Jsem velký věřící v používání šifrovaných chatovacích programů, jako je Signal, ale ne každý houpe cínovou fólii jako já. Mnoho lidí, například vaši rodiče a možná i vaši prarodiče, používá Skype. Někteří se možná nestarají, že NSA poslouchá jejich rozhovory o včerejším americkém Got Talentu. Jste tedy nuceni s nimi nadále používat Skype, pokud chcete zůstat v kontaktu.

Skype není špatná aplikace, ale od chvíle, kdy ji společnost Microsoft převzala, prošla rozhodně určitými změnami. Přesto, pro udržení obecného kontaktu s rodinou, přáteli a obchodními kolegy, Skype je stále jedním z těch dobrých.

10 tipů a hacků Skype

Ve všech mých letech používání Skypu (a používám ho od samého začátku), jsou zde tipy a hacky Skype, které jsem našel nejužitečnější. Uvědomte si však, že některé nemusí fungovat, pokud používáte aplikaci Skype z úložiště Windows 10. Obchod se systémem Windows 10 se v některých jemných způsobech liší od verze na webu Skype.

Spustit dva případy Skype současně (pouze Mac)

Kdysi jsem pracoval pro online call centrum, které používalo Skype čísla. To znamenalo spuštění více instancí Skype na ploše, takže každé číslo by vždy bylo k dispozici pro někoho, kdo mi zavolá. Jak ale můžete otevřít více než jeden Skype současně?

Zatím jsem nebyl schopen najít cestu pro počítače se systémem Windows (pokud víte o jednom, dejte mi vědět, prosím). Ale na počítačích Mac je to jednoduchý případ otevření terminálu a zadání následujícího:

#! / bin / bash rm ~ / Library / Application \ Support / Skype / Skype.pid sleep 1 open -n "/Applications/Skype.app"

Jakmile to uděláte, otevře se druhá instance Skype a budete vyzváni k přihlášení do druhého účtu.

Používejte Skype jako skrytou bezpečnostní kameru

To zahrnuje mít druhý účet (což je dostatečně snadné) a také mít druhé zařízení (jako je smartphone nebo tablet).

Na druhém účtu, který bude „špionážním účtem“, je třeba, aby automaticky odpovídal na všechny příchozí hovory (aby nikomu nezazvonil a neupozornil. Kromě toho, kdo to vyzvedne?). Na zařízeních Windows najdete nastavení nastavením v nabídce Nástroje–> Možnosti–> Hovory–> Nastavení hovorů–> Zobrazit rozšířené možnosti. Poté se zobrazí možnost Automaticky odpovídat na příchozí hovory. Zapněte to.

V systému MacOS klikněte na avatar v levém horním rohu av nabídce, která se objeví, zvolte Volání–> Upřesnit. Naleznete tu možnost. Zapni to.

Nyní se ujistěte, že webová kamera funguje stejně jako zvuk.

Když pomocí prvního účtu Skype zavoláte na druhý účet, hovor bude okamžitě zodpovězen a webová kamera a zvukový kop budou dovnitř. Poté jej můžete použít, abyste sledovali své domácí mazlíčky, děti nebo chůvu, když jste venku. .

Přenos souborů bez omezení velikosti

Skype vám umožňuje posílat soubory vašim chatovým kontaktům, ale to, co jej odlišuje od toho, že posíláte soubory e-mailem, je to, že na Skype není žádný limit velikosti souboru. E-mail má obvykle limit velikosti souboru 25 MB a mnoho dalších služeb přenosu souborů, jako je například WeTransfer, také stanoví přísné limity. Skype to však není a další výhodou je, že přenos souborů je poměrně bezpečný.

Pokud si vytvoříte druhý účet Skype, který patří vám, můžete si soubory technicky přenést tak, že soubor předáte z jednoho účtu na druhý.

Zakázat přenos souborů (pouze Windows)

Pokud máte společnost a používáte Skype jako svou telefonní linku, možná budete chtít zakázat přenos souborů, abyste zabránili zákazníkům v předávání infikovaných souborů. Nebo zabránit zaměstnancům v úmyslném nebo neúmyslném předávání infikovaných souborů.

Našel jsem pouze metodu Windows (pokud znáte metodu MacOS, dejte mi prosím vědět).

  • Nejprve otevřete Editor registru tak, že přejdete do nabídky Start a napíšete „Spustit“ (bez řeči). Když se zobrazí pole Spustit, zadejte RegEdit. Budete dotázáni, zda chcete otevřít Editor registru. Klikněte na „Ano“. Když je otevřen Editor registru, přidejte tento nový klíč - HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Policies \ Skype \ Phone.Když byl klíč vytvořen, přidejte novou hodnotu DWORD s názvem DisableFileTransfer.Setting DisableFileTransfer na 1 zakáže Přenos souborů Skype. Po smazání klíče bude přenos souborů opět povolen.

Nahraďte svůj pevný telefon číslem Skype a hlasovou schránkou

Kvalita hovoru se nyní dostala na pódium, kde se můžete prakticky zbavit své pevné linky a nahradit ji Skype. Jedinou nevýhodou je, že Skype stále nepodporuje volání pohotovostních služeb. K tomu je třeba použít mobilní telefon.

Můžete si koupit číslo Skype, což je běžné telefonní číslo, které může kdokoli vytočit, a zazvoní vaše aplikace Skype. Číslo může být z kterékoli části země v kterékoli zemi, kterou Skype podporuje, a pokud osoba žije v této zemi / oblasti, pak pouze platí místní sazby. Před několika lety jsem měl pro klienta newyorské číslo a platili jen místní sazby, aby mi zavolali sem v Německu.

Některé země vám však umožní mít v této zemi číslo Skype, pouze pokud tam máte bydliště. Příkladem je Německo a poslední, který jsem zkontroloval, také Nizozemsko. V těchto případech byste museli předložit doklad o pobytu, který by byl zkontrolován.

Přenášejte Skype na USB Stick (pouze Windows)

Pokud potřebujete vzít Skype na cestách s sebou, pak je vaše nejlepší sázka přenosná verze. Je to pouze pro Windows a není oficiální v tom smyslu, že ho nabízí Skype. Ale stále jde o vysoce kvalitní verzi, které můžete věřit.

Stránku Portable Apps od Johna Hallera si můžete dát na USB disk a spustit ji na svém notebooku Windows.

Zálohujte si historii Skype (pouze Windows)

Tento nefunguje s aplikací Windows 10 store. Pokud však máte nainstalovatelnou verzi z webu Skype, otevřete pole Spustit a zadejte následující:

% appdata% \ skype

Tím se otevře složka obsahující databázi („main.db“). Zkopírujte soubor main.db do bezpečného umístění zálohy, protože obsahuje všechny vaše konverzace, kontakty a další.

Přenos kontaktů Skype z jednoho účtu do druhého (pouze Windows?)

Pokud si zakládáte jiný účet Skype, můžete hromadně převádět všechny své kontakty. To vám ušetří čas a potíže při zadávání každého jednotlivě. Každý kontakt vás však bude muset schválit ve vašem novém účtu. Ale pokud máte stovky kontaktů, jejich schopnost přenést je na nový účet najednou je skvělý hack.

Zdá se však, že se jedná pouze o funkci systému Windows. Na MacOSu jsem nenašel tuto funkci. V systému Windows přejděte na Kontakty–> Upřesnit–> Zálohovat kontakty do souboru. Poté získáte soubor VCF s kontakty uvnitř. Chcete-li importovat kontakty do druhého účtu, přejděte do stejné nabídky a zvolte Obnovit kontakty ze souboru.

Přejmenujte své kontakty

(Zatím) neexistuje žádný způsob, jak nahrát své vlastní avatar fotografie kontaktů, ale pokud se vám nelíbí, co si tento kontakt volá na Skype, můžete je přejmenovat ve svém seznamu.

V systému Windows klepněte pravým tlačítkem myši na název a vyberte příkaz Přejmenovat. V systému MacOS klikněte na kontakt a poté na jeho jméno v horní části okna konverzace. Otevře se jejich profilové okno s malou ikonou tužky vpravo. Kliknutím na ikonu tužky můžete kontakt přejmenovat.

Přístup k "skryté" emotikony

skype skryté emotikony

Závěr

To samozřejmě není nikde poblíž všeho, co s Skype můžete dělat, ale myslím, že jsou to ty nejužitečnější. Které tipy Skype víte, že bychom měli také vědět? Řekněte nám o nich v komentářích níže.