Apple iPhone se stal nejoblíbenější kamerou na světě a fotoaparát, který se s každým novým vydáním hardwaru a softwaru zlepší. Fotografování pomocí iPhone je poněkud jednoduchý proces. Chcete-li přesunout fotografování iPhone na novou úroveň, zvažte tyto jednoduché tipy.

1. Použijte zástupce

Uzamykatelná obrazovka vašeho iPhone má snadno přístupné tlačítko fotoaparátu. Použijte jej k lepší záruce, že můžete pořídit perfektní snímek v okamžiku, kdy se nacházíte. Můžete také přejetím prstem doleva otevřít aplikaci Camera z uzamčené obrazovky.

2. 3D dotyk a hmatový dotyk

Telefony pozdní generace mají nainstalován 3D Touch nebo Haptic Touch. Obě poskytují zástupce, když na ikonu aplikace na domovské obrazovce iPhone tvrdě stisknete. Aplikace Fotoaparát nabízí několik zkratek, včetně zkratek pro pořizování selfie, nahrávání videa, pořizování portrétu a pořizování portrétu na výšku. Stačí klepnout na zástupce, který chcete použít, abyste mohli začít.

Klávesové zkratky fotoaparátu

3. Pamatujte na tlačítko pro zvýšení hlasitosti

S tím, jak se iPhony zvětšují, byla možnost stisknout tlačítko spouště v aplikaci Fotoaparát obtížnější. Žádné starosti, protože můžete také použít tlačítko Zvýšit hlasitost na svém iPhonu k pořízení fotografie. Tlačítko Zvýšení hlasitosti na připojených sluchátkách také vyfotografuje fotografii, stejně jako aplikace Camera na Apple Watch.

4. Nastavte časovač

Aplikace Fotoaparát má již dlouho vestavěný časovač, který vám poskytne trochu času na přípravu na dokonalý záběr. V systému iOS 13 můžete nastavit čas na tři nebo 10 sekund. Po stisknutí tlačítka časovače uvidíte, jak se čísla odpočítávají na obrazovce.

5. Přijměte živé fotografie

Živé fotografie, které byly poprvé představeny na iPhone 6 v roce 2015, vám umožňují pořizovat fotografie, které ožívají, když se jich dotknete. Obrázky, které používají 1,5 sekundy před a po pořízení snímku pomocí podporovaného zařízení, zachycují pohyb i zvuk. Zatímco mnoho z nich vidí živé fotografie jako neobvyklé, v nejlepším případě tomu tak není. Vzhledem k tomu, že pořizujete živé fotografie stejně jako tradiční fotografie, nemůžete při použití nastavení nic ztratit. Během následného zpracování se můžete rozhodnout vypnout živé fotografie na konkrétních obrázcích. Přitom se vrátí k běžným obrázkům.

Najděte živé fotografie

6. Využijte režim Portrét

Režim Portrét na vašem zařízení iPhone 7 Plus a novější, který je k dispozici na iPhonu, vytváří na každé fotografii brilantní efekt hloubky ostrosti. Tímto způsobem můžete vytvořit fotografii, která udržuje váš objekt ostrý a zároveň rozmazává pozadí. Odtud můžete do svého obrázku přidat světelné efekty a také pořídit selfie v režimu Portrét (s iPhone X a novějším).

Snad nejlepší součástí režimu Portrét na iPhone je, že můžete upravit úroveň rozostření pozadí a intenzitu Portrétových efektů následného zpracování. Nejprve si v aplikaci Fotoaparát vyberte Portrét.

7. Odborníci používají pravidlo třetin

Při fotografování profesionálové často používají pravidlo třetin. Tento nástroj zahrnuje mentální rozdělení vašeho záběru pomocí dvou vodorovných a dvou svislých čar. Přitom rozdělíte nejdůležitější prvky vaší scény podél těchto linií. Do aplikace Fotoaparát můžete přidat mřížku v aplikaci Nastavení v zařízení iPhone. Odtud klepněte na Camera a přepněte na Grid.

Mřížka kamery

8. Podívejte se na aplikace třetích stran

V posledních letech společnost Apple přidala spoustu skvělých funkcí do nativní aplikace Camera and Photos v iPhone. Současně nelze popřít, že App Store má dlouhý seznam velmi dobrých aplikací pro fotoaparáty třetích stran, které stojí za to si točit. Tyto aplikace přinášejí do tabulky různé věci, včetně jedinečných efektů a filtrů, pokročilých nástrojů pro úpravy a dalších.

Při výběru aplikace třetí strany vyberte aplikaci, která byla v obchodě App Store dobře přijata a v ideálním případě byla již dlouho. Uvědomte si, že mnoho aplikací souvisejících s fotografiemi nabízí nákupy v aplikacích, které odemykají pokročilé funkce. Ty mají tendenci být drahý, v závislosti na počtu bonusů.

Mezi doporučené aplikace třetích stran patří Camera + 2, DSLR Camera, Hipstamatic X a Snapseed.

9. Naučte se používat filtry

Vytvoření dokonalého obrazu někdy zahrnuje přidané filtry a efekty. Tyto nástroje můžete použít během následného zpracování. K dnešnímu dni nabízí Apple prostřednictvím aplikace Fotografie 10 filtrů. Začněte kliknutím na fotografii v aplikaci Fotografie. Odtud klepněte na Upravit v pravém horním rohu a poté vyberte tlačítko Filtr. Dále vyberte filtr.

Filtry pro iPhone

10. Když jste v Doubtu, připojte se k Akademii

Mnoho profesionálních fotografů nikdy neuvidí iPhone a další chytré telefony jako skutečné kamery. Možná to byla pravda před lety, ale dnešní smartphony jsou lepší než kdy jindy díky rychle se zlepšujícímu hardwaru a rozšířeným softwarovým nástrojům. Pokud hledáte další směr, zvažujete předplatné na iPhone Photography Academy, online kurz, kde se můžete dozvědět mnoho dalších tipů a tutoriálů pro iPhone.