Osobně jsem nikdy nebyl infikován žádným virem nebo malwarem na žádném z mých desítek počítačů během 20+ let. Byl jsem hluboce zapojen do počítačů tím, že jsem postupoval podle níže uvedeného 10stupňového bezpečnostního průvodce. Ano, opravdu…

Moje tajemství? Co je to Průvodce bezpečností? Při používání počítače dodržuji několik jednoduchých pravidel a pokud je to možné, snažím se vykonávat dobrý úsudek (nebo to nazvat zdravým rozumem), když je prezentován s něčím, co nevypadá dobře. Dosud tak dobrý a pokud máte zájem o sdílení v mém štěstí, podívejte se níže na můj krátký průvodce zabezpečením počítače. Kdo ví, možná vám to pomůže v příštím desetiletí s malými nebo žádnými problémy s viry. ;)

Můj informační bezpečnostní monolog…

Nejprve chci sdílet základní filozofii, kterou se snažím procvičovat se všemi svými elektronickými zařízeními. To znamená, že neexistuje žádná stříbrná kulka pro zabezpečení informací Informační bezpečnost (nebo počítačová bezpečnost, jak ji někteří nazývají) není o tom dělat jen jednu věc a říkat to dobře. Informační bezpečnost je především o tom, jak dělat několik věcí soustavně ... na neurčito.

Dobrá informační bezpečnost je také o vytváření bezpečnostních vrstev. S každou novou vrstvou zabezpečení, čím obtížnější je projít se svým „štítem“, abych tak řekl ... Čím více vrstev zabezpečení, tím je pravděpodobnější, že systém udržujete čistý a bezpečný před škodlivým softwarem. S ohledem na to můj níže uvedený průvodce bezpečností není uveden v žádném konkrétním pořadí, protože každé doporučení je pouze o jednu další vrstvu, která se přidá do vašeho celkového plánu zabezpečení. Samy o sobě jsou snadno kompromisní. Společně vytvářejí bezpečnou bariéru mezi vašimi daty a padouchy.

groovyPost 10 Step Security Guide, jak udržet počítačový virus zdarma a vaše data v bezpečí!

# 1 - Instalace aktualizací zabezpečení operačního systému

Je mi jedno, jaký operační systém používáte, má nedostatky / chyby / problémy / atd., Protože hádejte co, bylo napsáno člověkem a lidé nejsou zdaleka dokonalí. Takže když jsou nalezeny nové chyby / exploity a jsou vydávány opravy těchto aktualizací, je KRITICKÉ, abyste zajistili, že váš počítač bude chráněn instalací nejnovějších bezpečnostních aktualizací od společnosti Microsoft nebo jiného poskytovatele OS (Apple, Linux atd.), Které možná používáte. . Pokud jste uživatelem Apple, vidím odtud váš úšklebek, protože si myslíte, že MAC nemají problémy se zabezpečením, že? Přemýšlejte znovu - Apple říká uživatelům počítačů Mac: Získejte antivirový program.

# 2 - Nainstalujte aktualizace zabezpečení aplikace.

Podobně jako u č. 1 je software nainstalovaný v počítači v okamžiku, kdy je napsán, chybný, což znamená, že v den, kdy je nainstalován, je den, kdy je počítač mnohem méně bezpečný. Aby toho nebylo málo, malé softwarové společnosti nemají masivní rozpočty na zabezpečení, které mají větší společnosti jako Microsoft a Apple, takže není neobvyklé, že „bezpečnost“ bude zcela vynechána.

Špatní chlapi (hackeři) to vědí, místo aby se pokusili Microsoft rozbít, mnozí se zaměřují na software ve vašem počítači. Naštěstí pro hackery ... aby svou práci ještě více usnadnili, se mohou spolehnout na několik kusů instalace softwaru na téměř každém počítači venku. Uhádli jste, Adobe Acrobat Reader. Naneštěstí pro nás společnost Adobe nemá největší záznam nebo zápis zabezpečeného softwaru.

Morálka příběhu - ujistěte se, že ve vašem systému používáte nejnovější verze softwaru a alespoň jednou měsíčně ověřte, že také používáte nejnovější aktualizace zabezpečení. Není to snadné, pokud software nemá funkce automatické aktualizace, ale… je to stále masivní útočná plocha, kterou je třeba udržovat v čistotě. Já vím ... Tohle je těžké, a bude to vyžadovat spoustu práce. Hodně štěstí groovyReaders!

# 3 - Nainstalujte kvalitní antivirovou aplikaci.

Vzhledem k tomu, že pro většinu operačních systémů je k dispozici tolik vysoce kvalitních antivirových aplikací ZDARMA, nemáte žádnou omluvu pro spuštění bez antivirového softwaru. Moje doporučení? Udržujte věci jednoduché a používejte bezplatného antivirového klienta společnosti Microsoft. Pokud nejste uživatelem systému Microsoft Windows… Podívejte se na tento seznam a uchopte ten, který pracuje pro Mac. Spuštěním AV softwaru se nejen chráníte; chráníte také komunitu ... Hluboko vím ...;)

# 4 - Aktualizujte svou antivirovou aplikaci o nejnovější virové podpisy.

Nové viry / škodlivý software se denně vytvářejí a šíří po internetu. Za účelem boje proti tomu společnosti Anti-Virus (AV) aktualizují svůj software, aby mohly detekovat a doufejme zablokovat škodlivý software před infikováním počítače. Společnosti AV nazývají tyto aktualizace „Podpisy“ nebo „Definice“ v závislosti na tom, který produkt používáte.

V minulosti bylo v pořádku aktualizovat počítač jednou týdně nebo jednou měsíčně pomocí těchto nových definic AV. V dnešním klimatu byste však měli mít svou AV aplikaci nastavenou tak, aby se denně nebo každou hodinu aktualizovala, aby byl váš systém chráněn před nejnovějšími hrozbami. Níže je uveden příklad mého systému, který ukazuje, jak produkt Microsoft AV - Microsoft Security Essentials nedávno odpoledne aktualizoval své definice virů:

Microsoft Security Essentials - Screenshot aktualizace definicMicrosoft Security Essentials - Vyhledejte nejnovější virové podpisy

U ostatních AV aplikací, jako je McAfee, je kontrola, zda používáte nejnovější podpisy, jednoduchá. Normálně stačí najít ikonu na panelu nástrojů a klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu na liště a klepněte na O aplikaci

Screenshot verze McAfee Dat

Také byste měli být schopni nakonfigurovat svou aktualizaci AV a její AV definice a podpisy v nastaveném plánu buď týdně, denně, každou hodinu nebo dokonce každou minutu (nedoporučuje se), jak je uvedeno níže ve starší kopii McAfee Anti-Virus.

Nakonfigurujte McAfee VirusScan tak, aby kontroloval aktualizace každou hodinu

Stručně řečeno, vaše AV aplikace je zbytečná 2-3 týdny po instalaci a v některých případech ji Nainstalujete, takže ji zajistěte, abyste ji udrželi aktualizovanou, jinak ji ani nemusíte nainstalovat. Myslete na to takto. Váš antivirový program je jako zbraň a aktualizace bezpečnostních podpisů vydávané každý den jsou kulky. Zbraň bez kulek je bezcenné. Podobně antivirový program je zbytečný bez pravidelných aktualizací jeho podpisových souborů. Nezapomeňte jej denně aktualizovat o nejnovější podpisy a definice.

# 5 - Nainstalujte si dobrou aplikaci Anti-Spyware / Adware / Malware

Někteří by mohli argumentovat, že pokud máte nainstalovanou dobrou AV aplikaci, nemusíte se starat o instalaci konkrétní aplikace Anti-Spyware / Adware. Osobně, jak je uvedeno výše, věřím v ochranu svých systémů pomocí vrstev zabezpečení. Pokud vrstva postrádá zneužití kvůli starému virovému podpisu, může ji získat další vrstva. S ohledem na to ráda instaluji aplikaci Anti-Spyware spolu s aplikací Anti-Virus jen pro přidanou vrstvu zabezpečení. Navzdory všem negativním tiskům z dnů Vista kvůli problémům s výkonem ... Program Windows Defender ve skutečnosti fungoval dobře na mém systému Windows 7 s malým nebo žádným dopadem na výkon systému. Další dobrou volbou, pokud chcete jinou sadu podpisových souborů mezi vaší antivirovou aplikací a vaší anti-spywarovou aplikací, je SpyBot Search and Destroy. Bylo to už mnoho let a velmi široce používané po celém světě. Pravděpodobně je to moje volba č. 2, pokud není č. 1 v závislosti na mé náladě. ;)

# 6 - Nebuď internetovou obětí! Použij svůj mozek!

Nyní, když jste dokončili kroky 1-3 výše, hádejte co! Jste připraveni otevřít webový prohlížeč a surfovat po internetu a používat e-mail! Teď, než vás všechny unesou pocit neporazitelnosti, protože váš počítač je plně aktualizován a zabezpečen, hádejte co. Několik následujících tipů je ve skutečnosti nejdůležitější. Správně ... Ignorujte několik tipů níže a váš počítač pravděpodobně skončí infikovaným škodlivým softwarem během několika týdnů, ne-li dní.

# 7 - Při používání e-mailu používejte zdravý rozum

  • Pokud dostanete e-mail od někoho, koho neznáte, VYMAZTE IT! Pokud dostanete e-mail s přílohou souboru, který jste neočekávali ani od blízkého přítele nebo člena rodiny, VYMAZTE IT! Pokud byl e-mail legitimní, zeptejte se ho na to později a nechte je znovu odeslat. Pokud vám e-mail zasílá banka nebo společnost vydávající kreditní kartu a řekne vám, že váš účet byl napaden hackerem, VYMAZTE IT! Banky VŽDY zavolají, pokud dojde k problému s vaším účtem. Zaručuji to 100% času. I když je e-mail legitimní, VYMAZTE IT a zavolejte do své banky. Nechcete, aby všechny tyto soukromé údaje v e-mailu stejně. Pokud dostanete e-mail, který vám řekne, abyste někde poslali peníze, VYMAZTE IT! Pokud dostanete e-mail, který vám řekne, že jste vyhráli peníze ... .. VYMAZTE IT! Pokud obdržíte e-mail s přílohou, která je komprimována a chráněna heslem, VYMAZTE IT! Dejte si pozor na špatně napsané nefunkční anglické e-maily. Za prvé, nestojí to za čtení a za druhé, je to pravděpodobně podvod nebo virus. Buďte velmi opatrní v souvislosti s pohlednicemi a Evity. Většina z nich chce, abyste klikli na odkaz. Pokud dostanete e-mail od své tchyně, který vám řekne o novém viru na internetu ODSTRANIT IT (omlouvám se, nemohl odolat) .Nezapomeňte - Pokud něco neodpovídá vypadat dobře, nebo pokud vás e-mail děsí ... ODSTRANĚTE IT. Pokud máte pochybnosti, vyhoďte to!

# 8 - Bezpečně procházejte web

  • Zkontrolujte funkce zabezpečení svých oblíbených webů, jako je Twitter. Nedávno jsem napsal průvodce doporučenými postupy pro zabezpečení Twitteru, který shrnuje některé z věcí, které můžete udělat, aby byl váš účet Twitter bezpečný. Tato příručka je však jen jedním z mnoha příkladů. Pokud navštívíte web a nabídnou skenování počítače na přítomnost virů, okamžitě jej opusťte. Více než pravděpodobné je to podvod, který vás přiměje nainstalovat něco do vašeho počítače, což není nikdy dobrá věc ... NIKDY neinstalujte žádný software z webových stránek, pokud přesně nevíte, co je tento software, a šli jste na tento web, abyste jej nainstalovali. Některé navštívené webové stránky vás vyzvou k instalaci nějakého softwaru, který buď prohledá váš počítač na přítomnost škodlivého softwaru, nebo umožní sledovat film nebo .. ??? Buďte velmi opatrní před těmito věcmi. Neexistuje téměř žádný způsob, jak vědět, co se instaluje, takže buďte velmi opatrní. Žádná důvěryhodná společnost vás nebude žádat o instalaci čehokoli pro zobrazení jejich stránek (Adobe Flash nebo Microsoft Silverlight je výjimkou z tohoto pravidla). Nikdy neinstalujte hry zdarma na internetu. Pokud chcete pro své děti hrát hru, zkuste se držet her ve formátu Flash, které fungují v prohlížeči. Pokud web pro děti chce, abyste něco nainstalovali do svého počítače, zapomeňte na to. Runaway !! Jste na to připraveni? Pokud se můžete ... vyhnout temné straně internetu AKA - Porn weby, hackerské weby, BitTorrent weby a aplikace, hesla Weby pro Porn a weby aplikací, atd ... To vše je FULL škodlivého softwaru, který čeká na instalaci do vašeho počítače. Neukradejte software stažením ze stránek BitTorrent. Téměř 100% času bude software stažený z Torrentu chráněn autorským zákonem a pravděpodobně je infikován nějakým škodlivým kódem / virem, který se nainstaluje hned vedle aplikace. Nejlepší je koupit si požadovaný software a držet se dál od stránky „Zdarma / nelegální“ na internetu.

# 9 - Vytvořte jedinečné a silné heslo pro každý z vašich online účtů

Správa hesel je klíčem k zabezpečení počítače a vašich online dat. Mnoho lidí však nezná rozdíl mezi dobrým a špatným heslem. Pokud je váš jeden z těchto lidí, postupujte podle tří kroků níže, které vám pomohou vytvořit bezpečné a jedinečné heslo!

  1. Silné heslo je jedinečné heslo. Jak lákavé, jak to může být, nikdy nepoužívejte stejné heslo na více webech. Sdílení hesel mezi weby je jako ruská ruleta. Stačí jeden hack na webu, který opravdu zničí váš den. Přidejte do svých online účtů vrstvu zabezpečení pomocí jedinečných hesel. Nepoužívejte slova slovníku. Jo, já vím, že vaše děti jsou opravdu roztomilé, ale jejich jména dělají hrozná hesla stejně jako měsíce v roce. Slovníky slovníku lze snadno uhodnout a je jich asi milion aplikací, které se specializují na útočící účty pomocí slovníku ve všech známých jazycích. Použijte přístupové heslo. Máte na mysli skutečnou frázi? Ano, přesně to myslím. Skvělá věc na přístupové fráze je, že je dlouhá, nejedná se o slovo ve slovníku av některých případech je snadné zahrnout speciální znaky. Twitter bohužel nepovoluje mezery ve svých heslech, stále však můžete používat speciální znaky jako v mém příkladu: ilovegroovypostsoverymuch !! - Wow, 27 znakové heslo, které je snadno zapamatovatelné a obsahuje dva speciální znaky. Hodně štěstí při pokusu o hacknutí hesla jako je toto!

# 10 - Rutinní údržba systému

Zálohování ... Oh .. jak bychom mohli zapomenout na zálohu! Bez ohledu na to, kolik preventivních opatření podniknete, je nutné mít spolehlivou a spolehlivou zálohu. Pokud dnes svůj systém nezálohujete, zastavte to, co děláte, a podnikněte kroky potřebné k získání plné zálohy systému hned teď! Co byste měli použít? Existuje milion různých možností. Pokud dáváte přednost zálohování, uchopte jednotku USB a vytvořte obraz systému.

Pokud chcete moji radu, použijte Crashplan. Je to rockové řešení cloudu, které prostě funguje. Doba. Je nákladově efektivní jak pro jeden počítač, tak pro všechny počítače v domácnosti (Windows nebo Mac). Miloval jsem to tak moc, koupil jsem to pro všechny své počítače doma a pro práci. Jo, v mé společnosti provozujeme přes 2000 kopií Crashplan a funguje to skvěle!

Jeden z našich groovyReaders níže mi připomněl, abych zahrnul náš konečný bezpečnostní tip, kterým je rutinní čištění pavučin ve vašem systému odstraněním starých souborů cookie, historie internetu, mezipaměti prohlížeče a systémových dočasných složek ve vašem systému. Už jsem k tomu napsal příručku pomocí bezplatného nástroje s názvem CCLeaner. To znamená, že nástroj je velmi jednoduchý na používání, automaticky se aktualizuje sám a pokud se budete řídit mým průvodcem - je bezpečné použití.

Tento konečný tip je důležitý, protože při procházení webu a instalaci softwaru si vyzvedáváte „věci“, jako jsou malé kousky webových stránek v mezipaměti, soubory cookie, které sledují vaše surfování atd. Vymazáním těchto malých bitů čas od času - Časem nevymažete pouze sledovací soubory cookie, ale také se chráníte v případě ohrožení systému. Je samozřejmé, že pokud se to stane, vaše již vlastněné však, jak jsem zmínila níže, zabezpečení se týká vrstev, a to je jen jedna další, kterou můžete přidat do své rutiny.

Závěr

Je důležité si uvědomit, že výše uvedený bezpečnostní průvodce není 100% úplný seznam, protože upřímně řečeno, u informační bezpečnosti není nic 100%. Jak již bylo řečeno, jde o to dělat spoustu malých věcí a používat zdravý rozum versus najít někde na internetu konečnou příručku o bezpečnosti. Vzhledem k tomu, že si všimnete něčeho zjevného, ​​co mi chybělo, přispějte prosím a vložte své tipy do komentářů níže a udělám vše, co bude v mých silách, abych je rychle přidal do Průvodce bezpečností. Jsem si jistý, že všichni groovyReaders tam ocení!

Zůstaňte v bezpečí, buďte inteligentní a nestaňte se obětí internetu. Následující tipy vám pomohou udržet váš počítač bez virů VÍCE času ... nic není dokonalé.