Pokud jde o používání smartphonu, vždy rád parafrázuji jednu z mých oblíbených filmových nabídek - „kam jdeme, nepotřebujeme ruce“. Použití rukou k ovládání smartphonu je tak… 2007-ish. V dnešní době všechny skvělé děti používají svůj hlas. Pouze staré fuddy-duddy používají ruce!

Z tohoto důvodu jsou nyní hlasové asistenti, jako jsou Siri a Google Assistant, velmi populární. Pomáhá nejen omezit psaní, ale může také snížit riziko nehod při řízení. Siri a Google Assistant jsou neplatení přepracovaní sekretáři, kteří jsou však vždy rádi spojeni s vaším hovorem nebo odesláním vaší textové zprávy. Nebo hledejte online vysvětlení o té „nevinné“ vyrážce, kterou máte.

Protože jsem Apple fanboy, Siri je moje dívka. Takže tady je 10 způsobů, jak může Siri převzít chod telefonu, zatímco vaše ruce jsou pryč dělat jiné věci. Nebyla určena žádná smutná hříčka.

10 dovedností Siri, které byste měli vědět

V případě, že jste novým uživatelem iOS, můžete nastavit Siri tak, že přejdete na Nastavení> Siri & Hledat. Poté přejděte dolů a nastavte „Hej Siri“, aby mohla být aktivována bez stisknutí jakýchkoli kláves. Chcete-li ji probudit pomocí klíče, dvakrát poklepejte na tlačítko Domů. Můžete také povolit Siri, když je telefon uzamčen, pokud chcete věci ještě usnadnit.

"Ahoj Siri, co je dnes v mém kalendáři?"

Za prvé, můžete požádat Siriho, aby si přečetl váš plán schůzek v kalendáři. Můžete určit, jak daleko dopředu chcete, aby to šlo. Například „dnes“, „další dva dny“, „týden“ atd.

Můj kalendář je tento týden velmi lehký, ale pokud máte nabitý program, možná budete chtít, aby se Siri držel aktuálních událostí dne. Jinak do 5. dne budete připraveni rozbít zařízení iOS kladivem.

"Ahoj Siri, přidejte mléko do mého nákupního seznamu v připomenutí"

Stejně jako váš kalendář můžete také požádat Siriho, aby si v aplikaci připomenutí přečetl, co je na určitém seznamu. Můžete však také přidat věci do předem připraveného seznamu.

Mám tedy v Připomenutí sekci „nákupní seznam“ a když vidím, že jsme z něčeho, řeknu Siri, aby jej přidala do nákupního seznamu. Když moje žena řekne, že půjde do supermarketu, řeknu Siri, aby jí poslala e-mailem nákupní seznam.

"Ahoj Siri, poslat textovou zprávu mé manželce"

Moje žena a já jsme se během dne hodně textovali. Někdy se jedná o milé věci a jindy se rádi navzájem hádáme. Ale mám velké prsty, díky nimž mohou být textové zprávy nepříjemné. Moje žena umí na své klávesnici dělat celou věc s palcem. Ale pan Pudgy Fingers tady pořád bije špatné klíče a proklíná. Díky bohu za automatické návrhy.

Dnes používám Siri k zasílání zpráv, což je dar z nebes, pokud mám psa sedícího na hrudi. Můžete jí buď říct, aby poslala konkrétní osobu jménem.

Pokud jí chcete říct, aby poslala text vaší manželce / manželovi / synovi / dceři / komukoli, musíte jít do svého seznamu v seznamu Kontakty. Klepněte na „Upravit“ a přejděte dolů na „Přidat související název“. Vyberte si vztah osoby k vám a propojte s ním seznam kontaktů. Je zřejmé, že v seznamu kontaktů bude třeba uložit jejich mobilní číslo.

V související poznámce Siri také rozpozná WhatsApp stejným způsobem, pokud jste spíše „apperem“ než texterem.

"Ahoj Siri, dejte mi pokyny do Berlína"

Pokud jedete, můžete Siri dát pokyny k určité adrese nebo oblasti. To zahrnuje zapnutí Lokalizačních služeb, aby Siri mohla zjistit, kde se právě nacházíte. Chcete-li jej aktivovat, zamířte a přepněte spínač.

Pak řekněte Sirimu, kam chcete jet, a vypočítá vaši trasu. O několik sekund později automaticky spustí diktování trasy. Dělá to však pouze na Mapách Apple, nikoli na Mapách Google.

"Ahoj Siri, kde je nejbližší pizzerie?"

Existuje několik tipů na přežití, které se musíte naučit, pokud chcete přežít venku. Nejdůležitější zdaleka je tam, kde je nejbližší pizzerie.

Zeptejte se Siri na umístění nejbližšího… ať už hledáte cokoli. Aby to fungovalo, musíte opět povolit Služby určování polohy a když uvidí, kde se nacházíte, ukáže vám na Apple Mapách, co hledáte. Budete dokonce mít otevírací dobu.

"Ahoj Siri, nastav časovač na dvě minuty"

Ať už potřebujete časovač - vaření vajíčka, předstírání, že Dr. Evil nastavuje jaderné odpočítávání, cokoli - můžete přimět Siriho, aby vám ho připravil. Jen jí řekni, aby si nastavila časovač a určila délku času. V případě potřeby můžete také Siriovi říci, aby zrušil časovač.

"Ahoj Siri, [VLOŽTE HLEDACÍ DOTAZ ZDE]"

Moje žena mě nenávidí, když jsem s ní sledovala herní představení. Kdykoli se přednášející zeptá na otázku, poklepáním na tlačítko Domů aktivuji Siri, uslyší otázku a řekne mi odpověď. Zdá se, že zabíjím zábavu při sledování herních pořadů.

Pro matematické otázky jsou dotazy směrovány přes Wolfram Alpha. Všechny další dotazy jdou na Google.

"Hej, Siri, probuď se v 9:00 zítra ráno"

Toto je samo-vysvětlující. Pokud potřebujete budík, Siri pro vás nastaví jeden, pokud mu řeknete čas, kdy chcete vstát. Má ale trochu potíže se zrušením alarmu. Pokud ale budík zní, můžete Siri snadno říct, aby ho vypnul nebo odložil.

"Ahoj Siri, vypni světla"

Toto je doporučeno editorem groovyPost, Steve. Ale nemůžu o tom mluvit, protože nepoužívám HomeKit. Jednou z nevýhod pronájmu domu místo vlastnictví. Majitelka nám nedovolí přidat inteligentní zařízení na místo.

Pokud však používáte HomeKit, můžete Siri říct, aby zapnul a vypnul světla, zamkl a odemkl dveře a další. Nezapomeňte však, že cokoli připojeného k internetu může být hacknuto. Což je pravděpodobně dobrý důvod, proč nepoužívám HomeKit.

"Hej, Siri, řekni mi špinavý vtip"

Ten poslední je trochu světlý, protože když se potřebujete smát. Ale Siri má ve skutečnosti smysl pro humor, když ji lze obtěžovat.

Říkám to proto, že když ji někdy požádáte o vtip, řekne ne (vážně). Ale pokud se budete stále ptát, nakonec vám něco dá. Její repertoár je trochu omezený, ale pokud hledáte něco, co by na párty vyvolalo smích (nebo zasténání), Siri je vaše dívka.

Závěr

Rovněž stojí za zmínku, že Siri nyní může komunikovat s téměř jakoukoli aplikací ve vašem zařízení v tom smyslu, že můžete říct, že má otevřít X nebo Y a bude to. Narazil jsem na velmi málo případů, kdy Siri odmítl otevřít aplikaci. Samozřejmě je však nejvíce kompatibilní s ostatními aplikacemi Apple.