešné hodnocení zákazníků a podívejte se na přepravní zásady. Pokud položka pochází ze zahraničí a předpokládané datum dodání je delší než pět až 10 dní, je nejlepší hledat jinde.

Měli byste se také podívat na obrázky produktu. Vypadají autenticky? Je k dispozici pouze jeden obrázek? Měli byste si také stáhnout jeden z obrázků produktů a poté provést zpětné vyhledávání obrázků Google. Pokud se na obrázku zobrazuje spousta dalších míst, může být výpis falešný.

Malé spotřebiče

Ve většině případů by se u online prodejce měly přeskočit i menší spotřebiče, jako jsou mikrovlnné trouby, mixéry a mixéry. Ve většině případů budou ceny lepší u maloobchodníků, jako je Best Buy, Target nebo Walmart. I když jste zákazníkem Amazon Prime, pravděpodobně najdete lepší nabídky na jednom z těchto míst přes Amazon.

Elektronika bez názvu

Elektronice, která pochází od společnosti, o které jste nikdy neslyšeli nebo nenabízejí jméno, by se měla vyhnout v Amazonii i jinde. Tyto typy elektroniky jsou často podobné oblíbeným položkám, ale nejsou skutečným obchodem. Například je snadné najít Apple AirPods knockoffs online za skvělé ceny. Vyhněte se, vyhněte se!

Elektrické nářadí

Home Depot, Lowes a další velké domácí prodejny pro zlepšení domova jsou místem, kde můžete nakupovat elektrické nářadí, ne Amazon. Tyto společnosti mají celkově mnohem větší pákový efekt s dodavateli na položky, jako jsou vrtačky, stolní pily a podobně. U online prodejce, který umožňuje prodejcům třetích stran, můžete najít vyšší ceny nebo ještě horší padělky.

Baterie

Hračky, dálkové ovladače a další položky vyžadují k provozu baterie. Ať už jste na trhu s jednorázovými AA nebo AAA bateriemi nebo něčím v nabíjecí paletě, možná si myslíte, že Amazon je místem, kde můžete získat slevy. Místní prodejny hardware a skladové kluby jako Costco a Sam's Club jsou často lepším místem pro obrovské slevy.

Příbory

Před zakoupením je třeba cítit kuchyňské potřeby pro domácnost, jako jsou příbory. Bohužel to na Amazonu není možné. Navíc to, co vidíte online, není vždy stejné jako to, co obdržíte s takovými položkami. Spíše než nakupovat své příbory v Amazonu, jděte do specializovaného obchodu nebo do velkoobchodu.

Nábytek

Amazon nabízí stále rostoucí řadu nábytku za agresivní ceny. Nalezení správného nábytku pro vaši situaci bohužel není tak snadné, protože web je nepořádkem, pokud jde o výběr a organizaci. Naproti tomu společnosti jako Wayfair nabízejí organizovanější sbírku produktů, jako jsou židle, lůžkoviny a stoly. IKEA je další místo, kde je organizace produktů mnohem lepší a měla by být zvážena.

Kosmetika

Pokud jde o nákup kosmetiky online, doporučujeme jít ke zdroji. Tímto způsobem víte, že produkt je originální. V opačném případě je pravděpodobnější, že je produkt neautentický nebo určený pro jiný trh. Kromě toho Amazon nenabízí téměř výběr jako jiné společnosti, jako jsou Sephora a Ulta. Pokud je však Amazon autorizovaným prodejcem vaší oblíbené značky, měli byste být v pořádku, takže kupte, kupte, kupte!

Školní potřeby

Pokud jste někdy museli koupit zásoby, abyste mohli začít školní rok, víte, že místa jako Walmart a Target mají nejlepší výběr. Nejlepší ze všeho je, že položky jsou k dispozici po celý rok za skvělé ceny. S ohledem na to ušetříte nějaké peníze tím, že půjdete na místní místo, a vyhněte se Amazonu za školní potřeby.

Dárkové krabičky a karty

Koše na ovoce jsou tradiční dárkovou volbou pro mnoho kupujících. Se vzestupem bezplatné jednodenní přepravy pro zákazníky Amazon Prime si možná myslíte, že je v pořádku zakoupit tyto položky prostřednictvím online prodejce. Pravděpodobně byste to však neměli. Místo toho jděte do místního obchodu s potravinami a podívejte se na položky, které budou odeslány. Tímto způsobem víte, že edibles jsou čerstvé. Pokud chcete pracovat s Amazonkou, vydejte se na místní Whole Foods.

Nakupování na internetu neustále roste v oblibě každý rok hlavně díky Amazonu. Přestože je online maloobchodník skvělým místem k nákupu většiny věcí, některým by se nemělo vyhýbat. Šťastné nakupování!