Google Chrome je jedním z nejlepších prohlížečů tam a určitě nejoblíbenější. Nevěděli jste, že Chrome může být pro vás užitečnější, pokud si přečtete níže uvedené tipy.

Tipy pro uživatele aplikace Chrome Power

1. Ručně aktualizujte Google Chrome na nejnovější verzi

Pokud jste si přečetli informace o funkcích v nejnovější verzi prohlížeče Chrome a nemůžete se dočkat, až se vaše funkce dostanou do rukou, nemusíte čekat, až se Chrome automaticky aktualizuje.

Stačí kliknout na tlačítko Možnosti a poté přejít do části O aplikaci Google Chrome. Pokud existuje nová aktualizace, stáhne ji prohlížeč a budete ji muset restartovat, abyste ji nainstalovali.

Další informace o ruční aktualizaci Chrome najdete zde.

Ručně aktualizujte

2. Vyberte svou vlastní polohu

Možná chcete zobrazit web jako uživatelé z určitého místa. Důvodů může být mnoho, například odlišný obsah v závislosti na regionu (nebo nějaký obsah, který není v určitém místě k dispozici). To lze snadno provést.

Začněte tím, že otevřete Nástroje pro vývojáře Chrome stisknutím klávesy F12 na klávesnici. Jakmile je nástroj otevřený, klikněte na jeho ikonu na levé straně.

Emulace vývojových nástrojů Chrome

V části Emulace klepněte na položku Senzory.

Emulační senzory vývojových nástrojů Chrome

Nyní zaškrtněte políčko Emulovat souřadnice geolokace a zadejte požadované souřadnice.

Emulační senzory vývojářských nástrojů prohlížeče Chrome jsou dlouhé

3. Zobrazit web jako mobilní zařízení

A protože pomocí nástrojů pro vývojáře emulováme funkce mobilních zařízení, co takhle prohlížení webových stránek, jako byste na mobilním zařízení? Pokud používáte pomalé připojení k internetu, mohlo by to pomoci trochu zrychlit.

Ve stejné nabídce emulace klikněte na Zařízení.

Zařízení pro emulaci vývojových nástrojů prohlížeče Chrome

Nyní v části Model vyberte zařízení, které chcete zobrazit jako.

Vyberte si senzory emulace vývojových nástrojů Chrome

Nyní uvidíte web stejně jako na tomto mobilním zařízení.

Vývojové nástroje prohlížeče Chrome emulující senzory zařízení

4. Uložte stránku jako PDF

Prohlížeč Google Chrome může stránku uložit jako soubor PDF přímo, bez nutnosti dalšího softwaru. Stačí otevřít stránku, kterou chcete uložit, a stisknout Ctrl + P na klávesnici (ve Windows), nebo Cmd + P, pokud používáte Mac.

Pod názvem vaší tiskárny klikněte na Změnit.

Chrome tisk PDF

V zobrazeném seznamu zvolte Uložit jako PDF.

Uložit tisk PDF v prohlížeči Chrome

Používání prohlížeče Google Chrome jako čtečky PDF je příjemné, protože je to lehké na systémové prostředky versus instalace prase programu, jako je Adobe Reader. Ve skutečnosti si přečtěte náš článek o tom, jak nastavit Chrome jako výchozí čtečku PDF. I když nechcete Chrome nastavit jako výchozí, doporučujeme použít něco lehčího a bezpečnějšího než Adobe Reader. Přečtěte si náš článek o pěti nástrojích PDF pro čtení a vytváření PDF.

5. Změňte výchozího poskytovatele vyhledávání

Google je obvykle výchozím poskytovatelem vyhledávání Chrome. To však můžete změnit, pokud dáváte přednost jinému. Klikněte na tlačítko Možnosti v pravé horní části okna prohlížeče Chrome a poté klikněte na Nastavení.

Nastavení vyhledávání v prohlížeči Chrome

Nyní přejděte dolů, dokud nenajdete sekci Hledat. Vyberte vyhledávač ze seznamu nebo klikněte na Spravovat vyhledávače a přidejte další, jako je DuckDuckGo.

Poskytovatel vyhledávání Chrome

6. Vymažte položku Auto-Complete

Pokud jste někdy něco hledali a nechcete, aby o něm věděli ostatní uživatelé, Chrome vám umožňuje odstranit návrhy automatického vyplňování adres URL najednou, aniž by se smazala celá historie.

Jen zvýrazněte položku, kterou chcete odstranit, a stiskněte klávesu Shift + Delete na klávesnici.

Chrome smaže adresu URL

7. Povolit Nesledovat

Ve stejném oddělení ochrany osobních údajů je aktivace funkce Nesledovat vždy dobrý nápad (i když ne všechny weby se o to skutečně budou starat). Najdete ji v nabídce Nastavení, kterou jste použili před chvílí, v části Pokročilá nastavení.

Je pod ochranou osobních údajů, ale pokud potřebujete více podrobností, máme článek, který podrobně popisuje funkci Nesledovat Chrome.

Chrome Nesleduje

8. Vyhledejte pouze výsledky na určitých webových stránkách

Co když chcete získat výsledky vyhledávání pouze z určitého webu pro konkrétní hledaný výraz. Řekněme, že chci získat výsledky o prohlížeči Google Chrome z našeho webu.

Do prohlížeče Chrome omnibar jednoduše zadejte: site: groovypost.com, následovaný hledanými výrazy, jako jsem to udělal na níže uvedeném snímku obrazovky. Zde hledám groovyPost konkrétně pro položky související s Google Chrome.

Chrome prohledává pouze jeden web

9. Zrychlete Chrome tím, že zavřete procesy

Pokud je Chrome na pomalé straně, uvědomte si, že prohlížeč Google má svého vlastního správce úloh, pomocí kterého můžete zjistit, co zpomaluje věci, a zavřít tyto procesy, aby věci fungovaly rychleji.

K tomu se dostanete stisknutím kláves Shift + Esc na klávesnici nebo jej najdete v nabídce, která se zobrazí po kliknutí na tlačítko Možnosti v části Nástroje.

Správce úloh prohlížeče Chrome

Pokud chcete něco zavřít, klikněte na něj a poté klikněte na Ukončit proces.

Správce úloh prohlížeče Chrome

10. Obnovte výchozí nastavení prohlížeče Chrome bez přeinstalování

Pokud experimentujete s rozšířeními a nastaveními, což má za následek podivné chování prohlížeče Google Chrome, můžete jej obnovit do továrního stavu.

Domovská stránka, nový stav karty, připnuté karty, mezipaměť (včetně souborů cookie, obsahu a údajů o webu) budou resetovány. Rozšíření a motivy budou deaktivovány, nebudou odstraněny.

Vaše záložky však zůstanou zachovány. Zde je návod, jak obnovit Chrome bez přeinstalování.

Toto jsou naše tipy pro uživatele aplikace Chrome. Pokud máte některý z vašich vlastních, o kterých si myslíte, že by měl být v seznamu, dejte nám vědět v komentáři níže!