Android 4.3 je vyspělý mobilní operační systém a je velmi snadno použitelný, ale díky těmto základním tipům a trikům ho můžete učinit ještě užitečnějším. Pamatujte, že zatímco některé z nich mohou fungovat i v jiných verzích Androidu, většina z nich je pro Android 4.3 a novější.

1. Vytvořte omezené profily pro uživatele

Pokud máte dítě a on si hraje s tabletem Android, možná byste se měli ujistit, že nemají přístup k něčemu, co nemusí vidět. Proto může být funkce Omezené profily velmi užitečná. V zásadě se můžete rozhodnout, ke kterým aplikacím má uživatel profilu přístup, a také, zda může pomocí obchodu Google Play přidat nové aplikace.

Nastavení omezeného profilu opravdu nemůže být snazší. Zde je návod, jak to udělat.

Aplikace s nastaveným profilem Android-4.3 s omezeným použitím

2. Ke správě dokumentů použijte sadu Office

Pokud hodně cestujete, budete pravděpodobně muset přistupovat a upravovat dokumenty na cestách. K tomu je nutná plnohodnotná kancelářská souprava, která dokáže zpracovat různé typy souborů.

Dobrou zprávou je, že tam jsou některá skvělá kancelářská apartmá zdarma. První, který mi napadne, je Kingsoft Office, což je jedno z nejlepších bezplatných kancelářských balíků pro Android. Umožňuje otevřít ne méně než 23 typů souborů dokumentů, včetně DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PPTX nebo PDF. Lze jej stáhnout z Obchodu Google Play zde.

Kingsoft-Office

3. Pomocí Chytrých karet Google získejte informace, když je potřebujete

Chytré karty Google, které někteří shledávají strašidelnými, se specializují na poskytování informací, které potřebujete, a druhé, které je potřebujete. Může vám poskytnout údaje o letu před letem, sportovní skóre vašich oblíbených týmů, počasí, fotografická místa kolem vás a další. Snadno se používá - většinu času dělá všechno samostatně.

Ještě příjemnější je, že nedávná aktualizace jí poskytla připomenutí podle polohy. V podstatě to znamená, že budete upozorněni na něco, když jste na konkrétním místě. I když zjistíte, že předpovědní funkce Chytrých karet Google jsou podivné, může se to hodit.

Sada připomenutí polohy Chytrých karet Google

4. Neomezujte se na aplikace z obchodu Google Play

Na rozdíl od systému iOS vám Android umožňuje instalovat aplikace ze zdrojů mimo obchod Play a můžete je využít ve svůj prospěch. Jak? Tím, že dostávám aplikace z jiných obchodů s aplikacemi, jako jsou ty, které jsem popsal v některých alternativních obchodech s aplikacemi v tomto článku. Tyto obchody budou někdy mít lepší nabídky než Google Play a Amazon App Store rozdává placenou aplikaci každý den.

Amazon-App-Store

5. Udržujte pořádek s Google Keep

Google Keep, který byl představen začátkem tohoto roku, vypadá, jako by tu byl navždy. Snadno použitelný nástroj společnosti Google vám umožňuje udržet si pořádek. Můžete jej použít k pořizování poznámek, včetně hlasových záznamů, obrázků nebo textu, abyste na nic nezapomněli.

Můžete jej také použít k ukládání nákupních seznamů a nejlépe ze všeho, co je synchronizováno s vaším účtem Google, abyste měli přístup ke svým poznámkám a připomenutím na všech svých zařízeních.

google-keep-main

6. Povolte klávesnici Emoji

Mnoho z nás používá emoji ke komunikaci různých pocitů, které tradiční emotikony nabízejí. Pokud používáte Android 4.3, máte k dispozici klávesnici emoji. Stačí stisknout mezerník na běžné klávesnici Android a vyberte vstup Emoji. Více podrobností v tomto článku.

Emoji-klávesnice-aktivity

7. Vylepšete svou hudbu

I když vaše zařízení může znít slušně se slušným párem sluchátek, můžete ho vylepšit ještě lépe. Za tímto účelem je aplikace ekvalizéru nutností. Hudební ekvalizér, který najdete zde, v Obchodě Google Play, je ten nejlepší, na který jsem narazil.

Dodává se s předvolbami, ale můžete si také přizpůsobit své vlastní a to, co se mi nejvíc líbí, je, že má vyhrazené knoflíky pro basy a virtualizátory. Více se o tom dozvíte zde.

Hudební ekvalizér

8. Pomocí Správce zařízení Android vyhledejte ztracené zařízení

Funkce Androidu, po které uživatelé iOS touží, mají po dlouhou dobu možnost snadno dohledat vaše zařízení. Správce zařízení Android je skvělá jednoduchá funkce, která vám v případě odcizení umožní snadno najít zařízení. Data na něm můžete dokonce vzdáleně vymazat.

Nastavení není vůbec těžké - zjistěte, jak to udělat zde - a líbí se mi, že můžete vyzvánět i vaše zařízení. Znamená to, že se dá použít k tomu, abyste zjistili, kde ve svém vlastním domě jste jej umístili.

Google nedávno přidal novou funkci, která vám umožní nastavit heslo na ztraceném zařízení, které můžete resetovat, jakmile jej najdete.

Správce zařízení Android

9. Udržujte své používání mobilních dat pod kontrolou

Pokud máte omezený datový plán, nechcete překročit jeho limity a platit poplatky za překročení, když přijde účet. Naštěstí má Android funkci využití dat, která vám umožní zjistit, kolik dat jste spotřebovali během určitou dobu.

Jednoduše jděte na Použití dat v nabídce Nastavení vašeho zařízení a najděte je. Poté můžete nastavit fakturační interval a také se rozhodnout, kdy byste měli být upozorněni, že uzavíráte datový limit. Lze také nastavit tak, aby po určitém množství data úplně vypnula.

Využití dat

10. Vytvořte offline mezipaměť mapy Google

Chystáte se na výlet, ale nechcete používat všechna vaše data v Mapách Google? Máte štěstí, protože v zařízení můžete ukládat do mezipaměti mapu oblasti. Velikost je omezená, ale stále může být velmi užitečná v oblasti, kterou neznáte.

Mapy Google offline

Stýskalo se mi po mně nebo máte nějaké vlastní triky, které byste chtěli pokrýt? Zanechte komentář a dejte nám vědět!