Zatímco před několika lety lidé mluvili o přechodu z PC na Mac, dnes se zdá, že se tabulky otočily. Stále více a více fanoušků iPhone začíná být unaveno z poněkud statického a přizpůsobení omezujícího iOS a zahrnuje všechny možné příležitosti pro přechod na zařízení se systémem Android.

Jako vlastník zařízení iOS i Android to mohu bezpečně říci jménem komunity Android: Jistě, náš operační systém nemusí být tak stabilní, ale alespoň máme sílu přizpůsobit a vylepšit naše zařízení podle obsahu našich srdcí. . Takže pro všechny nováčky ve světě Android - zde je vřelé přivítání se zavedením některých nejlepších aplikací pro přizpůsobení a vyladění zařízení.

10 aplikací poskytujících přizpůsobení systému Android

Spouštěče Android

Spouštěč Chytrých karet Google (ZDARMA)

google play download link app přizpůsobení android google now launcher

Od svého vydání je Google Now Launcher skutečným hitem mezi uživateli Androidu (stejně jako všechno, co Google uvolňuje, samozřejmě) a stal se jedním z nejpopulárnějších spouštěčů dostupných pro operační systém, poskytuje několik dobrých úprav pro Android. Zatímco Google Now Launcher byl původně určen k použití pouze na zařízeních Nexus…

google now launcher non unxus kompatibilní zařízení kompatibilní nekompatibilita google play store error zařízení stáhnout aplikaci launcher přizpůsobit android

… Existuje snadné řešení pro instalaci na jakékoli zařízení! Podívejte se na náš tutoriál o povolení neznámých instalačních zdrojů pro Android a stáhněte si APK z DevFiles kliknutím na tento obrázek:

dev soubory devfiles google nyní launcher stáhnout nexus akcie

Kromě instalace tohoto spouštěče za účelem přiblížení se vzhledu a vzhledu androidového androida byste měli také vyzkoušet, zda jste fanouškem Chytrých karet Google. Ve spouštěči, přejetím zcela doleva se zobrazí Chytré karty Google, je to sláva.

google now launcher google now left left access Domovská obrazovka úvodní obrazovka přejeďte rychle google vyhledávací služby hlasový příkaz

Navíc odkudkoli na domovské obrazovce, vyslovení slova „Dobře Google“ spustí hlasové vyhledávání Chytrých karet Google, které můžete použít se všemi dostupnými příkazy, které již pravděpodobně znáte. Pokud jde o naprosté přizpůsobení, launcher nabízí čistý a docela minimální selektor tapet spojený s některými opravdu úžasnými tapetami KitKat a jednoduchým prohlížečem widgetů. Ikony ze šuplíku aplikace se zobrazí v mřížce 4 × 5 a vypadají hezky a velké.

nexus google nyní launcher demo funkce ukazují, GIF android přizpůsobení přizpůsobit aplikace

TL; DR - Pokud máte jednoduchý a čistý vzhled bez příliš mnoha funkcí, tento launcher je pro vás.

Nova Launcher / Nova Prime Launcher (ZDARMA / 4,00 $)

google play download link app přizpůsobení android google now launcher

Nova Launcher je možná ideální volbou pro hardcore přizpůsobení Android Geek. Nova má vše od obecných nastavení pro domovskou obrazovku a zásuvku aplikací po gesta, početné dostupné pluginy a sady ikon. Jeho jedinečná flexibilita umožňuje dosáhnout přesně požadovaného vzhledu. Přestože odemknutí všech funkcí vyžaduje, abyste si zakoupili verzi aplikace Prime, pouze vás vrátí zpět 4 $ dolarů a vyplatí se vyplatit.

Nebudu váhat přiznat, že tento spouštěč je můj každodenní ovladač a že je to spouštěč, který jsem používal od systému Android 2.3.7 až do současnosti. I když byly chvíle, kdy jsem na Nova „podváděl“ s některými dalšími odpalovacími zařízeními uvedenými v této recenzi, vždy se k tomu vracím - pro mě je to jen o dokonalosti. Bezplatná verze vám poskytne stabilní základ pro přizpůsobení. Najdete zde pěkné efekty posouvání domovské obrazovky, konfigurovatelnou velikost mřížky pro zásuvku aplikace i domovskou obrazovku a spoustu dalších funkcí, které byste si měli vyzkoušet sami. Také se mi líbí skutečnost, že widgety lze přizpůsobit vašim preferencím - například si můžete vytvořit widget 4 × 2 a 5 × 3 tak, aby přesně odpovídal vašim požadavkům na vaší domovské obrazovce. Bez ohledu na obrovské možnosti bezplatné verze si však myslím, že Prime verze Nova je naprosto nezbytná, pokud se chcete ponořit do skutečné svobody přizpůsobení. Moje oblíbená funkce Prime by pravděpodobně byla Gesta - uživatelé Android s velkými obrazovkami vědí, jak je těžké se dostat a stáhnout dolů oznamovací lištu jednou rukou, ale gesty můžete jednoduše přetáhnout kdekoli na obrazovce a stáhnout oznámení dolů. Mezi další dobroty patří nepřečtená oznámení podobná těm, která byla nalezena ve vlastních skupinách zásuvek iOS a mnohem více. (Poznámka: V níže uvedeném GIF je můj osobní vylepšený server Nova Prime s ikonou Voxel Icon Pack na Google Play, který je třeba stáhnout samostatně, aby se dosáhlo níže uvedeného vzhledu.)

nexus nova launcher hlavní android přizpůsobení aplikací flexibilita úvodní obrazovka efekty aplikace zásuvka hladké aplikace přizpůsobení gesta

TL; DR - Fantastický launcher, který osloví lidi, kteří si chtějí hrát spoustu dalších funkcí a nevadí jim za ně platit.

GO Launcher EX (ZDARMA / 5,99 $)

google play download link app přizpůsobení android přizpůsobit

Pokud jste všichni o nepředvídatelných a honosných přechodech a efektech, perfektním spouštěčem pro vás by byl GoLauncher EX. Ve své poslední aktualizaci byl launcher přepracován s minimalističtějšími výchozími tapetami a ikonami. Přestože jsem tento launcher používal v minulosti poměrně často, jedna věc, která mi brání mít to jako svůj denní ovladač, je špatná kompatibilita widgetů. Widgety často selhávají a vyžadují restartování spouštěče a jindy se zcela načtou, takže zoufale restartujete zařízení znovu a znovu, dokud všechno nezačne fungovat správně.

android launcher golauncher free go launcher app přizpůsobit úvodní obrazovku aplikace na domovské obrazovce aplikace zásuvky vlastní ikony

Je to škoda, že launcher s tak velkým potenciálem jen kvůli jedinému problému. Dobrá zpráva je - GoLauncher vlastně přichází s vlastní sadou widgetů, přizpůsobených speciálně pro aplikaci, včetně GO Switch Widget, GO Cleaner & Task Manager, GO Clock Widget, GO Calendar Widget a tak dále. Zdá se, že všechny tyto widgety fungují bezchybně se spouštěcím zařízením, ale někdy prostě nemohou nahradit jiné widgety třetích stran (o nich se budeme bavit později v článku).

Přejděte k dobrotám GO Launcheru. Na rozdíl od jiných launcherů vám GO umožňuje vyzkoušet jeho placenou verzi zdarma instalací zkušební verze z obchodu Play. Verze Prime ve skutečnosti nabízí některé opravdu jedinečné funkce, které nemají žádné jiné nosné rakety. Některé z mých oblíbených funkcí by byly rozmazání tapet a filtry a šest dalších animací přechodu, které můžete vidět v GIF níže. Můžete také získat další dobroty, jako je například bezpečnostní zámek pro aplikace, boční dok pro více věcí a další gesta. Některé z těchto funkcí mě nutí chtít příkop můj aktuální launcher (Nova) a držet se používání GO, ale já prostě nemůžu přimět ho, aby pro mě pracoval přesně tak, jak chci. To však neznamená, že to sami nedokážete udělat - vyzkoušejte to a zjistěte, zda vyhovuje vašim potřebám!

nexus android přizpůsobit spouštěcí efekty přizpůsobení úvodní obrazovka úvodní obrazovka aplikace zásuvka efekty zásuvka google play download

TL; DR - GO Launcher se vám bude perfektně hodit, pokud jste všichni o efektech a přechodech a nevadí vám přepnout se úplně na vlastní widgety spouštěče.

Shell TSF (11,90 $)

google play download link app přizpůsobení android přizpůsobit

Opravdu jsem přemýšlel, zda bych měl tuto aplikaci zahrnout do tohoto článku - vzhledem k vysoké ceně a poněkud neobvyklému rozhraní je pro mě obtížné to nazvat standardním spouštěčem. Při druhé myšlence jsem si však uvědomil, že tento článek skutečně potřeboval launcher mimo krabici.

tsf launcher android přizpůsobit google play aplikace animace uživatelské rozhraní přizpůsobení přizpůsobit android custom launcher app zásuvka

Je těžké popřít, že nespočet animací a funkcí TSF jsou jak prase paměti, tak i baterie, ale pro většinu uživatelů chytrých telefonů typu hi-end to není problém. TSF je jediný spouštěč, který jsem kdy viděl, aby se přiblížil některým futuristickým smartphonům z hollywoodských filmů. Kromě honosných přechodů a animací nabízí launcher také některé unikátní funkce, které jinde nenajdete. Pro začátek není na ploše žádná mřížka, což znamená, že můžete volně přesouvat aplikace a widgety TSF s přesností v pixelech. To vám umožní, aby vaše domovské obrazovky byly jak nepřehledné, tak čisté, jak chcete. TSF také nabízí řadu vlastních vlastních widgetů, jako jsou flip hodiny a skvělý hudební přehrávač s albem a několik dalších. Widgety (pro mě osobně) jsou to, co skutečně činí launcher zajímavým, takže mějte na paměti, že jsou k dispozici pouze pro tento konkrétní launcher, vysoká cena je poněkud ospravedlnitelná. Přestože jsem se dotkl pouze téměř nekonečného seznamu možností, které TSF nabízí, je opravdu těžké je zkusit popsat psaným slovem, takže vám zanechám kanál YouTube, kde si můžete prohlédnout ukázková videa aplikace hlavní přednosti.

tsf launcher showcase animation features desktop plocha úvodní obrazovkacc přizpůsobit aplikace aplikace android přizpůsobit přizpůsobení vyladit google play

TL; DR - Pro extrémní nadšence přizpůsobení Androidu, kteří opravdu chtějí, aby uživatelé iPhonu snědli prach, je to aplikace volby.

HD Widgety (1,99 $)

google play download link app přizpůsobení android přizpůsobit

Pokud nejste velkým fanouškem minimalismu a TSF vás dosud nejvíce zaujala, je tento pro vás. HD Widgets přináší zpět klasický „skvělý design“ widgetů (jak se mi líbí). Díky snadno přizpůsobitelným prvkům a náhledům konečného výsledku v reálném čase je těžké si užít HD Widgety a způsob, jakým je postaven. Házejte do úžasné vestavěné aplikace pro počasí a skutečně úžasných přepínačů a budete mít více, než o co žádáte. Jo - a mimochodem - existuje způsob, jak pomocí této aplikace dosáhnout minimalisticky vypadajících widgetů! Stačí se jen rozhodnout, zda se můžete držet bezplatné verze Kairo, nebo zda se přesunete k jeho placenému protějšku.

widgety hd android úvodní obrazovka přizpůsobit HD přizpůsobení přidat vlastní počasí hodiny placené verze zdarma android přizpůsobit přizpůsobení vlastní android kit kat kitkat barevné téma přidat

Krásné widgety (ZDARMA / 2,75 $)

google play download link app přizpůsobení android přizpůsobit

Je těžké najít jediné slovo, které by stačilo k popisu této další aplikace, ale vývojáři ji již mohli ve jménu naznačit - krásné. Aplikace se točí většinou kolem hodin a počasí, ale vyniká tím, že vám to poskytuje nejlepším možným způsobem. Můžete si stáhnout uživatelská témata na míru a dokonce zkombinovat různé prvky a motivy do jednoho. Je také snadné nakonfigurovat, co bude dělat kliknutí na čas počasí, i když jej můžete ve výchozím nastavení nechat - aplikace přichází s hladkým a funkčním integrovaným poskytovatelem počasí. I když si nejste jisti zakoupením aplikace, vývojáři nabízejí na rozdíl od svých hlavních konkurentů v oblasti HD widget bezplatnou verzi.

krásné widgety widgety desktop android úvodní obrazovka přizpůsobit přizpůsobení widget hodiny počasí baterie kůže stáhnout témata ukládat zdarma placené aplikace aplikace google hrát android vlastní sada kat kitkat widgety přizpůsobení

Minimalistický text (ZDARMA / 2,05 $)

google play download link app přizpůsobení android přizpůsobit

Designéři a minimalističtí milenci se radují - zde je widget, který přinese typografii do vašeho zařízení Android se stylem a funkčností. Minimalistický text nabízí velké množství uživatelských úprav a vestavěné předvolby pro cokoli, na co si vzpomenete. Hodiny a kalendáře budou tím nejméně starostí, když zjistíte, že tato aplikace vám může nabídnout baterii, která vypadá jako čárový kód. Mezi další funkce patří počasí založené na poloze s výběrem více poskytovatelů, vlastní hodnoty a proměnné pro vytvoření vlastního widgetu a mnoho dalšího. Bez ohledu na to, zda si vyberete bezplatnou nebo placenou verzi této aplikace, jste povinni přidat na domovskou obrazovku nějaký styl a třídu a získat od svých přátel několik žárlivých a zvědavých pohledů.

android přizpůsobit úvodní obrazovku widget domovské obrazovky widgety text minimalistický design android přizpůsobit přizpůsobení hodiny kalendář počasí baterie stav telefonu smartphone data zobrazit obrazovku moderní uživatelské rozhraní android rozhraní vyladit přizpůsobení

Widget DashClock (ZDARMA)

google play download link app přizpůsobení android přizpůsobit

Pokud existuje jeden widget, který každý zná a miluje, je to DashClock. S obrovskou knihovnou rozšíření si můžete být jisti, že tento widget uděláte přesně to, co chcete. Od základních věcí, jako je e-mail a zmeškaná volání, až po pokročilé funkce, jako je vyhledávání příští nadcházející události v kalendáři a zobrazení podrobných statistik o stavu baterie a stavu zdraví, DashClock to všechno provede. Nejlepší část pro mě je, že mohu použít jako hodiny obrazovky zámku s vestavěnými oznámeními. Ale víte, co je ještě lepší? Je to 100% zdarma! Žádné reklamy, žádné nákupy v aplikaci, nic. Z našeho celého seznamu se ujistěte, že tuto aplikaci vyzkoušíte bez ohledu na to.

dashclock dash hodiny android úvodní obrazovka úvodní obrazovka widget aplikace oznámení ukázat e-mail e-mail e-mail počasí prodloužení baterie zdarma Android přizpůsobení přizpůsobit zámek obrazovky kitkat kit kat android

TL; DR -

Widget Zooper (ZDARMA / 2,49 $)

google play download link app přizpůsobení android přizpůsobit

Ve světě programování jsou grafičtí designéři a kodéry často dvě velmi odlišné identity, které se střetávají. Ve světě přizpůsobení Androidu však Zooper Widget tyto dva spojuje. Je to zdaleka nejvíce přizpůsobitelný a jedinečný widget, který dělá, co říkáte, aby udělal. Zatímco geek kodéři ocení přizpůsobitelné prvky aplikace a jedinečné stavební prostředí, s nimiž si uživatel může nechat pohrávat, designéři si užijí pohybující se věci kolem, výběr vlastních barev a přizpůsobení widgetů právě tak, aby se vešly na aktuální tapetu. I když nejste profesionální programátor nebo grafik, Zooper pro vás může tyto dvě kvality přenést na povrch. A pokud ne - můžete si vždy vybrat z předem vytvořené knihovny uživatelských předvoleb.

zooper widget hd widget android přizpůsobit kit kat android L nový vlastní programovací kód widget geek android google hrát zdarma placené aplikace aplikace stáhnout přizpůsobit přizpůsobení android

TL; DR - Jedná se o widget, který dělá téměř všechno.

Živé tapety

Lehké kapky (ZDARMA / 1,39 $)

google play download link app přizpůsobení android přizpůsobit

Živé tapety nejsou věcí každého, ale pro ty z vás, kteří vám nevadí obětovat trochu výdrže baterie pro nějakou krásu navíc, je Light Drops perfektní tapeta. S velkým množstvím skvěle vypadajících předvoleb (i ve verzi zdarma) si musíte vybrat. Není také lež, že různé tvary v aplikaci jsou pravděpodobně inspirovány Bokehem (fotografové to budou vědět). Nejlepší část této tapety je, že stejně jako bokeh ve fotografii vytváří plynulé prvky bez zaměření, které nenarušují widgety domovské obrazovky. S Light Drops lze bezpečně říci, že se můžete pohybovat z přeplněného na minimalistický úvodní obrazovku bez obav z konečného vzhledu.

lehké kapky živé tapety android přizpůsobení efektů aplikace zdarma placené přizpůsobení android domovská obrazovka úvodní obrazovka uzamčení obrazovky úprava vyladění android google play

TL; DR - Jako rozmazané pozadí? Jako fotografie? Jako živé tapety? Jako všechny tři smíchané dohromady? Light Drops vám dá to, co hledáte.

Závěr

Přizpůsobení Androidu není snadný úkol. Myslíte si, že jsou dvě minuty a pár přejetím se může snadno změnit na několik hodin a stovky nainstalovaných aplikací. Upřímně řečeno, to je ta nejlepší část. A přestože vám právě těchto 10 aplikací může chvíli trvat, než si vybrat a zvyknout si, zveme vás k dalšímu procházení světa Androidu a nalezení nejlepších aplikací, které vám vyhovují.

Máte nějaký oblíbený nástroj pro přizpůsobení Androidu, bez kterého nemůžete žít? Řekněte nám v komentářích níže!