Existuje mnoho způsobů, jak obejít Windows pomocí myši, klávesových zkratek a nyní pomocí dotykových gest ve Windows 8 a RT. Některé jsou zřejmé a jiné - ne tolik. Zde je několik užitečných tipů a triků, které vám umožní pracovat se systémem Windows efektivněji.

Vraťte zpět klasické tlačítko nahoru ve Windows 7

Při procházení Průzkumníka Windows v XP bylo snadné procházet adresář kliknutím na tlačítko Složka nahoru. Snadný způsob, jak jít nahoru jeden adresář, je hit Alt + šipka nahoru. Nebo můžete získat vizuální podnět ve Windows 7 instalací Classic Shell, který obnoví také nabídku Start ve Windows 8.

Tlačítko Nahoru

Alt + Tab Alternativní

Pomocí Alt + Tab můžete procházet všechna otevřená okna, ale můžete chtít procházet otevřenými obrazovkami Průzkumníka Windows. Chcete-li to provést, podržte klávesu Ctrl a klepněte na ikonu Průzkumníka na hlavním panelu.

Pouze průzkumník

Získejte starou kontextovou nabídku hlavního panelu Windows v systému Windows 7 nebo 8

Když klepnete pravým tlačítkem myši na aktivní program na hlavním panelu v systému Windows 7 nebo Windows 8, zobrazí se položky Seznam odkazů. Zatímco užitečná funkce, někdy chcete jen minimalizovat nebo maximalizovat program, jako jste byli zvyklí dělat v XP.

Seznam odkazů [2]

Chcete-li, aby systém Windows zobrazoval starou nabídku na hlavním panelu, podržte stisknutou klávesu Ctrl + Shift a potom klepněte pravým tlačítkem myši na programové tlačítko na hlavním panelu.

Staré menu [2]

Zkopírujte cestu souboru nebo složky přes místní nabídku

Pokud potřebujete rychle zkopírovat cestu souboru nebo složky, podržte klávesu Shift a potom klepněte pravým tlačítkem myši na soubor. V kontextové nabídce získáte možnost „Kopírovat jako cestu“.

Kopírovat jako cestu

Přidat libovolnou položku do kontextové nabídky

Do kontextové nabídky ve Windows můžete přidat prakticky jakoukoli položku nebo umístění. To vám umožní rychlejší přístup k často používaným programům a složkám. Vyvolejte dialogové okno Spustit a zadejte příkaz: shell: sendto a stiskněte klávesu Enter. Pak jednoduše přidejte zástupce požadovaného programu nebo složky do adresáře SendTo.

Odeslat do nabídky

Pokud se zobrazuje příliš mnoho položek, stačí je odstranit ze složky Odeslat do. Nebo můžete odstranit položky kontextového menu pomocí CCleaner. Zde je několik příkladů toho, co byste mohli chtít přidat do kontextové nabídky:

  • Přidat SkyDrive k odeslání do nabídkyPřidat Dropbox k odeslání do nabídkyPřidat Google Drive k odeslání do nabídkyPřidat Kopírovat a přesunout do složky Příkazy do kontextového menuPřidat rychlé spuštění do nabídky Odeslat

Otevřete Místa zástupců

Klávesové zkratky jsou skvělé, protože můžete snadno otevírat programy a soubory, které jsou hluboko v systému OS. Někdy však budete muset jít přímo na místo, kde je soubor nebo program nainstalován. Klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce a na kartě Zástupce klepněte na tlačítko Otevřít umístění souboru.

Otevřít umístění souboru

Usnadněte použití příkazového řádku

Od výkonných uživatelů až po začátečníky může každý využít výhody příkazového řádku ve Windows. Pro usnadnění přístupu použijte Shift + pravé tlačítko myši a otevřete příkazový řádek přímo ve složce. Pokud jste unaveni z únavného psaní dlouhých cest po celou dobu, je snadné umožnit kopírování položek ze schránky na výzvu.

Příkazový řádek

Přidat libovolnou složku do oblíbených

Sekce Oblíbené v Průzkumníkovi Windows umožňuje rychlý přístup ke složkám, které často používáte. Když jste ve složce, kterou často používáte, klikněte pravým tlačítkem myši na Oblíbené a vyberte „Přidat aktuální polohu k oblíbeným“

Přidat oblíbená aktuální poloha

Vymazat vše Otevřít Windows na ploše

Pokud máte v daném okamžiku otevřenou spoustu oken a potřebujete rychle vidět plochu, podržte klávesu Windows Key + D. Znovu stiskněte stejné rozbalovací okno, aby se všechna otevřená okna vrátila. Chcete-li zobrazit plochu rychle, můžete také klepnout na pravý roh systémové lišty.

Zobrazit Desktop Windows 7

Změnit výchozí složku Průzkumníka Windows 7

Ve Windows 7 otevřete Průzkumník Windows z výchozího nastavení hlavního panelu do zobrazení Knihovny. Ale raději jej nechte otevřít na místě, které používáte častěji. To lze provést změnou vlastností ikony Průzkumníka Windows. Úplný návod naleznete v příručce o tom, jak změnit výchozí složku průzkumníka.

Změnit výchozí složku Průzkumníka Windows

Bonusový tip: Vyhledejte aktualizace systému Windows z IE

Zde je užitečný trik, o kterém možná nevíte. Aktualizace systému Windows můžete zkontrolovat z aplikace Internet Explorer - ne, ne procházení webu Windows Update. Spuštěním služby Windows Update však klikněte na Nástroje> Windows Update.

Windows Update v IE

Existuje mnoho dalších skvělých způsobů, jak se snadno pohybovat v systému Windows. Jaké jsou vaše oblíbené tipy, jak se rychleji pohybovat? Zanechte komentář a řekněte nám o tom!